MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co z tą Polską? Będzie gdzie kiedyś wrócić?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 1290 z 1949 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 1289 | 1290 | 1291 ... 1947 | 1948 | 1949 ] - Skocz do strony

Str 1290 z 1949

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

staryznajomy

Post #1 Ocena: 0

2018-10-27 13:10:30 (6 lat temu)

staryznajomy

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-10-27 12:40:35, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2018-10-27 12:16:03, staryznajomy napisał(a):
co do decydowania rodziców...jaki rodzic ma wpływ na to, że dziecko jest uczone angielskiego(którego nie kuma) a perfekcyjnie zna hiszpański czy włoski?
tu zawsze był nakaz...mnie uczyli ruskiego...którego dopiero nauczyłem się w UK czy Italii

Mało trafne porównanie. To rodzic wybiera dziecku szkołę, rodzic wie co dziecko lubi i czego chętnie się uczy, a w dzisiejszych czasach jakakolwiek znajomość angielskiego to podstawa, nawet jeśli zna się hiszpański czy włoski.
Dom i szkoła powinny uczyć młodych ludzi tolerancji i szacunku dla wszystkich, ale chyba nie na zasadzie, że np. łysi będą rozsyłać po szkołach w Polsce materiały edukacyjne "zobaczcie my jesteśmy łysi, macie być dla nas tolerancyjni”.
Też uważam, że ta akcja przyniesie dokładnie odwrotny do zamierzonego skutek
No cóż. Nie każdy mieszka w Lądku. Nie wszyscy mogą wysłać dziecko dalej niż te 23 kilometry do podstawówki z innym językiem obcym. Jeśli chodzi o angielski jako podstawa - pamiętam, że kiedyś mówiono tak o rosyjskim:-[. Zasada pozostaje jedna czy dawniej j.francuski, potem j. rosyjski, czy teraz j.angielski. Reguły są "odgórne". I tylko chodziło mi o pokazanie zasady. Jeśli zaś chodzi o nauczenie tolerancji -(w/g mnie) nie wolno uczyć tolerancji dla jednej grupy...lecz do ogółu inności.
...ale tyle to ja sobie mogę "potolerować" : na jednej gałęzi gołębia na drugiej jaszczurkę:-8
przesłodziutka, radośnie skacząca małpeczka... to jednak nie ja. i dodam jeszcze że: ?v=ZXNx4g960-I

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

staryznajomy

Post #2 Ocena: 0

2018-10-27 13:17:30 (6 lat temu)

staryznajomy

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-10-27 13:07:51, cris82 napisał(a):
nie widze bo malzenstwo to zwiazek mezczyzny z kobieta tak samo jak rodzina to ojciec matka i dziecko a nie kobieta mezczyzna i kot

p.s a takie same dlatego ze ja tez nie moge poslubic faceta mam nadzieje ze to rozumiesz
Nie jestem pewien (bo mnie to nie dotyczy) ale czy można w Polsce "przejąć" mieszkanie lub "spadek z automatu" po geju z którym się było przez ostatnie 40-50 lat? Tak jak po żonie/mężu?
...Jeśli są takie same prawa...*DONT_KNOW*

[ Ostatnio edytowany przez: staryznajomy 27-10-2018 13:18 ]

przesłodziutka, radośnie skacząca małpeczka... to jednak nie ja. i dodam jeszcze że: ?v=ZXNx4g960-I

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #3 Ocena: 0

2018-10-27 13:31:31 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2018-10-27 13:10:30, staryznajomy napisał(a):
Jeśli chodzi o angielski jako podstawa - pamiętam, że kiedyś mówiono tak o rosyjskim:-[.

Nie zrozumiałeś mnie. Mnie chodzi o to czy coś jest zasadne czy nie, a nie o to czy odgórne. No bo po był Ci potrzebny wtedy do życia ten rosyjski? Dzisiaj nawet jeśli angielski jest odgórny to jest to zasadne i korzyścią dla wszystkich bo w odróżnieniu do rosyjskiego angielski się tym dzieciom w życiu przyda. I z tego punktu widzenia uwazam Twoje wcześniejsze porównanie za nietrafne

Cytat:

Jeśli zaś chodzi o nauczenie tolerancji -(w/g mnie) nie wolno uczyć tolerancji dla jednej grupy...lecz do ogółu inności.
...ale tyle to ja sobie mogę "potolerować" : na jednej gałęzi gołębia na drugiej jaszczurkę:-8

Właśnie o to mi chodziło *THUMBS UP*

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #4 Ocena: 0

2018-10-27 13:37:39 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

tylko co "atakowanie " dzieci w szkolach i dawanie im wyboru plci ma wspolnego ze spadkiem po zmarlym? chyba rozumiesz ze nie o to tu chodzi?
nie jestem prawnikiem ale korwin nie wyssal tego z palca raczej
"Prawa homoseksualistów nie są w Polsce naruszane. Homosie mogą - jeśli chcą - założyć spółkę pn. „Małżeństwo Kowalskiego z Wiśniewskim”, której statut przewiduje wejście go w życie po wymianie obrączek i odegraniu marsza Mendelsohna... Podatku od spadku po jednym z nich nie byłoby wtedy w ogóle. Mogą też mieszkać ze sobą „na kocią łapę”. Natomiast nikt nie może zmuszać mnie, bym w sensie prawnym uznał taką parę za „małżeństwo” - z tych samych powodów, dla których nie da się chyba zmusić Wimbledonu, by dopuścił tenisowe homopary do turnieju mixt."

i po sprawie...ale nie hola hola! to nie o to tu chodzi ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

staryznajomy

Post #5 Ocena: 0

2018-10-27 13:50:12 (6 lat temu)

staryznajomy

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-10-27 13:31:31, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2018-10-27 13:10:30, staryznajomy napisał(a):
Jeśli chodzi o angielski jako podstawa - pamiętam, że kiedyś mówiono tak o rosyjskim:-[.

Nie zrozumiałeś mnie. Mnie chodzi o to czy coś jest zasadne czy nie, a nie o to czy odgórne. No bo po był Ci potrzebny wtedy do życia ten rosyjski? Dzisiaj nawet jeśli angielski jest odgórny to jest to zasadne i korzyścią dla wszystkich bo w odróżnieniu do rosyjskiego angielski się tym dzieciom w życiu przyda. I z tego punktu widzenia uwazam Twoje wcześniejsze porównanie za nietrafne

Cytat:

Jeśli zaś chodzi o nauczenie tolerancji -(w/g mnie) nie wolno uczyć tolerancji dla jednej grupy...lecz do ogółu inności.
...ale tyle to ja sobie mogę "potolerować" : na jednej gałęzi gołębia na drugiej jaszczurkę:-8

Właśnie o to mi chodziło *THUMBS UP*


Jeśli chodzi o rosyjski- mówiłem, że nauczyłem sie w UK -czyli był potrzebny. Wcześniej w Italii mogłem dogadać się po rusku i po włosku. Angielski to ja sobie mogłem...

[ Ostatnio edytowany przez: staryznajomy 27-10-2018 13:51 ]

przesłodziutka, radośnie skacząca małpeczka... to jednak nie ja. i dodam jeszcze że: ?v=ZXNx4g960-I

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2018-10-27 14:22:53 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Jak to w obcym polskojęzycznych mediach szkalują Polskę i Polaków . Na głównej stronie najpopularniejszego serwisu , jakby wielka przestępczyni która wyłudziła 20k fntow dopisane wielkimi literami że to aż 100k złotych , w trzy lata . Nikt nie wspomni że połowa Angielek tak robi i chyba każdy przybysz spoza Europy . I że te 20k funtów to nawet w UK na rok życia nie starczy jak się normalnie mieszka . Ale zrobiono z Polaków beneficiary I najgorsze zło

https://wiadomosci.wp.pl/edyta-r-udawala-samotna-matke-wyludzila-ponad-20-tys-funtow-6310407318582913a

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 27-10-2018 14:23 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2018-10-27 15:29:55 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2018-10-27 13:50:12, staryznajomy napisał(a):
Jeśli chodzi o rosyjski- mówiłem, że nauczyłem sie w UK -czyli był potrzebny. Wcześniej w Italii mogłem dogadać się po rusku i po włosku. Angielski to ja sobie mogłem...

Wcześniej to było co innego, po co komu był angielski? Na wczasach w Bułgarii czy byłej Jugosławii nieznajomość angielskiego czy rosyjskiego nie była tragedią, ale i oni i my musieliśmy się tego języka uczyć. Po co? Teraz przy otwartych granicach i całym świecie na wyciągnięcie ręki bez chociażby podstawowego angielskiego jesteś w czarnej dziurze

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2018-10-27 15:53:50 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

To przekornie zauważam tylko, że po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii jedynym krajem, gdzie angielski jest językiem urzędowym będzie Irlandia. Zatem są już głosy, aby to język francuski miał być na pierwszym miejscu, niejako zastępując angielski... .W pewnym sensie jest to racja, bo dlaczego angielski ma pełnić nadal funkcję podstawowego języka w Unii? Niemiecki z powodu zaszłości historycznych odpada, a więc zostaje francuski, obowiązujący w dwóch krajach -we Francji i w Belgii.

We Francji za angielskim nie przepadają, a kraj to dość spory z byłymi, francuskojęzycznymi koloniami - obecnie niepodległymi państwami. Nic nam tam po angielskim, wyłączając miejsca turystyczne.

Te rozważania i ewentualne decyzje i tak są doraźne, bo za niedługo najpopularniejszym językiem w Europie będzie arabski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

staryznajomy

Post #9 Ocena: 0

2018-10-27 17:15:24 (6 lat temu)

staryznajomy

Posty: n/a

Konto usunięte

Właśnie o tym myślałem. Były czasy łaciny, potem szalał francuski, rosyjski, angielski...diabli wiedzą, czy za 20 lat nie będzie trzeba rysować "krzaczków" jak w Chinach (lub jeszcze coś innego).
przesłodziutka, radośnie skacząca małpeczka... to jednak nie ja. i dodam jeszcze że: ?v=ZXNx4g960-I

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2018-10-28 09:51:42 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Rzeczywiście to wyglada ciekawi e w kwestii brexitu
Ale to raczej pobożne życzenia fanów języka francuskiego bo to jednak angielski jest językiem biznesu międzynarodowego. I jak teraz mieliby rozmawiać urzędnicy unijni? Po angielsku i francusku? Przecież na to potrzeba pokoleń... Oni teraz (po angielsku) mają ogromne problemy z tłumaczeniami i sama się dziwię niekiedy jak oni się wzajemnie rozumieją przez te słuchawki, to jeszcze dodać do tego francuski i już cała UE leży...
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1290 z 1949 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 1289 | 1290 | 1291 ... 1947 | 1948 | 1949 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,