MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co z tą Polską? Będzie gdzie kiedyś wrócić?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 1157 z 1949 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 1156 | 1157 | 1158 ... 1947 | 1948 | 1949 ] - Skocz do strony

Str 1157 z 1949

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

vlade

Post #1 Ocena: 0

2017-07-25 23:21:06 (7 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

A czemu googhaz został zablokowany. Ten temat to taki polityczny wiec raczej nawet jak robił przytyki komuś to od polskie normy nie odchodził. A ze czasami wychodził ze skory to jak by nie patrzeć pomagało ludziom uzmysłowić ze jest i inna strona i mieli odniesienie jak może być gdy będziemy mieli googhaz-ów tylko w około. Trochę nie demokratycznie w temacie o demokracji tez poniekąd.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #2 Ocena: +1

2017-07-26 09:34:54 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2017-07-25 23:21:06, vlade napisał(a):
A czemu googhaz został zablokowany. Ten temat to taki polityczny wiec raczej nawet jak robił przytyki komuś to od polskie normy nie odchodził. A ze czasami wychodził ze skory to jak by nie patrzeć pomagało ludziom uzmysłowić ze jest i inna strona i mieli odniesienie jak może być gdy będziemy mieli googhaz-ów tylko w około. Trochę nie demokratycznie w temacie o demokracji tez poniekąd.

Co innego zrobić przytyk, a co innego uprawiać otwarcie partyjną propagandę, wmawiać ludziom, że są głupi, nie wiedzą, nie czytają, nie rozumieją, oglądają TVN, czytają Wybiórczą, nie są w stanie zrozumieć tego co Jaśnie Pan PiSowiec wkleja. Jednym słowem jednego trolika mniej


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2017-07-26 12:22:05 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2017-07-26 09:34:54, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2017-07-25 23:21:06, vlade napisał(a):
A czemu googhaz został zablokowany. Ten temat to taki polityczny wiec raczej nawet jak robił przytyki komuś to od polskie normy nie odchodził. A ze czasami wychodził ze skory to jak by nie patrzeć pomagało ludziom uzmysłowić ze jest i inna strona i mieli odniesienie jak może być gdy będziemy mieli googhaz-ów tylko w około. Trochę nie demokratycznie w temacie o demokracji tez poniekąd.

Co innego zrobić przytyk, a co innego uprawiać otwarcie partyjną propagandę, wmawiać ludziom, że są głupi, nie wiedzą, nie czytają, nie rozumieją, oglądają TVN, czytają Wybiórczą, nie są w stanie zrozumieć tego co Jaśnie Pan PiSowiec wkleja. Jednym słowem jednego trolika mniej





To jest raz, a dwa - przeczytaj regulamin. To on jest tutaj normą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2017-07-26 16:57:07 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój


A tymczasem w Polsce

Obrazek


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #5 Ocena: 0

2017-07-27 09:54:40 (7 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

oj tam sie regulaminem zaslaniac, trzeba dyskutowac, nie zwazajac na zaczepki. koles wczuwal sie w role I tyle.

Ale zostawiajac to juz na boku, I tu akurat pamietam googhaz ze wspominal ze ma inne dane. W polsce wojenka a rokowania nie sa najleprze. Smutno sie zrobi jak to sie okaze prawda bo oczywiscie to sa tylko rokowania. Ale jak sie nad tym zastanowic to trzeba by dume odstawic na bok I pomyslec co z tym faktem zrobic. I pisze celowo pomyslec bo to mentalny/spoleczny problem, bo jak sie robi to kazdy wie ale robic nie ma komu.


populacja przewidywania [*]

[*] - wybierzcie sobie kraj np. polske

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zuczek2246

Post #6 Ocena: 0

2017-07-27 19:22:10 (7 lat temu)

zuczek2246

Posty: 1422

Mężczyzna

Z nami od: 24-07-2015

Skąd: City

Cytat:

2017-07-25 23:21:06, vlade napisał(a):
A czemu googhaz został zablokowany. Ten temat to taki polityczny wiec raczej nawet jak robił przytyki komuś to od polskie normy nie odchodził.


Co do googhaza to ja też swięty nie jestem i ponoszą mnie emocje , ale ... jeżeli moderacja pisze , żeby uspokoić się , to wiadomo kto tutaj rządzi i nie ma co kopać się z koniem , próbując nie pisać kilka dni albo uspokoić się , a co robi googhaz ?

Odpowiedz : chcesz to mnie blokuj.

Po jakimś czasie zgłaszam do moderacji teksty googhaza o alkoholu plus pisaniu z dwóch kont i ostrzegam go pisząc na forum , żeby uważał co pisze i nie pomawiał ludzi , bo pójdzie to wyżej .
Co robi googhaz ?

Z każdym używkonikiem piszącym nie pomysli pisiorów obraża ich , przeginając pisząc o rodzinie agentaorange ...



Masz poPIS możliwości przytyków ... z ostatnich dwóch tygodni , gdzie kilka ostatnich dni już nie mógł PISać ...
Pisząc o PO czy Nowoczesnej nic mu nie przeszkadzało w moich postach *ROFL*
Dopóki nie pisałem o PISiorach powiązanych z tamtym środowiskiem to było ok , ale jak zacząłem dotykać środowisko googhaza to zaczęło się :


"Czy moderatorzy mogliby zająć się zuczkiem i jego alter ego Mają z Cardiff.
Gdzieś czytałem, że gadanie samemu że sobą, poza tym że jest objawem schizofrenii, jest niezgodne z regulaminem."
"Jak chcesz żeby tak się nie rzucało w oczy, że to ty tylko na drugim koncie, na jednym spróbuj opanować swoją manierę CAPSLOCKOWANIA niektórych WYRAZÓW. Bo to oprócz IP i pisania tych samych bzdur cię ZDRADZA."

Jak do tej pory administracja zobaczyłaby , że piszę z dwóch kont.


"Nie pisz po pijaku ", "Tu mnie zmartwiłeś. Jeżeli te wszystkie swoje schizy o Żydach, spiskach rządów i masonów piszesz na trzeźwo to jest dużo gorzej niż myślałem. Ja zawsze czytałem je po pijaku żeby wejść na ten sam poziom wtajemniczenia. "


Zacząłem pisać o międzymorzu i projekcie judeopolonii , knesecie , czyli parlamencie izraelskim , który robi posiedzenia w Polsce , o spotkaniu Dudy i marszałków Sejmu i Senatu z szefem izraelskiego Knesetu dwa dni przed przyjazdem Trumpa , który popiera projekt Medzymorza czytaj Judeopoloni, wspomniałem ś.p. Lecha Kaczyńskiego będącego na zamkniętym spotkaniu z Żydami itd...
Na to wszytko merytorycznie odpowiedział googhaz *ROFL**ROFL*

"Łącząc to z twoimi teoriami spiskowymi, ilością Żydów w twojej lodówce i masonów pochowanych w szafach nie trudno zgadnąć, że twoje szare komórki nie miały łatwego życia.
Podejrzewam ostre, długotrwałe podtruwanie z użyciem C2H6O "

"I jest ta mityczna łamana konstytucja.
Pamiętajcie, że to TK stwierdza czy jakaś ustawa, którą uchwali PiS łamie konstytucję. "

Tutaj googhaz znowu się zagubił , bo pisiorowski prezydent stwierdził , że ta mityczna konstytucja byłaby łamana , gdyby podpisał tą ustawę
PISowski TK ma stiwerdzać , czy łamana jest konstytucja ?hehehe
Tak jak biegli , których tak broniłeś przy sprawie Stachowiaka , a Ziobro nie zgadzając się z ich wcześniejszą opinią zamówił sobie następną opinię , która była zgodna z jego oczekiwaniami.
To samo jest z prokuraturą i będzie z sądami powszechnymi .
Ale o tym pózniej ...



Cytaty do innych użytkowników forum , którzy nie zgadzali się z pisiorowskim widzeniem świata

do stanislavskiego : "Masz rację. Nieroztropnie pomyślałem, że jak coś pisze to myśli."
"Dlatego Ci tłumacze, że bredzisz "



do vlade : "Ty już wystarczająco tutaj namoczyłeś lejąc wodę. Jak dalej nie masz konkretów to nie zaśmiecaj tematu i zostaw go tym, którzy mają cos do powiedzenia."
"Zacznij pisać w jakimś temacie na którym się chociaż trochę znasz."

Widzisz vlade - googhaz zawsze pisał merytorycznie odpowiadając na wszystkie pytania niewygodne dla niego *ROFL**ROFL**ROFL*

Kilka stron wcześniej miałem w kilku postach pytania do niego , to obracał kota ogonem kłamiąc, obrażał kłamiąc albo w ogóle nie odpisywał :-]

do crisa 82 : "Sprawiedliwość to opieranie się na faktach i ustaleniach biegłych. Logiką nie jest podważanie tych ustaleń i opieranie się na twoich przemyśleniach."

Ciąg dalszy zagubionego googhaza. Pisałem o nie zgodzeniu się Ziobry z opinią biegłych i podstawieniu swoich biegłych , których opinia odpowiadała Ziobrze . W jednym przypadku biegli są dobrzy opiniując w sprawie , a drugim razem potrzebna jest druga opinia biegłych , bo tak chce Ziobro.
Ciekawe czy googhaz napisał zażalenie do Ziobry , że opinia biegłych nie podlega podważaniu jak to napisał do Crisa82

do AgentOrange : " Czytając twoje posty to już nie "zdaje się" "na pewno" nie ma ratunku.
Przypadek beznadziejny. "

"Pisałeś też, że wychowywanie dziecka w Polsce to najgorsza rzecz jaką mogą zrobić rodzice.
Twoi tam cię wychowywali (nie wyszło, fakt, ale próbowali). Skoro zrobili ci najgorszą rzecz jaką można dziecku zrobić to cię skrzywdzili. To takie dosyć proste wyciąganie wniosków z wypowiedzi. "

Bez komentarza ...

Googhaz zarzucał innym brak merytoryki , a gdy gubił się albo było za dużo tematów przeciwko pisiorom zaczął obrażać.
Buta ,arogancja , nie poszanowanie dla regulaminu i uwag osób moderujących .
To wszystko co działo się i dzieje w Polsce googhaz przeniósł na forum pokazując prawdziwe oblicze pisu.
Nie ma możliwości , że ktoś z nim nie zgadza się , bo obraża i krąży kłamiąc wokół nie popularnych dla pisu tematów.

googhaz z dedykacją utwór ode mnie dla ciebie
w dziale wideoteka z płyty człowieka :-]

Teraz co do decyzji Dudy i weta , to o tym pisałem wcześniej co w swoim wystąpieniu powiedział Andrzej Duda , a przez co byłem obrażany przez googhaza vel xfisha.

Ciekawe , czy teraz też zmieni nicka , żeby trąbić propagandę pisiorowską jedyną prawdziwą *ROFL*?

Duda mówił o łamanej konstytucji .
komuś się ona podoba lub nie , ale żeby ją zmienić trzeba mieć 2/3 głosów w parlamencie , jeżeli łamie się jej punkty to jest za to Trybunał Stanu .

Nie podoba mi się sytuacja w państwie zamkniętym nazywanym kastą , czyli sądach , ale sędziowie mają SN mają kadencję 6 letnią.

I tak sobie myslę , że PISiory mogą olać konstytucję i kadencję prezydenta Andrzeja Dudy skrócić ustawą i jego prawa i obowiązki przekazać marszałkowi Sejmu - Kuchcińskiemu *ROFL*

*ROFL**ROFL*

Nie dadzą rady ???



Następna sprawa , to poprawki po ogłoszeniu przez Dudę , że nie podpisze ustawy , jeżeli nie będzie 3/5 w KRS i wybieranie sędziów przez niego w SN.

Pisałem , że pisiory przyszykowały ustawę z kilkoma mykami .

I co ?

Myśleli , że notariusz Adrian podpisze ...

Okazało się , że nie godzi się , żeby sędziów wybierał Ziobro , a on miał podpisać i zgodzić się z wyborem Ziobry albo nie podpisać i zostawić wakaty na tych stanowiskach , co też odpowiadałoby pisiorom , gdyby SN był zablokowany tak jak teraz jest Trybunał Konstytucyjny .

Następna sprawa babole w ustawie SN specjalnie napisane , żeby zawiesić ustawę o KRS i móc wybierać członków do tej rady zwykłą większością głosów , a nie 3/5.


Chcieli ograć Dudę , który wiedział , że przekombinowali , ale ludziom wmawiali w mediach , że przecież Duda dostał to czego chciał *ROFL**ROFL**ROFL* i czemu nie podpisał ustaw ???:-U



To nie jest jedyne kłamstwo pisorów dotyczące tych ustaw .

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek z rana powiedział , że ustawy nie były przedstawione do analizy prezydentowi , czyli jemu .

Wierzę mu , po tym jak pOsłowie typu Suski nie mają szacunku i respektu do pisowskiego prezydenta Polski .

Co w telewizji mówią wiceministrowie sprawiedliwości gubiąc się , aż wreszcie wyduszają , że kancelaria prezydenta miała dostęp do projektów ustaw .

Następna sprawa o której pisałem .

Duda zawetował projekty dotyczące Sądu Najwyższego , Krajowej Rady Sądowniczej , ale puścił w obieg ustawę i prawo o sądach powszechnych , gdzie potrzebna jest reforma , ale jak na chłopski rozum - szef prokuratury może mieć wpływ na odwoływanie prezesów i wiceprezesów za "uporczywe niewywiązywanie się z obowiązków służbowych” oraz „szczególnie niską efektywność działań w zakresie pełnionego nadzoru administracyjnego lub organizacji pracy w sądzie lub sądach niższych” będąc stroną w postępowaniach toczonych w sądach ?

"Częściej będzie można zwrócić sędziemu uwagę, że źle lub niewłaściwie pracuje. Jeśli zarzuty dotyczyć będą sędziego funkcyjnego, np. przewodniczącego wydziału, stracić on może od 15 do 50 proc. dodatku. Projekt nowelizacji przewiduje nadzwyczajny tryb awansu dla wyróżniających się sędziów. Oznacza to, że sędzia rejonowy będzie mógł od razu awansować do apelacji, z pominięciem okręgu. Wystarczy dziesięć lat orzekania i szczególne zasługi. Zmiany mają też dotyczyć sędziów po osiągnięciu wieku emerytalnego. Minister Ziobro będzie mógł odmówić im dalszej pracy. "

Ziobro - szef prokuratury i sądu.
Prokuratura mając mało dowodów chce ukarania delikwenta , bo taki ma prykaz z góry od Ziobry i co robi sąd nie mając dostatecznie dużo dowodów??? Karze obywatela , byle nie narazić się szefowi , czy zgodnie z dowodami uwalnia obywatela i sędzia ma po karierze ???

Podam jeden przykład , który może powielać się i dotyczyć każdego z nas.


Jakiś czas temu Ziobrze zmarł ojciec.

Oskarżenia Ziobry padły pod adresem lekarza , który wtedy leczył jego ojca i padły słowa z ust Ziobry . że " lekarze tacy jak on już nie będą leczyć ".

Sprawa trafiła do sądu i Ziobro przegrał ją .


Czas terazniejszy i władza w rękach Ziobry.

Ta sama sytuacja i co się mogłoby stać , a pewnie stałoby się...

Sprawa idzie do sądu , gdzie pierwsza opcja sąd podtrzymuje pierwszą decyzję sądu sprzed kilku lat .

Co się wtedy dzieje ?

Ziobro wymienia prezesa , wiceprezesa sądu , sędzia funkcyjny straci 50 procent dodatku lub sędzia , który jest w wieku emerytalnym zostanie bez pracy , bo Ziobro ma prawo odmówić mu dalszej współpracy.


A do tego Ziobro tak jak z opinią biegłych dotyczących psychola , który uciął głowę nauczyciece zamówił druga opinię biegłych , tak i tutaj wykombinuje następną rozprawę , aż wyrok będzie po jego myśli.



Co się stanie jak sędzia po zmianie tej ustawy zmieni poprzednią decyzję sprzed lat o winie lekarza leczącego jego ojca i orzeknie o winie lekarza ?


"Projekt nowelizacji przewiduje nadzwyczajny tryb awansu dla wyróżniających się sędziów. Oznacza to, że sędzia rejonowy będzie mógł od razu awansować do apelacji, z pominięciem okręgu. Wystarczy dziesięć lat orzekania i szczególne zasługi."


I tak to będzie funkcjonowało i takie są zagrożenia.

Jeżeli tego ludzie nie widzą zaślepieni nienawiścią do nowoczesnych popaprańców , to powodzenia wam życzę.

Władza w jednym ręku to jest Kaczyńskiego dojdzie wreszcie do zwykłych obywateli .

Najpierw przygotuje sobie grunt i solidne fundamenty niszcząc wszystkie urzędy , podporządkowując sobie na swoich wiernych nie patrzących na konsekwencje tego co robi , rada polityki pieniężnej , telewizja , , prokuratura , sądy , wojsko , gdyby te ustawy przeszły to następne będą media po wakacjach zacznie się repolonizacja ... aż za jakiś czas przyjdzie czas na zwykłych obywateli jak ogarną wszystko co potrzebne do władzy , gdzie nikt nie ma prawa do innego zdania niż Kaczyński .

Widzicie co dzieje się w tvpisie , republice i mediach prawicowych jak jadą z Dudą ?

Był ich człowiekiem , ale miał podpisywać wszystko co mu dali , nawet nie mogąc się wcześniej z tymi ustawami zapoznać .*BRAVO*


Jestem za reformą sądów , prokuratury , repolonizacją mediów , banków i zrobieniem porządku z tą całą świtą sprzedającą polski przemysł i Polaków , ale nie kosztem rządów , gdzie władza jest w rękach jednego człowieka nie mającego żony , dzieci , brata , matki , ojca , a ma jedynie kota :-o:-o:-o


Naczelnik swoje lata ma . Przyjdzie czas , że umrze i cały pis się rozwali , bo jedynym spoiwem jest Kaczyński.

Wtedy dojdzie do rządzenia inna partia , mając taką władzę , a wtedy już będzie za pózno , żeby cokolwiek odwrócić.

[ Ostatnio edytowany przez: zuczek2246 27-07-2017 20:09 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2017-07-28 14:33:27 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Sporadycznie odwiedzam ten temat. Jednak poniewaz debata toczy sie wokol rozmaitych reform PiS, sadownictwa i prezydenckich wet, to jeszcze jest sprawa zachowania KE.

Nie mam pogladow ani sklaniajacych mnie do PO, ani do PiS. Mniejsza...uruchomienie atykulu 7 przez KE wedlug mnie bedzie tylko zniechecaniem czesci spoleczenstwa do Unii, a samo padnie w Radzie Europejskiej. Oczywiscie Wegry zadeklarowaly weto I nie sadze, ze premier Orban sie z tego wycofa. Bez wzgledu na interesy, Wegry sa nastepne "w kolejce".

Nie chce jakos wierzyc, ze wszystkie pozostale panstwa popra KE w tej kwestii (Art 7). Sa jeszcze Czechy, Slowacja...tutaj przypuszczam, ze Komisja bedzie miala problem i niepotrzebnie doprowadzi do konfliktu. Stad byc moze Junckier chce spotkac sie z V4, aby sprobowac przeforsowac opcje Komisji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #8 Ocena: 0

2017-07-28 15:01:08 (7 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Juncker sam wystąpił z propozycją spotkania z grupą V-4 ponieważ chce wysondować stanowisko pozostałych członków tej grupy...
Jest zaniepokojony coraz częstszymi głosami Austrii o dołączeniu do układu Międzymorza.Austria jest wg.Junckera krjem "pierwszej prędkości" w UE i to go martwi.
Po wizycie prezydenta Trumpa w Polsce nagle zaczęły się ataki na Polskę i polski rząd. Idea Międzymorza nie pozwala spokojnie spać wierchuszce UE...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zuczek2246

Post #9 Ocena: 0

2017-07-28 18:04:15 (7 lat temu)

zuczek2246

Posty: 1422

Mężczyzna

Z nami od: 24-07-2015

Skąd: City

Cytat:

2017-07-28 14:33:27, Kanonier30 napisał(a):
Oczywiscie Wegry zadeklarowaly weto I nie sadze, ze premier Orban sie z tego wycofa. Bez wzgledu na interesy, Wegry sa nastepne "w kolejce".



Orban wie, iż nie może pozwolić , zeby większa i mocniejsza Polska poległa z w sporze z ludzmi takimi jak Juncker na "bombie" po aferze podatkowej w Luksemburgu

http://www.tvp.info/31227839/juncker-przed-komisja-sledcza-afera-podatkowa-zaszkodzi-szefowi-ke


, czy Bieńkowska , która zarabiając tam 80 tysięcy złotych miesięcznie narzeka , że musi pracować do 20 i nie ma czasu na wyjście na zakupy po buty *ROFL*
Ta sama Bieńkowska przyznaje , że pracują tam jak w Polsce w latach 90tych*ROFL*


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17062258,Bienkowska_narzeka_na_Bruksele___W_Polsce_zylo_mi.html


Śmiać się z Bieńkowskiej , która jak wszyscy z tej Komisji Europejskiej nie wiadomo na jakich zasadach zostali wybrani , żeby reprezentować Europejczyków ? , czy z całej tej administracji UE , którą Bieńkowska przyrównała do polskiej administracji lat 90tych:-]

Do tego naciski Timmermansa , który razem ze swoimi mocodawcami chce by Polska wyglądała jak Paryż




Szczęście w nieszczęściu , że rządzą pisiory , bo pewnie bylibyśmy wzorowym krajem i zgadzali się na wszystkie ustalenia makreli z macronem i junckera z timermansem :-o


Jakiś czas temu pisałem , że Czesi badają produkty sprzedawane w Lidlu w Czechach i w Niemczech , jeżeli chodzi o jakość wyrobów.

Wyszło , że wysyłają do nich i pewnie do większości krajó Europy Środkowo - Wschodniej towar drugiej lub trzeciej klasy .


Do tego wchodząc na strony lidl.uk , lidl.de , lidl.pl możecie porównać sobie ceny jakie są w Anglii , Niemczech i Polsce .

Te same albo jeszcze większe w Polsce niż na Zachodzie Europy , gdzie przyjmujemy towar gorszej jakości.

Na Onecie jest artykuł i trochę cytatów :

" czarna spódnica dziewczęca w brytyjskich Lidlach była sprzedawana w połowie lipca za 1,25 funta, co w przeliczeniu na naszą walutę daje 5,94 zł (kurs z 28.07). Tymczasem w polskim Lidlu ta sama spódnica jest sprzedawana za... 19,99 zł. To ponad trzy razy drożej.

Podobnie było w przypadku bielizny dla chłopców i dziewczynek (3 szt. bokserek lub 5 szt. majtek). W przypadku dyskontów w Wielkiej Brytanii kosztowały one 1,79 funta za komplet (8,50 zł), a w Polsce już 19,99 zł."

"Brytyjczyk z najniższą krajową kupi 7 spódniczek z Lidla za jedną godzinę pracy, a Polak nie kupi nawet jednej. To jednak nie jest celowym działaniem sieci, a odzwierciedla siłę danej gospodarki."


Kto chce więcej poczytać tutaj ma linka:

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/te-same-produkty-lidla-tansze-w-wielkiej-brytanie-niz-w-polsce-siec-wyjasnia/d7tqc3


Kilka cytatów z forum pod tym artykułem :

"To skandal,dlaczego wszystkie zagraniczne dyskonty ciagle nas oszukuja,na europe wschodnia sprzedaja nam badziewie,albo daja tansze komponenty np.proszki do prania.Kiedy nasze odpowiedzialne sluzby sie za to wezma?placa sprzedawca niskie pensje,jeszcze oszukuja,zawyzaja ceny."

"Takie mamy rzady i partie ,ktore tylko kloca sie miedzy soba wciagajac w to Polakow, zamiast dbac o interesy narodu.Taka skandaliczna sytuacja jest mozliwa tylko w tym kraju."

"Komitet Centralny Unii Europejskiej nie widzi w tym problemu."

"...i co z tego że są droższe w Polsce,ale za to gorszej jakości."*ROFL*

Do tego Lidl dostał pożyczkę zero procentową w kwocie jednego miliarda euro , żeby niszczyć konkurencję i rozrastać się , pod programem taniej żywności dla biedniejszych ludzi *ROFL*

Akurat Niemcy muszą dokarmiać ludzi w Europie robiąc na tym biznes i likwidując konkurencję za pożyczone pieniądze na zero procent *BRAVO*

http://wyborcza.biz/biznes/1,147743,18295465,Bank_Swiatowy_pozyczal_Lidlowi_i_Kauflandowi_na_rozwoj.html?disableRedirects=true

I następna sprawa .

Za rządów POpaprańców podwyższono podatek VAT na ubranka dla dzieci z 8 do 23 procent argumentując to prawem europejskim.

Pytanie czemu w Wielkiej Brytanii , Irlandii i Luksemburgu obowiązują obniżone stawki na ubranka ?

Stawka podatku VAT dla odzieży dziecięcej w Wielkiej Brytanii wynosi 0 proc. W Polsce podatek VAT na ubranka dziecięce wynosi 23 proc. Jeszcze w kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość obiecało obniżenie tej stawki do 8 proc. Jednak obecnie Ministerstwo Finansów nad takimi zmianami nie pracuje.


Jednym i drugim tzn POPISowi pasuje ten podatek , jeżeli prawie 25 procent ceny ubranka dla dziecka jest podatkiem .



Kukiz'15: "niech rząd działa na rzecz obniżenia podatku"

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/vat-ubranka-dla-dzieci-kukiz15-podatek,213,0,2274517.html


szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Według niego, możliwe będzie wprowadzenie ulg w zakresie stawki VAT na ubranka dziecięce, wynoszącej obecnie 23% od 2017 roku
Mowa o tym była pod koniec 2015 roku

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/910938,kowalczyk-stawki-vat-obnizone-od-2017.html


"Rząd PO-PSL od 1 stycznia 2012 r. podniósł stawkę VAT na ubranka i buty dziecięce z 8% do 23% po wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z października 2010 r. PiS wielokrotnie przypominał o tej sprawie obiecując w kampanii wyborczej i później cofnięcie podwyżki VAT na ubranka dla dzieci. Po półtora roku rządów partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż nie zrealizowała obietnicy.



Rządzący zasłaniają się prawem unijnym, tymczasem okazuje się, że preferencyjne stawki VAT na ubranka dziecięce nie są z nim niezgodne. Takie stawki, a nawet niższe, bo wynoszące 0%, już teraz posiadają Irlandia i Wielka Brytania. Są jeszcze co najmniej dwa środki, za pomocą których można wywalczyć dla Polski niższy podatek. Jednym z nich jest wniosek o tzw. środek specjalny, czyli dopuszczone dyrektywami unijnymi zwolnienie jednego z państw członkowskich ze względu na szczególną sytuację w kraju. Właśnie taki wniosek przygotował dla ministra finansów Kukiz’15."

http://gazetaliberty.com/2017/03/07/nizszy-vat-na-ubranka-dla-dzieci-niezrealizowana-obietnica-pisu/


Kukizowcy starają się przygotowywać jakieś wnioski dotyczące zwykłych Polaków , jak to było z tymi ubrankami , czy olejem z konopii , który pomaga dzieciom i innym w chorobach.

A w tym czasie POPIS wali się zmieniając kadry na inne kadry , dbając o interesy korporacji farmaceutycznych i ciesząc się z wyższego podatku , nie narażając się Komisji Europejskiej złożonej z fachowców jak Juncker czy Bieńkowska i zawsze trochę grosza wpadnie do budżetu państwa.

I jak Polki mają rodzić i wychowywać dzieci w tym kraju , jak nawet na podatku dla dzieci płacimy samym podatkiem więcej o jedną czwartą niż bogatsi Brytyjczycy , Irlandczycy czy ziomki Junckera - Luksemburczycy :-U ?


To jest ta demokracja europejska *BRAVO*

Polak ma orać w niemieckich , francuskich dyskontach za 300 euro i płacić tyle samo za produkty tam sprzedawane co Anglicy ,czy Niemcy zarabiający minimum 1000 euro.

Jak zwykle będzie gadanie i pisanie , że nasza gospodarka musi gonić Europę bla bla bla , a interes zachodnim firmom się kręci puszczając towar gorszej jakości i mając tanią siłę roboczą

[ Ostatnio edytowany przez: zuczek2246 28-07-2017 18:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2017-07-28 18:52:04 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

"makaron" i merkelowa jada po Polsce i polskich kierowcach ze zanizaja koszty pracy i doluja ich transport chcieliby wymusic zrownanie zarobkow i bankructwa polskich firm ale nie slychac zeby francja czy niemcy walczyli o zrownanie zarobkow kasierek i ogolnie pracownikow ich oddzialiw w Polsce

Stara europa nie chce silnej Polski tylko kraj z ktorego beda mogli drenowac kase i zerowac na nim ale platformersi bija za kazdym razem brawo kiedy mowa o sankcjach i to za co? Wiafomo ze chodzi o relokacje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1157 z 1949 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 1156 | 1157 | 1158 ... 1947 | 1948 | 1949 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,