MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co z tą Polską? Będzie gdzie kiedyś wrócić?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 1949 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 1947 | 1948 | 1949 ] - Skocz do strony

Str 2 z 1949

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

BKRIS40

Post #1 Ocena: 0

2012-10-13 17:58:13 (12 lat temu)

BKRIS40

Posty: 317

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: manchester

tak to ogladalem .ale juz GO nie ma ,ktos sie zemscil albo za duzo wiedzial.zreszta tych osob ostatnio ktorzy oposcili nasz padol bylo wiele.wszystkie smierci sa bardzo podejrzane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dangerous__girl

Post #2 Ocena: -1

2012-10-13 17:59:01 (12 lat temu)

Dangerous__girl

Posty: 1760

Kobieta

Z nami od: 13-02-2011

Skąd: London

Cytat:

2012-10-13 17:24:10, BKRIS40 napisał(a):
przynajmniej nie przechodza do porzadku dziennego i strajkuja swoje niezadowolenie.ale czy maja tak gorzej od szarego polaka.to bym polemizowal.

Oni strajkuja bo im sie robic nie chce, lepiej isc i pokrzyczec caly dzien, jak pracowac, i co te ich strajki daja??? Powiedz mi czy jakikolwiek strajk cos kiedys znaczaco zmienił?
co do reszty, do tego co sie obecnie dzieje w kraju, jacys techniczni premierzy, drugie expose premiera, glosowanie za votum zaufania.
Mam nadzieje, ze mozna wyrazic swoja opinie, nie bedac za to besztanym, ale ja nadal popieram dzialanosc Tuska, jest uczciwym facetem, nie obiecuje gruszek na wierzbie, duzo zalozen z pierwszego zeszlorocznego expose zostalo spelnionych, teraz tez wiele nie obiecywal, ale wiadomo, ze jest to realne, w przeciwienstwie to pana Glińskiego, ktory ma kupe pomyslow, tylko skad na to wziac pieniadze??? Ja tez mam wiele planow, kupic X6, jechac w polroczna podroz dookoloa swiata. No tak tylko skad ja teraz wezme na to pieniadze, no tak,ale plany moge miec...
p.s edytuj tytul, bez caps locka

[ Ostatnio edytowany przez: Dangerous__girl 13-10-2012 18:02 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maw2be

Post #3 Ocena: 0

2012-10-13 18:03:58 (12 lat temu)

maw2be

Posty: 2140

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2006

Skąd: north herts

co do emigracji to jedna z największych fal emigracji była za rządu pisu. jeśli chodzi nie rozumiecie o czym mówię z wymienionymi krajami znaczy się iż nie macie pojęcia o ekonomi. więc trochę wam wyjaśnię. Niemcy są drugim po obywatelach konsumentem wytworzonych w pl dób i usług. Niestety Niemcy się nie rozwijają tak szybko, nie ma zapotrzebowania na nowe dobra i usługi gdyż jest to gospodarka zależna również od innych gospodarek min Grecji, Hiszpanii, Portugalii. więc jeśli tam się dzieje źle to na zasadzie domina dzieje się dalej. tak działa ekonomia. w pewnym momencie wskutek działań podjętych przez rządy i inne instytucje zostaje wykreowany sztuczny wzrost który jak koło zamachowe rozpędza gospodarki. tak to w skrócie działa. i tu rząd nie ma nic do tego. a raczej ma. bo gdyby pis wykorzystało dobrą koniunkturę do reform społeczno-ekonomicznych to by w Polsce nie był wzrost gospodarczy na poziomie ok 3% tylko dużo dużo większym. każdy ekonomista ci to powie. bo z pustego to nawet salomon nie naleje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

BKRIS40

Post #4 Ocena: 0

2012-10-13 18:07:54 (12 lat temu)

BKRIS40

Posty: 317

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: manchester

a tu sie nie zgodze ,strajki na stoczni,kopalniach i innych firmach nie zapominajac o studentach zmienily nasz ustoj.do tego pana mam sporo pretensji ale najwiecej za korupcje,smolensk,i skorumpowane sady.a mialo byc lepiej,a jest gorzej,dlaczego???dlatego ze wysprzedali majatek kraju.a kasa gdzie poszla??to juz kazdy sobie musi powiedziec.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maw2be

Post #5 Ocena: 0

2012-10-13 18:09:50 (12 lat temu)

maw2be

Posty: 2140

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2006

Skąd: north herts

największym problemem Polski są chore i skorumpowane związki zawodowe które się wpierdzielają do polityki. wyjaśnijcie mi jedną rzecz. dlaczego górnik idzie na emeryturę po 20 latach pracy na dole?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PeterGriffin

Post #6 Ocena: 0

2012-10-13 18:11:27 (12 lat temu)

PeterGriffin

Posty: 1116

Mężczyzna

Z nami od: 03-07-2012

Skąd: Mcr

Cytat:

2012-10-13 17:59:01, Dangerous__girl napisał(a):
Cytat:

2012-10-13 17:24:10, BKRIS40 napisał(a):
przynajmniej nie przechodza do porzadku dziennego i strajkuja swoje niezadowolenie.ale czy maja tak gorzej od szarego polaka.to bym polemizowal.

Oni strajkuja bo im sie robic nie chce, lepiej isc i pokrzyczec caly dzien, jak pracowac, i co te ich strajki daja??? Powiedz mi czy jakikolwiek strajk cos kiedys znaczaco zmienił?
co do reszty, do tego co sie obecnie dzieje w kraju, jacys techniczni premierzy, drugie expose premiera, glosowanie za votum zaufania.
Mam nadzieje, ze mozna wyrazic swoja opinie, nie bedac za to besztanym, ale ja nadal popieram dzialanosc Tuska, jest uczciwym facetem, nie obiecuje gruszek na wierzbie, duzo zalozen z pierwszego zeszlorocznego expose zostalo spelnionych, teraz tez wiele nie obiecywal, ale wiadomo, ze jest to realne, w przeciwienstwie to pana Glińskiego, ktory ma kupe pomyslow, tylko skad na to wziac pieniadze??? Ja tez mam wiele planow, kupic X6, jechac w polroczna podroz dookoloa swiata. No tak tylko skad ja teraz wezme na to pieniadze, no tak,ale plany moge miec...
p.s edytuj tytul, bez caps locka

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Dangerous__girl</i> 13-10-2012 18:02 ]




*ROFL* złota statuetka za post dnia
Semper Invicta, Semper Heroica!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2012-10-13 18:14:17 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maw2be

Post #8 Ocena: 0

2012-10-13 18:15:01 (12 lat temu)

maw2be

Posty: 2140

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2006

Skąd: north herts

Cytat:

2012-10-13 18:07:54, BKRIS40 napisał(a):
a tu sie nie zgodze ,strajki na stoczni,kopalniach i innych firmach nie zapominajac o studentach zmienily nasz ustoj.do tego pana mam sporo pretensji ale najwiecej za korupcje,smolensk,i skorumpowane sady.a mialo byc lepiej,a jest gorzej,dlaczego???dlatego ze wysprzedali majatek kraju.a kasa gdzie poszla??to juz kazdy sobie musi powiedziec.


czyli mam rozumieć że tęsknisz za socjalizmem który wtedy w Polsce był? bo z twoich wypowiedzi wynika iż tak jest.
korupcja była jest i będzie, i to bez względu na barwy polityczne, smoleńsk to był zbieg okoliczności (od spóźnionego prezydenta, poprzez nie dopilnowanie procedur jak również pogoda). najlepiej jest narzekać, to może dacie propozycje co by zmienić, naprawić, skąd wziąć na to pieniądze. czekam na propozycje, kiedyś był już taki temat.

ps. zastanawia mnie komu to ma służyć iż co kilka tygodni pojawia się temat który ma szkalować państwo Polskie, tacy z was patryjoci?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Onieznajomy

Post #9 Ocena: 0

2012-10-13 18:15:36 (12 lat temu)

Onieznajomy

Posty: 4046

Mężczyzna

Z nami od: 02-09-2011

Skąd: Glasgow

Cytat:

2012-10-13 17:55:01, BKRIS40 napisał(a):
a ja mysle ze wplyw panstwa osciennego jest na nasz rzad skuteczny i przez to polityka z ekonomia poszla w przeciwna strone Polskiej Racji.a dzisiaj nawet zalozyciel PO,powoli odsuwa sie od tej partii i jej zalozen.
ale pytanie zostaje na topie :BEDZIE KIEDYS DO CZEGO WROCIC??CHYBA ZE NASZE ZYCIE ZOSTANIE POD OKOWAMI ANGLII.

Boje sie ze masz racje, jedynie mysle ze to nie pnstwo a panstwa oscienne maja na nas wplyw, czy moze raczej przez nie my wplyw na nasz kraj tracimy.
Potwierdzeniem tego naszego pisania, moze byc gaz, ktory mozliwe ze bedziemy kupowac od Niemcow, a ktory wczesniej oni kupili od Rosji.

[ Ostatnio edytowany przez: Onieznajomy 13-10-2012 18:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

krakn

Post #10 Ocena: 0

2012-10-13 18:18:35 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2012-10-13 18:09:50, maw2be napisał(a):
największym problemem Polski są chore i skorumpowane związki zawodowe które się wpierdzielają do polityki. wyjaśnijcie mi jedną rzecz. dlaczego górnik idzie na emeryturę po 20 latach pracy na dole?


znaczy jeżeli chodzi o górnika który pracuje na dole, a nie w biurze to powiem ci wcale się nie dziwie, ci ludzie są poddani większemu zagrozeniu niż żołnierze i policja, działają w bardziej szkodliwym środowisku i ginie ich znacznie więcej rocznie niż wszystkich żołnierzy polskich, nawet w akcjach poza granicami polski.

Tak że jeżeli chodzi o tych ludzi, to ja im niczego nie żałuję ani nie zazdroszczę.
Tak się składa ze w moim otoczeniu mam górników, znajomi , dalsza rodzina itd, młode silne chłopy i połamane, z pylicą płuc, itd.

Każdy może iść i popracować.

Węgiel jest tak drogi w stosunku do jego kosztów wydobycia, że ci ludzie bez problemu mogą dostać te parę groszy za zdrowie i życie.


A ze zwiazki to jedno wielkie oszustwo i układy układziki do prywatnych osobistych celów i to od czasów gdy partjnioki rządziły to tu się z tobą zgadzam.
banda cwaniaków jak reszta.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 2 z 1949 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 1947 | 1948 | 1949 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,