MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy UK wystąpi z EU?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 29 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 27 | 28 | 29 ] - Skocz do strony

Postów: 280

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

maw2be

Post #1 Ocena: 0

2012-09-20 22:07:51 (12 lat temu)

maw2be

Posty: 2140

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2006

Skąd: north herts

jakoże mnie zaczyna nudzić bicie piany przez kilku forumowiczu na temat który w żaden sposób nas nie dotyczy więc postanowiłem zapytać się o wasze zdanie na temat wyjścia UK z unii. co wy o tym myślicie? jest to prawdopodobne? nie mówie w ciągu kilku lat ale kto wie. jak odszukam linki to podam do prasy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kolezanka_szkla

Post #2 Ocena: 0

2012-09-20 22:13:14 (12 lat temu)

kolezanka_szkla

Posty: 6388

Kobieta

Z nami od: 17-12-2010

Skąd: L5

Ja tego nie widze. A nawet jak juz - pozostanie krajem stowarzyszonym z UE. Czyli reasumujac - nic sie nie zmieni.
"Chuda krowa, to jeszcze nie sarenka"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maw2be

Post #3 Ocena: 0

2012-09-20 22:20:39 (12 lat temu)

maw2be

Posty: 2140

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2006

Skąd: north herts

tu taki jeden link

a tu drugi link

pewnie więcej by się znalazło

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2012-09-21 20:03:30 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2012-09-21 20:13:17 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

united4ever, czyli co?
chcesz powrotu do stania w kolejce po wizy do poszczególnych krajów, by wyjechać do pracy, na urlop, wycieczkę .... itd?

Tak już ci się to nie podoba?

Bo ja żeby dostać pozowlenie na otwarcie firmy we francji musiałem bardzo dużo się nagimnastykować, a od dziecka czyli gdzieś od 1973-4 przemieszczałem się przez różne granice.
I szczerze mówiac do dziś mam zawsze taki lęk gdy jestem na granicy kontrolowany, choc by po to by pokazać tylko paszport.

Dawniej wiązało się tak jak w innych krajach z przekopaniem bagaży i ciągłe głupie pytania ...

I wątpliwości, wpuszczą czy nie...

Mnie się podoba tak jak teraz jest...
Dzięki integracji, uni, jestem na granicach krajów 3 cich spostrzegany jako ten z europy, a potem że polak... a wewnątrz uni jak fajnie, lądujesz i w większości wypadków już nikt nic nie pyta wychodzisz na hol ... coś pięknego.

A że polska nie umie się w tym znaleźć no cóż.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #6 Ocena: 0

2012-09-21 20:20:18 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2012-09-21 21:41:55 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

no widzisz, albo rybki albo akwarium.
Nie twierdze ze będą wyganiac tych co juz sie osiedlili, natomiast naturalnym nastepstwem podzialu sa ograniczenia, bo jak by nie bylo ogranoczen to po co granice?

Utrata klienta i pozyskiwanie nowego to naturalna kolej rzeczy.

Grecjie nie unia wykonczyla, tylko sami sie wykonczyli po za bardzo cwaniakowali, po prostu robili w konia wszytskich w kolo.
podawali nieprawdziwe informacje o stanie panstwa.

to tak jak by cie zona robila w balona w sprawie stanu waszego konta, ladujesz tam kase, zona twiedzi ze macie kasy jak lodu, a wydawala by wiecej niz macie.
zrobilbys to samo, kontrola szlaban, albo papa.

Hiszpania tez szaleje, bo dopuki byla nadplata pieniedzy unijnych to wszytko szlo, na szczescie dla nich znacznie lepiej wykozystali unijne dotacje niz polska.
ale puki co az tak zle nie maja
wiecej krzyku niz tak na prawde jest problem
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2012-09-22 02:15:00 (12 lat temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2012-09-21 20:20:18, united4ever napisał(a):
......Ja zarabiam na życie prowadząc sklep internetowy i powiem wam że już EU zabrało mi klientów z Grecji (nie mam już ani jednego a paru było), połowa klientó z Hiszpani i Portugalii też juz odpadła itd., .....


To nie UE zabrala Ci klientow z tych krajow, gdy jakikolwiek inny kraj popadnie w takie tarapaty finansowe to tych klientow tez stracisz...
Biedota sama eliminuje z rynku.
Nie wiem czy pamietasz Polske za komuny, Polak na zachodzie zalowal sobie na puszke Coca Coli bo stanowila rownowartosc jego polskiej dniowki, wtedy tez nie bralismy udzialu we wspolnym rynku bo bylismy zbyt biedni...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2012-09-22 02:24:32 (12 lat temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2012-09-21 21:41:55, krakn napisał(a):
.....Hiszpania tez szaleje, bo dopuki byla nadplata pieniedzy unijnych to wszytko szlo, na szczescie dla nich znacznie lepiej wykozystali unijne dotacje niz polska....


Chyba nie masz racji. Pomimo ze zjezdzilem niemal cala Europe to w Hiszpanii akurat nigdy nie bylem ale czytalem gdzies i pamietam dokladnie ze Hiszpania wydala spora czesc otrzymanych dotacji na przyklad na budowe autostrad w miejscach gdzie zupelnie nie sa potrzebne oraz na siec szybkich kolei, ktore rowniez w wielu przypadkach sa tam gdzie ich nie potrzeba. Gdzies czytalem ale nie pamietam w jakim europejskim kraju ze wybudowano port lotniczy a po kilku latach go zamknieto bo malo kto stamtad latal, dobrze sie budowalo bo za unijne pieniadze ale utrzymac juz trzeba samemu.
Cos jak przypadek extra peronu w slynnej Wloszczowej. Swietej Pamieci PiSowiec postawil sobie za punkt honoru ze expresy beda sie tam zatrzymywac i tak bylo ale wsiadalo tam raptem 2-3 osoby wiec pomysl byl poroniony od samego poczatku. Wszystkie inwestycje musza sie zwracac, ktokolwiek mial w zyciu chocby kawalek wlasnej firmy doskonale to pojmuje. Doplacac do biznesu moze tylko utracjusz badz duren, ewentualnie Rzad ale to sie konczy wlasnie tak jak obecnie w przypadku kilku krajow poludniowej Europy.

[ Ostatnio edytowany przez: andyopole 22-09-2012 02:27 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Onieznajomy

Post #10 Ocena: 0

2012-09-22 07:59:07 (12 lat temu)

Onieznajomy

Posty: 4046

Mężczyzna

Z nami od: 02-09-2011

Skąd: Glasgow

Cytat:

2012-09-21 20:03:30, united4ever napisał(a):
Im szybciej tym lepiej.
Cała ta EU coraz bardziej zaczyna przypominać ZSRR .
Całkowicie przestała mi się podobać
Cytat:

2012-09-21 20:13:17, krakn napisał(a):
united4ever, czyli co?
chcesz powrotu do stania w kolejce po wizy do poszczególnych krajów, by wyjechać do pracy, na urlop, wycieczkę .... itd?



United pisze raczej o centralnym zarzadzaniu panstwem, planach piecioletnich, i likwidacji drobnej i srednij przedsiebiorczosci.
Praca czy podroze po europie to traktat z Schengen, nie wymaga obslugi przez urzednikow, politykow, i calej tej masy pasozytow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 1 z 29 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 27 | 28 | 29 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,