MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rozpad USA ???

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 2 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dresiarz_umyslo

Post #1 Ocena: 0

2009-04-16 11:47:25 (15 lat temu)

dresiarz_umyslow

Posty: 93

Mężczyzna

Z nami od: 31-07-2007

Skąd: suffolk / essex

Polecam każdemu obejrzenie filmu: "20090310 ObamaDeception" Alex'a Jones'a. Może nie wszystko jest tam prawdą, ale większość faktów została udowodniona. Jest to następny film po "Debt as Money", który otworzył mi oczy na wiele spraw. Bądźmy świadomi, to nasza jedyna broń przeciwko multimilionerom, którzy kierują losami świata.



http://www.infowars.com/
amiga rulez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #2 Ocena: 0

2009-04-16 12:01:39 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krunschwitz

Post #3 Ocena: 0

2009-04-16 12:08:40 (15 lat temu)

krunschwitz

Posty: 6074

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2006

Skąd: trzeci kamień od Słońca

"Natomiast ostatnio odkrylem cos jeszcze ciekawszego. Tylko zasygnalizuje, bo dopiero temat poznaje. Podobno podatek dochodowy ustalony wiele lat temu jest sprzeczny z Konstytucja. Sprawa miala nawet trafic do sadu.
Najciekawsze, ze wladze federalne robia co moga, by uniknac wszelkiej dyskusji na ten temat :-W"

Też o tym słyszałem.
Życie jest krótkie. Praca jest dla tych, którzy nigdy życia nie zrozumieją. Bezczynność nie poniża człowieka. Kto umie patrzeć dobrze, ten ją odróżnia od lenistwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

marcinb

Post #4 Ocena: 0

2009-04-16 12:17:01 (15 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

Cytat:

2009-04-16 12:01:39, vicealigator napisał(a):
Cytat:

2009-04-16 11:30:37, marcinb napisał(a):
PS. II. A tak na powaznie - przy zalozeniu ze secesja jest mozliwa, jak ma zachowac sie Rzad Federalny:

- Czy zaakceptowac zadania mniejszosci majacy wplyw na stabilnosc Kraju czy utrzymac jednosc terytorialna za kazda cene?
- Czy ogloszenie Secesji jest nie do zatrzymania czy mozna odwrocic proces?
- Czy Rzad Fderalny ma prawo/obowiazek wyslac wojsko w celu powstrzymania dezintegracji Panstwa?


1. Odpowiedz bedzie roznic w zaleznosci od tego, czy zadac pytanie federalistom czy secesjonistom?
2. Jak kazdy proces polityczny to zalezy od ludzi bioracych w nim udzial
3. jak w 1.


Sek w tym, ze pytam Ciebie a nie Unionistow czy Zwolennikow Secesji - skoro publikujesz takie teksty w trybie alarmujacym to chyba masz na ten temat wyrobione zdanie. No chyba, ze nie masz wlasnej opinii na powyzsze tematy co prowadzi ta dyskusje, tak jak poprzednie, donikad.

Zreszta pytania te mozna sobie zadac przy kazdej sytuacji, w ktorej jakis stan, republika czy tez czesc kraju probuje uzyskac niezaleznosc.

- Czy zaakceptowac zadania mniejszosci majacy wplyw na stabilnosc Panstwa czy utrzymac jednosc terytorialna za kazda cene?
- Czy ogloszenie Secesji/Autonomii jest nie do zatrzymania czy mozna odwrocic proces?
- Czy Rzad ma prawo/obowiazek wyslac wojsko w celu powstrzymania dezintegracji Panstwa?


Pomijajac aspekty prawne, konstytucyjne czy inne jakbysmy odpowiedzieli na powyzsze pytanie w ponizszych przypadkach:

- Teksas oglasza secesje
- Baszkirska Republika Autonomiczna oglasza secesje
- Slask oglasza secesje
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Post #5 Ocena: 0

2009-04-16 12:48:04 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #6 Ocena: 0

2009-04-16 12:48:39 (15 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

ja bym sie tym nie przejmowala. jest kryzys i rozne typki wymyslaja rozne rzeczy. protestuja wszedzie, gdzie podnosza podatki, a w pl to nic sie nei dzieje? zawracanie glowy8-)
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2009-04-16 12:51:07 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #8 Ocena: 0

2009-04-16 12:57:04 (15 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

dla mnie to czyste kombinacje. ja bym sie tym nie martwila. zaraz zmienia temat i wszystkim przejdzie, kryzys sie skonczy i nikt nie bedzie pameital.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2009-04-16 13:00:18 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcinb

Post #10 Ocena: 0

2009-04-16 13:07:17 (15 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

Cytat:

2009-04-16 12:48:04, vicealigator napisał(a):
Cytat:

2009-04-16 12:17:01, marcinb napisał(a):
Pomijajac aspekty prawne, konstytucyjne czy inne jakbysmy odpowiedzieli na powyzsze pytanie w ponizszych przypadkach:

- Teksas oglasza secesje
- Baszkirska Republika Autonomiczna oglasza secesje
- Slask oglasza secesje


Co do Baszkirii - moja wiedza o konstytucji FR jest zerowa.
Natomiast secesja Slaska bylaby nielegalna - zgodnie z I rozdzialem polskiej konstytucji.


Znowu sie nie zrozumielismy. Napisalem Pomijajac aspekty prawne, konstytucyjne czy inne...
Nie pytam sie o znajomosc konstytucji Baszkirii czy Polski czy Grenlandii tylko to o twoja opinie na temat prawa mieszkancow regionu do samostanowienia i prawa Panstwa do zachowania integralnosci terytorialnej.

A propos prawa itp - Czy aby na pewno Kosowo mialo podstawy formalno-prawne do dokonania secesji czy bylo to dzialanie stricte polityczne?

Jesli Zulawy zechca sie przylaczyc do Holandii to mamy wyslac wojsko i aresztowac przywodcow Ruchu Separatystycznego czy wziac pod uwage Glos Ludu wedle zasady Vox Populi Vox Dei (przy czym ja sie sklaniam ku powiedzeniu Vox Populi Vox Diavoli). jesli mieszkancy dalej protestuja i zadaja odlaczenia regionu od Polski to mamy strzelac do demonstrantow? itp itd - chodzi mi zderzenie dwoch, wzajemnie wykluczjacych sie postaw ktore moga prowadzic do ekslacji konfliktu oraz, bez wzgledu na przepisy, konstytucje itp, wybor mniejszego zla.

Tytulowy watek sklania mnie do zadania takich pytan, bardziej na zasadzie rozwazania political-fiction:

- Czy zaakceptowac zadania mniejszosci majacy wplyw na stabilnosc Panstwa czy utrzymac jednosc terytorialna za kazda cene?
- Czy ogloszenie Secesji/Autonomii jest nie do zatrzymania czy mozna odwrocic proces?
- Czy Rzad ma prawo/obowiazek wyslac wojsko w celu powstrzymania dezintegracji Panstwa?


Moje zdanie to:

- panstwo ma prawo utrzymania jednosci terytorialnej za kazda cene
- paradoksalnie nie mozna odwrocic takiego procesu - eskalacja konfliktu prowadzi do zwiekszonego poparcia zadan na zasadzie podzialu MY i ONI
- do pewnego stopnia tak, jakkolwiek stoi to w sprzecznosci z punktem drugim

Wychodzi na to ze nie ma prostych odpowiedzi
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Strona 2 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,