MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co mnie dziwi w Polsce

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 48

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

daavid

Post #1 Ocena: 0

2021-07-27 11:03:51 (3 lata temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Ludzie włażą jak święte krowy na przejścia dla pieszych. Wiem, że w UK też to się zdarza, ale w Polsce jest to bardzo nagminne. Ludzie wcale nie patrzą się czy coś nadjeżdża. Dodatkowo rząd dał im nowe prawa - pieszy ma zawsze pierwszeństwo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2021-07-27 11:17:39 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To dziwne, bo ja zawsze mialam wrazenie, ze to w UK ludzie chodza jak krowy po jezdni, niezaleznie od przejsc dla pieszych czy czerwonego swiatla.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #3 Ocena: 0

2021-07-27 11:18:51 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Brawo Daavid, fajny watek.

Natomiast jesli chodzi o "swiete krowy" to ja wystepuje zwykle w roli pieszego z pierwszenstwem, i ja ujelabym to tak, ze czasami kierowcy probuja wymusic pierwszenstwo na pasach jak swiete krowy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2021-07-27 11:35:13 (3 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Kierowcy w Polsce nagminnie nie zatrzymują się na przejściach dla pieszych (przynajmniej tak było jeszcze w 2019), stąd pewnie zmiana przepisów. Tutaj natomiast nie ma mandatu za przechodzenie w miejscach niedozwolonych więc przechodzą jak święte krowy gdzie chcą, nawet na czerwonym świetle.
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2021-07-27 12:09:48 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja przestalam sie zatrzymywac przed przejsciem dla pieszych w Polsce od czasu jak nieuwazny pan wjechal w moj bagaznik w 2001r.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #6 Ocena: 0

2021-07-27 12:49:13 (3 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Ja widze to inaczej - tutaj ludzie chetniej zatrzymuja sie przed przejściem i nie musi być to z sygnalizacja czy żółtą lampą.

Jak ja zatrzymam sie przepuścić pieszych w PL to ktoś czasem trąbi. Raz opuscilem auto, podeszedlem do 20-letniego seby z kolegami w passacie i pytam sie, czemu trąbi. "Śpiesze sie i nerwowy, dal na luz stary". Po drugiej stronie policja, wyszli pytaja co sie stalo, mówie "mlody czlowiek sie pomylił" a starsza pani z przejscia krzyczy: "oni trabili na tego pana bo nas puścił!". Szczecin A.D.2018

Tu natomiast wkurzaja piesi przebirgajacy gdzie chca, kilka razy o malo nie potracilem kogos - dual carriageway, sklepy i mc donald ale do przejscia nie chce sie isc. Niby 40mph ale jak ci podpity chav wyskoczy to ratuje go tylko twoj refleks. Potrafia też "mamy" przebiegac z 5 letnimi dziećmi machajac z usmiechem "sorry", jadaca obok policja zwalnia ale nie reaguje.

W Polsce mnie dziwi brak uśmiechu ekspedientek (a wlasckwie w 70% sa czesto niemiłe przy uprzejmej uwadze, że np.cena sie nie zgsdza z ta na polce i ta co na paragonie) w sklepach ale je rozumiem - przepracowane, musza skanować szybko, w miedzyczasie wyłożyć towar na półki. No ale gdzie znaleźć prace w miałym miasteczku?

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 27-07-2021 12:50 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tesstickle

Post #7 Ocena: 0

2021-07-27 13:12:31 (3 lata temu)

tesstickle

Posty: 4133

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2020

Skąd: Dolna szuflada

Nie rozumiem idei tego tematu.
Czasem na YT można zobaczyć filmik pt."Co mnie dziwi w ..."
Po pobycie w jakimś kraju.

Ale żeby taki temat o swojej ojczyźnie?! :-8*NO*
Nie kumam *DONT_KNOW*

Żyliście tam przez ileś tam lat, i nagle coś was dziwi.
To dopiero jest dziwne :-(

Może gdy tak porównywać! no to jeszcze.

Albo "co was dziwi w UK'u" to jest temat rzeka.

[ Ostatnio edytowany przez: tesstickle 27-07-2021 13:13 ]

- Jurandzie, powiedziałeś, żebym wydał wszystkie pieniądze, bo umrę w maju. A mamy wrzesień. - Ale pieniądze wydałeś? - Tak - Czasem moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2021-07-27 13:25:24 (3 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Ja lubię oglądać takie filmiki, pozwala mi to na mój kraj spojrzeć oczami kogoś z zewnątrz, a wtedy wyostrzają się pewne rzeczy dla nas oczywiste. Jak przechodzenie przez jezdnie :-)
A ostatnio rozbawił mnie ten filmik, zwłaszcza ten fragment o kłóceniu się :-]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #9 Ocena: 0

2021-07-27 13:53:13 (3 lata temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

@tesstickle

Chyba temat jest sensowny, skoro jest odzew ;)

Nie wiem, moje odczucia jako kierowcy są właśnie takie że ludzie wyłażą na drogę i to z głową skierowaną nie w stronę z której nadjeżdżają samochody. Dla mnie to dziwne bo nawet nas się pierwszeństwa to marne pocieszenie w stosunku do np utraty życia czy kalectwa.

Faktycznie ludzie wykonujący jakąś profesję potrafią być niemili w stosunku do klientów. Kiedyś nie wytrzymałem i powiedziałem kierowcy w komunikacji miejskiej, że nikt mu zawodu nie wybierał....

[ Ostatnio edytowany przez: daavid 27-07-2021 14:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2021-07-27 14:11:29 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Teraz w kazdym kraju jest plaga ludzi patrzacych w ekrany telefonu, zamiast dookola siebie. W Japonii byly znaki w roznych miejscach, zeby nie patrzyc w telefon, np na schodach ruchomych, itp.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,