MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Gdzie spedzić Boze Narodzenie w UK ?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 33

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ListyzNarnii

Post #1 Ocena: 0

2020-11-22 13:37:00 (3 lata temu)

ListyzNarnii

Posty: 150

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 15-11-2019

Skąd: London

Chciałbym spędzić 2-3 dni , a jeśli miejscówka będzie fajna może i zostać na Sylwestra w urokliwym przyrodniczo miejscu, w UK. Przez lockdown sa ograniczenia, więc moje oczekiwania moga byc trudne do spełnienia . Moze macie pomysly ? Dziękuje za pomoc .
1.Pojade z Londynu sam motocyklem , ktorym musze omijac autostraty.
Ma to wplyw na czas dojazdu. Moge pojechac koleją o ile mozna dotrzeć do celu jakas komunikacja.
2.Jestem z Londynu i obawiam sie, ze przejazd przez kraj moze byc zakazany.
3.Nocleg w motelu , lub ,,gdzies,, prywatnie.
4.Okolica do spacerow , musi byc piekna, malownicza , tętniąca kolorowymi barwami przyrody i urzekająca widokami( rowniez moze byc wioska jak z bajki, w ktorej choc wode kupie i zamienie kilka slow co by jezyka ludzkiego nie zapomniec :). Moze byc jednak, bezludnie, samotną wędrówkę mam w genach :) od urodzenia .
Taki plan by święta ,których nie spędzę w Polsce pozwoliły zapomniec o wspomnieniach i cieszyc się dniem dzisiejszym...
Obrazek
Don Pedro z Krainy Deszczowców

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tenoch

Post #2 Ocena: 0

2020-11-22 14:08:45 (3 lata temu)

tenoch

Posty: 171

Mężczyzna

Z nami od: 06-01-2013

Skąd: Cornwall

Cotswolds. Tylko nie nakręcaj się zbytnio na te spacery, bo to jest środek zimy i najbardziej deszczowy okres w całym roku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2020-11-22 14:08:51 (3 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Ile godzin planujesz, czy też możesz przeznaczyć na dojazd? Polecam Peak Distrct. Będziesz miał wszystkie opisane przez siebie rzeczy...malownicze widoki, zadupiowate wioski, sporo miejsc do łażenia i podziwiania.

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ListyzNarnii

Post #4 Ocena: 0

2020-11-22 14:29:26 (3 lata temu)

ListyzNarnii

Posty: 150

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 15-11-2019

Skąd: London

Cytat:

2020-11-22 14:08:51, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Ile godzin planujesz, czy też możesz przeznaczyć na dojazd?


Motocyklem czy kolejami 4-5 godzin podrozy.Wiec Peak District jak najbardziej. Pytanie tylko czy , gdy dojade koleja to pozniej bede mogl z buta ogarnac teren przez te kilka dni , zwazajac na fakt ,ze musze wroci gdzies spac o ile gdzies? Gdzie? nocleg znajde.
Don Pedro z Krainy Deszczowców

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #5 Ocena: 0

2020-11-22 14:37:25 (3 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Problem - hotele czy B&B mogą być zamknięte
Problem - to zima i pogoda nie jest "bajeczna"
Problem - omijanie autostrad
Problem :-] ja do pracy jeżdże na MOTO a to tylko 5 mil i jestem zziębnięta, mimo że mam odpowiednie ubranie

Konkluzja - autem, pociągiem ok - jedź, ryzykuj, zawsze można "przecipać" w aucie, moto? nie, nie w zimie - ale masz rozum swój, więc sam zadecydujesz.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2020-11-22 14:44:56 (3 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Jeśli pojedziesz motocyklem to czemu nie możesz pobuszowac moto po Peak District tylko koniecznie z buta chcesz chodzić? Tam jest kilka fajnych miejscówek ale z jednej do drugiej dobrze byłoby się przemieścić własnie motocyklem np. Na miejscu juz możesz zaparkować sprzęt i łazić na nogach,zeby pozwiedzać

Padley Gorge

Obrazek


Mam Tor

Obrazek

Ladybower

Obrazek


Poszukaj sobie jeszcze Chee Dale, Lud's Church, Win Hill i sprawdś odleglósci między nimi. Najlepiej byłoby moim zdaniem bujnąćsie motocyklem i pojeździćnim po samy Peak District żeby dotrzeć z miejsca na miejse


Po edycji

Cytat:

2020-11-22 14:37:25, ZlotaPerla1 napisał(a):

Problem :-] ja do pracy jeżdże na MOTO a to tylko 5 mil i jestem zziębnięta, mimo że mam odpowiednie ubranie

Konkluzja - autem, pociągiem ok - jedź, ryzykuj, zawsze można "przecipać" w aucie, moto? nie, nie w zimie - ale masz rozum swój, więc sam zadecydujesz.


No własnie...trochę mozesz zmarznąć :-] Dobra, to pociagiem a na miejscu najlpeiej by było czyms sie poruszac pomiedzy tymi miejscami
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ruuuda

Post #7 Ocena: 0

2020-11-22 14:54:20 (3 lata temu)

ruuuda

Posty: 2349

Kobieta

Z nami od: 05-02-2013

Skąd: brak

My sie zastanawiamy co bedzie przed swietami , czy damy rade z tad wyjechac *DONT_KNOW* Jezeli zostaniemy to bedzie "bol" , w sumie to niemamy tez pomyslu , co planowac ????
Korzystaj z dnia. Jutro jeszcze dniem nie jest.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #8 Ocena: 0

2020-11-22 15:26:12 (3 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Może wirus przed świętami przestanie znowu istnieć jak i było w lecie w sezonie na plaże itp.

Po świętach wirus będzie znowu bardzo groźny i rok 2021 zaczniemy od nowa jak i 2020 ...

Tylko ile jeszcze?

Ale to nie ten temat.

W sensie dla autora wątku - nie jedź nigdzie jeżeli nie będziesz miał zapewnionego noclegu - na moto za dużo nie zabierzesz, zwłaszcza na 125 (rozumiem, że masz 125 jak nie możesz autostrad) 4/ 5 godzin jazdy w zimie? hmmm bez ciepłego posiłku etc...

Efka - dzięki! ja tam się wybieram w sezonie, muszę tylko jakoś nawigację/ słuchawki ogarnąć - no i to omijanie autostrad jest trochę do du...y.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #9 Ocena: 0

2020-11-22 15:44:29 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ostatnio idac do pracy widzialam bezdomnego spiacego pod mostem. Nie na zadncyh kartonach, tak na ziemi. Jakis chyba koc mial. Inni wiedze na miescie kombinuja sobie legowiska z kartonow, kocy, jakis starych ciuchow itd. Hmm, jakos zyja. Moze da rade niczym ten Diogenes z Synpoy w beczce, czy tez pod golym niebem. Chociaz tam w grecji to chyba lepsza pogoda byla.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #10 Ocena: 0

2020-11-22 15:50:34 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja spojrzalam na jakis hotel w Buxton. To samo co miesiacami juz zniecheca mnie do hoteli, czyli "food and beverages may be limited or unavailable", maski poza wlasnym pokojem, i glownie akceptuja "essential workers and permitted travellers" 🙄

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,