MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Moje miasto w Polsce.

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Capricorn

Post #1 Ocena: 0

2020-09-09 23:41:25 (4 lata temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Cytat:

2020-09-09 22:05:20, dominikana36 napisał(a):
Karpacz tez lubie. I Sopot- mimo wspolczesngo klimatu. To chyba kwestia wspomnien z lat mlodosci.
No i zapomnialam o Rzeszowie- dziura, kt niesamowicie sie rozwinela w ciagu doslownie ostatnich 5 lat. Saamo miasto ciagle malo ciekawe ale okolie: Podkarpacie jest niesamowite


Z tą dziurą to mocno przesadzone. Zgadzam się, że Rzeszów bardzo się zmienił, ale te zmiany widoczne były już np 15 lat temu, chociaż rzeczywiście w ciągu ostatnich kilku lat jeszcze bardziej się zmienił.
Do dziury mu daleko. To fajne miasto.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2020-09-09 23:49:01 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

U mnie oczywiście też najbardzeij znane jest Stare Miasto plus Kazimierz, ale lubię też zaułki Starego Podgórza, Krzemionki, piwnice, sieć fortów poaustriackich, starą Nową Hutę, jej elementy przednowohuckie, poukrywane nie tak daleko od bloków - jak dworki, np. ten Matejki, ostatnie wiejskie domy, skrawki dzikiej przyrody na obrzeżach (Dolina Dłubni, Las Wolski oczywiście) itd.
Wiele z tych rzeczy jest coraz bardziej tłamszone w szaleństwie zabudowy na maksa...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

andypolo

Post #3 Ocena: 0

2020-09-10 08:31:20 (4 lata temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Ja polecam Sandomierz. Znam go jak własną kieszeń dzięki Ojcu Mateuszowi choć nigdy tam nie byłem. Jest to bardzo niebezpieczne miasto ale piękne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2020-09-10 12:25:53 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak zobaczyłam tytuł to myślałam, że chodzi o moje rodzine miasto a tu panie pojechały przez pół Polski ;-)

Moje miasto to największa dziura w Polsce ;-)
Bełchatów.

Obrazek

Obrazek

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2020-09-10 12:35:03 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Dlaczego ja myslslam, ze ty z Lodzi jestes?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2020-09-10 12:38:34 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-09-10 12:35:03, galadriel napisał(a):
Dlaczego ja myslslam, ze ty z Lodzi jestes?

Z Łodzią mam najwięcej wspólnego, bo tam się każdoroazowo zatrzymuję jak jestem w Polsce. Mam tam kuzyna, u którego wtedy pomieszkuję. W Bełchatowie mieszkałam 30 lat, ale najwięcej czasu spędzam w Łodzi. Może jak rozmawiałyśmy, to gdzies ta Łódź nam sie przewinęła w konwersacji.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2020-09-10 13:20:53 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ja pochodze z pięknego miasta na Pomorzu Zachodnim polozenego pomiędzy dwoma jeziorami Trzesiecko i jednym z największych w Polsce (14 miejsce) Wielim. O ile te drugie jest slabo dostępne i zorganizowane to Trzesiecko polozone jest w samym centrum miasta. Tu znajduję sie najdłuższy w Polsce i w Europie a takze jeden z największych na świecie wyciąg do nart wodnych. Samo miasto w sezonie jest przepiękne, nastawione na turystyke , urocze plaze , m.in "Mysia Wyspa" na przeciwległym do miasta brzegu jeziora Trzesiecko gdzie wysypany jest piasek z nad morza, są leżaki, sztuczne palmy , bar , miejsce na ognisko , plac zabaw , most z przystanią dla statku pasażerskiego ktory kursuje po jeziorze w czasie sezonu I ma kilkanascie przystanków. Jedno z lepszych miejsc w Polsce do łowienia ryb , odbywają sie tu rozne ogólnopolskie zawody wędkarskie. Można wypożyczyć rowerki wodne, łódki, skutery. W okolicach miasta sa różne trasy spływów kajakowych i sciezki rowerowe . Poza sezonem miasto widmo ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #8 Ocena: 0

2020-09-10 17:32:43 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Szczecinek fajny, najpierw grałem przeciwko nim jako zawodnik w 3 lidze (mkks darzbór chyba 92 albo 93 rok), potem byłem na kilku turniejach z trampkarzami. Ostatnio byłem w 2015, faktycznie ładnie (wieksza wersja Wałcza, jeziora i fajne knajpki). Na nieszczescie byl okres gdzie co troche pokazywali jakies rozboje czy napady - czy to na dworcu, w parku czy pod baletami.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #9 Ocena: 0

2020-09-10 17:45:27 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-09-10 12:25:53, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Jak zobaczyłam tytuł to myślałam, że chodzi o moje rodzine miasto a tu panie pojechały przez pół Polski ;-)

Moje miasto to największa dziura w Polsce ;-)
Bełchatów.

Obrazek

Obrazek




Czy ta potwornosc na zdjeciu to elektrownia w Belchatowie? Moj tato pracowal w Belchatowie za mlodu przy budowie elektrowni wlasnie. Nigdy wczesniej nie widzialam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2020-09-10 18:12:31 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak. Ta okropność to właśnie elektrownia. Dużo ludzi z całej Polski w tamtym czasie przeprowadziło sie do Bełchatowa, ze względu na pracę w tym miejscu.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,