MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Lot w czerwcu do Hiszpanii

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ChrisCov

Post #1 Ocena: 0

2020-06-05 20:44:03 (4 lata temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Witam.
13 czerwca mam zarezerowany lot na Gran Canarię, a 20 czerwca ma być powrót.
Właśnie dzwoniłem do Wizzaira i, o dziwo, lot ma się odbyć.
Wynikają z tego pytania techniczne:
i. Podobno do Hiszpanii mogą latać w chwili obecnej tylko rezydenci, którzy mają się samoizolować przez 2 tygodnie od dnia przylotu. Ja rezydentem nie jestem, wiec skąd mam wiedzieć, czy mnie wpuszczą do samolotu.
ii. W drugą stronę działa tak samo, bo chyba również osoby przebywające do the UK muszą się przez 2 tygodnie izolować.

Skoro tak jest, to na taki urlop chyba szkoda czasu. Teoretycznie mógłbym sobie przedłużyć o kilka tygodni i wrócić w połowie lipca, ale też nie wiadomo, kiedy się lockdown skończy.

Jakieś sugestie?

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 05-06-2020 20:45 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Richmond

Post #2 Ocena: +1

2020-06-05 20:52:03 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Sugestie byly pare miesięcy temu, ze rezerwacja tych lotów jest ryzykowna. Zmień na inne daty jak Wizz pozwala. Kanary Cie nie wpuszczą.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #3 Ocena: +1

2020-06-05 21:09:39 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3055

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Chris ten lot sie nie odbedzie..poczkaj do 12.06 I sie przekonasz. Jak odwolaja to po prostu wez zwrot. Jesli cudem lot by sie odbyl to jestes w plecy i tyle.. ich nie interesuja warunki wjazdu itd, jesli lot jest to twoja sprawa czy lecisz czy nie (ale to sie nie stanie, don't worry)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #4 Ocena: 0

2020-06-05 21:12:00 (4 lata temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2020-06-05 20:52:03, Richmond napisał(a):
Sugestie byly pare miesięcy temu, ze rezerwacja tych lotów jest ryzykowna. Zmień na inne daty jak Wizz pozwala. Kanary Cie nie wpuszczą.

To jest awykonalne, ponieważ bilety kosztowały £50 w obie strony, a zmiana terninu to bodajże £100 w każdą stronę. Nic innego nie mam zarezerowango, więc lepiej stracić £50 i kupić nowy bilet w innym terminie bez zmiany terminu lub kasowania biletów.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Richmond

Post #5 Ocena: +2

2020-06-05 21:17:32 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Lot 4 czerwca odbył sie i na razie zaplanowane sa loty na 6,9,11,13. Lot nr W92971. Można jutro sprawdzić na Flight Radar czy kolejny lot odbył się.

Sugerowalam zmiane, jeśli Wizz ma jakąś ulgę, ale widze, ze nie daje żadnej możliwości zmian za darmo przez wirusa. Prawdziwa tania linia, zero ulg na cokolwiek, lecisz albo spadaj na drzewo.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #6 Ocena: 0

2020-06-05 21:43:43 (4 lata temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2020-06-05 21:17:32, Richmond napisał(a):
Lot 4 czerwca odbył sie i na razie zaplanowane sa loty na 6,9,11,13. Lot nr W92971. Można jutro sprawdzić na Flight Radar czy kolejny lot odbył się.

Sugerowalam zmiane, jeśli Wizz ma jakąś ulgę, ale widze, ze nie daje żadnej możliwości zmian za darmo przez wirusa. Prawdziwa tania linia, zero ulg na cokolwiek, lecisz albo spadaj na drzewo.

Dziękuję.
Tak. to ten lot.
Czyli, jak rozumiem, na Gran Canarię mnie nie wpuszczą, ponieważ nie mam statusu rezydenta? Dla kogoś w końcu te loty muszą się odbywać.
Byłoby "ciekawie", gdyby wpuścili mnie do samolotu, a potem nie chcieli już na wyspie.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

dominikana36

Post #7 Ocena: +1

2020-06-05 22:01:14 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3055

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

jesli nawet ten lot sie odbedzie to nie wpuszcza cie do samolotu juz w UK.
Wiec niestty jesli lot ie bedzie odwolany to po prostu bilet masz w plecy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #8 Ocena: 0

2020-06-08 10:36:50 (4 lata temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2020-06-05 22:01:14, dominikana36 napisał(a):
jesli nawet ten lot sie odbedzie to nie wpuszcza cie do samolotu juz w UK.
Wiec niestty jesli lot ie bedzie odwolany to po prostu bilet masz w plecy

Właśnie dostałem wiadomość z WizzAira:
Cytat:
Dear Krzysztof,
We would like to inform you that in compliance with current coronavirus (COVID-19) regulations all passengers arriving to your destination are requested to complete related form and hand it over to border and health authorities at the arrivals terminal upon your arrival. These forms differ country by country and are subject to local authorities’ decisions, so we strongly recommend you to always check the travel regulations on the official websites before travelling and make sure you have the latest information.

You can find the requested form specific to your arrival country attached to this email - please print it, fill it out and have it with you upon reaching the destination.

Thank you for your co-operation and we are looking forward to see you onboard!

Kind regards,
Wizz Air Customer Service

Formularz jest dokładnie taki sam, jak widoczny tutaj:
Strona WHO
Jak rozumiem, jedynym wytłumaczeniem jest, że nie wpuścliby mnie na pokład ze względu na brak statusu rezydenta? Lot w ostatnią sobotę się odbył.

Teraz zaczynąją się komplikacje, ponieważ jestem z chorobowym ze zwględu na stres, a przy takim typie chorobowego podobno nie można nigdzie latać. Dane z paszportu byłyby wysłane do HMRC i nie miałbym płatne za chorobowe lub jeszcze otrzymałbym karę finansową. Podobno, bo tak powiedziała mi znajoma pielegniarka.

Dodała też, że ze względu na chorobowe, nawet tania linia by musiała mi zwrócić pieniądze za bilet. Czy to prawda?

Samemu raczej nie mam co kasować, bo taka operacja kosztuje. Lepiej się po prostu nie pojawiać i nie lecieć.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Adacymru

Post #9 Ocena: +1

2020-06-09 00:28:35 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Dlaczego nie można latać jeśli ktoś jest na chorobowym? Chyba że zwolnienie z powodu stanów lękowych i lęku wysokosci... jedna osoba z pracy na zwolnieniu siedziała w Hiszpanii i jak się kierownictwo dowiedziało, to zatarli ręce na wizję dyscyplinarki. Niestety dla nich, prawnik im doradził, że nie mają podstaw, bo stres nie oznacza że chory musi w domu siedzieć żeby podreperowac stan psychiczny, co jest zupełnie logiczne.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #10 Ocena: +1

2020-06-09 06:32:33 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Na depreche to wrecz wskazane slonce i ogolnie zmiana atmosfery. Kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije: 8 a zrobiles ten test? Moze cie jednak wpuszcza i co sobie na kanarach odpoczniesz to twoje,, w dodatku moze dluzej:) . A nie tam tu wsrod tej paranoi tutaj. Pewnie nie bedzie tloku...
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,