MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Belgia i Luksemburg

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2019-05-14 09:00:55 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Mam zaplanowaną podróż rekreacyjną samochodem do Belgii na tydzień. Może ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami? Jak wygląda to z punktu widzenia kierowcy - wjazd i parkowanie w Brukseli (mam Blue Badge), ciekawe miejsca do odwiedzenia, niekoniecznie opisane w przewodnikach.

Obrazek

Czy warto zajechać do Luksemburga, bo również chciałbym przejechać Ardeny... - mam zarezerwowany hotel pod Gandawą (Gent)-kilkanaście kilometrów w otoczeniu sadów i łąk.

Obrazek

Czy samą Gandawę warto odwiedzić? Czy raczej strata czasu?

To będzie moje pierwsza przejażdżka samochodem na kontynent. Mam na myśli ustawienia kierownicy w aucie - toteż mnie chyba to nieco niepokoi...

:-]

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 14-05-2019 09:18 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolantina

Post #2 Ocena: 0

2019-05-14 10:39:09 (5 lat temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

Uzbroj sie w nervosol :) jazda po Belgii to jak sport extremany.

[ Ostatnio edytowany przez: jolantina 14-05-2019 10:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #3 Ocena: 0

2019-05-14 11:26:47 (5 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

A jedziesz sam czy potrzebujesz moze towarzysza?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #4 Ocena: 0

2019-05-14 11:38:09 (5 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Jeśli ciekawi cię historia pierwszej wojny światowej to polecam okolice Ypres. Dużo tam cmentarzy wojennych i miejsc pamięci. Jadąc pr,ez okoliczne wioski rzucają się w oczy groby i białe krzyże w ogródkach domostw. W Ypres w głównej bramie miasta codziennie o 20-tej jest Last Post Ceremony. Warto to zobaczyć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2019-05-14 21:25:23 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Muszę Cię rozczarować... Belgia ogólnie kojarzy mi się z brudem. Zapachem poczu i syfem na stacjach benzynowych. Szczególnie rzuca się to w oczy jak się jedzie przez kilka krajów (Holandia, Polska, Niemcy).
No i te Bruksekistan już kilkanaście lat temu...poza oczywiście głównym placem w Brukseli, bo ten jest bardzo europejski. Poza nim jest czarna rozpacz :-(
Ale zupę cebulową i ichnie czekoladki chyba zawsze warto spróbować :-)

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Capricorn

Post #6 Ocena: 0

2019-05-15 11:03:58 (5 lat temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Byłam 2 razy w Luksemburgu i polecam, jeśli masz możliwość. To taki trochę "egzotyczny" kraj w Europie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2019-05-15 12:39:59 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mi osobiscie Belgia kojarzy sie z ladnymi miasteczkami i browarami. Nie wiem ile razy bylam w Belgii (zatrzymujac sie i zwiedzajac). Praktycznie w kazdej miejscowosci jest jakis browar do zwiedzenia, w wiekszych miastach jest ich dziesiatki.

Zwiedzanie nigdy nie jest strata czasu i oczywiscie, ze warto odwiedzic Gandawe jak masz na to czas.

Glowne atrakacje to:
-katedra
-sredniowieczny zamek Gravensteen
-Ratusz
-Starowka
-domy wzdluz kanalu Graslei.

Z Gandawy bedziesz mial rzut beretem do Brugii, ktora jest bardzo malownicza. Poltorej godziny do Antwerpii, tyle samo do Brukseli.

Atrakcje Antwerpii (akurat zrobilam te liste na innym forum pare dni temu):
- Muzeum Rubensa
- Plantin-Moretus Museum - Muzeum druku
- Browar De Koninck
- Glowna ulica sklepowa
- Starowka
- Spacer nad brzegiem wody
- Dywan z kwiatow przed Ratuszem, jak trafi sie na odpowiednia pore roku
- Stacja kolejowa

Nie parkowalam nigdy w Brukseli w centrum, wiec tu nic nie poradze, ale powinienes miec ulatwione zadanie z Blue Badge.

W Brukseli jest faktycznie pare nieciekawych dzielnic, ale jak turysta ograniczy sie do Starowki i glownego placu, to nie musi ich doswiadczac. W kazdym miescie sa takie dzielnice.

W Ypres tez bylam kiedys na weekendzie, akurat w listopadzie, wiec bylo duzo Brytyjczykow odwiedzajacych groby zolnierzy z Pierwszej Wojny Swiatowej. Maja mala starowke, ratusz, browar do zwiedzania. W pubach mozna kupic zestawy degustacyjne lokalnego piwa.

Luksemburg jest dobrym miejsce na tanie tankowanie, kupno alkoholu lub papierosow. Oczywiscie niezaleznie od tego mozesz zwiedzic miasto, tylko nie wiem czy dasz rade tam chodzic, bo sa gorki.

W Belgii polecam tankowac poza glownymi drogami. Diesel okolo 1.37-1.38 euro, benzyna drozsza, ale nie pamietam ile, bo nie tankuje. W Luksemburgu jak ostatnio tankowalam to cena diesla byla 1.06 euro, ale to bylo jakis czas temu.

Owszem, niektore postoje w Belgii sa strasznie zasmiecone, ale te ze stajcami benzynowymi czy restauracjami sa w porzadku. Niektore maja dobre steki, jadlam pare razy. Przy niektorych niezle smierdzi nawozami z pol, ale za to raczej nie mozna winic Belgow. Nie mialam tez zadnych dziwnych sytuacji na drodze, zdarzaja sie zawalidrogi blokujace lewy pas na autostradzie, ale nikt nie probowal mi wyjechac czy zajechac drogi. W miastach sa niskie ograniczenia predkosci i trzeba uwazac na rowerzystow.

Jechalam przez Belgie 3 tygodnie temu, 2 tygodnie temu i nocowalam w Brukseli. Jutro wyruszam znowu. Zawsze mam torbe na zakupy piwa i wymieniam butelki na nowe zapasy (kaucja zwrotna).
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,