MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Płatności kartą w Polsce

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

optymist

Post #1 Ocena: 0

2018-12-01 13:23:07 (5 lat temu)

optymist

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2009

Skąd: MAN

Witam!

Chciałbym Was poprosić o pomoc. Staram się doszukać czegoś konkretnego w sieci ale każde 'źródło' podaje inne informację.

Podróżuje do Polski średnio 3-4 razy w roku. Za każdym razem płacę swoimi kartami LLOYDS Visa Derbit czy kredytową Mastercard za różne zakupy. Jaki sposób zapłaty jest najbardziej dla nas korzystny? W funtach czy złotówkach (skoro mamy taki wybór)? Czy może jeszcze lepiej wziąć pare groszy w kieszeń i wymienić w kantorze?

Myślę, że moje pytanie pomoże rozwiać wątpliwości również wielu innych osób.

z góry dziękuje!


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Guzior3

Post #2 Ocena: 0

2018-12-01 13:52:12 (5 lat temu)

Guzior3

Posty: 130

Mężczyzna

Z nami od: 07-05-2015

Skąd: Rugby

Najlepszą opcją są karty kredytowe typowo na wyjazd zagraniczny tzw. Travel credit cards np. Halifax Clarity lub Barclaycard Platinum Cashback Plus. Będąc za granicą trzeba pamiętać aby zawsze wybierać walutę lokalną tzn. że jak jesteś np. w PL i chcesz zapłacić ową kartą to terminal do płatności pokaże Ci dwie opcję do wyboru GBP i PLN w tedy najlepiej jest wybrać PLN aby nie ponieść dodatkowych opłat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-12-01 15:18:34 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Masz tu przeglad kart przydatnych w podrozy:
https://www.moneysavingexpert.com/credit-cards/travel-credit-cards/

Sugeruje zawsze wybierac lokalna walute przy platnosciach i korzystaniu z bankomatow, poniewaz terminale maja wysokie prowizje i niekorzystne kursy walut.

Bankomaty w Polsce sa bardzo agresywne i dwa razy pytaja sie czy na pewno nie przeliczyc wyplaty na funty. Nalezy wybrac Nie.

W niektorych sklepach sprzedawcy wybieraja bez pytania funty albo terminal jest ustawiony na stale na walute karty i nie da sie tego zmienic. A potem dostaje sie kwitek, ze mialo sie wybor waluty i swiadomie wybralo sie walute karty... Takie oszustwo uzytkownikow terminali.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

optymist

Post #4 Ocena: 0

2018-12-09 11:33:02 (5 lat temu)

optymist

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2009

Skąd: MAN

Dziękuje!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grekan

Post #5 Ocena: 0

2018-12-09 12:26:56 (5 lat temu)

grekan

Posty: 623

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2008

Skąd: Londyn Croydon

Zaloz konto bez granic w PKOBP w Polsce. Bedziesz mial karte Visa bez zadnych oplat dodatkowych na calym swiecie przy wyplacie dowolnej waluty z bankomatu czy placeniu karta w sklepie. Ja tak mam i jestem zadowolony. Jedyna oplata miesieczna za prowadzenie konta to 19,99zl.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,