MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Odwołany lot Ryanair

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 14 z 17 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ] - Skocz do strony

Str 14 z 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

sqlserver

Post #1 Ocena: 0

2020-05-22 21:53:50 (4 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Trybunał, za chwile nie będziesz miał żadnych praw
zobacz to
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: +1

2020-05-22 22:43:16 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2020-05-22 21:45:43, galadriel napisał(a):
no to teraz czekamy kiedy ten bajzel odwolaja; )

Ja to bym chciala mieć takiego pilota lub przycisk, zeby dało przewinąć sie życie do przodu, tak o rok może.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agarudii

Post #3 Ocena: 0

2020-05-22 22:54:56 (4 lata temu)

agarudii

Posty: 4781

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: trolford ;-)

ja mam wrazenie, ze to jest ukald na gorze, macie tam zacny burdel z wirusem, wiec zeby nie bylo zadymy, to my ( europa) nie zakazemy wam wyjazdow, ale wezcie zrobcie kwarantanne na wakacje( dla dobra brytyjskiego spoleczenstwa :D ), to niewielu bedzie stac na 4 tygodnie wakacji :D
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2020-05-23 06:09:38 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-05-22 21:53:50, sqlserver napisał(a):
Trybunał, za chwile nie będziesz miał żadnych praw
zobacz to


Dla porządku formalnego:

Rząd może zrobić dokładnie tyle, na co pozwalają mieszkańcy, obywatele. Prasa dąży do rozgłosu i krzykliwych tytułów, to raz. Boris Johnson jest zdolny do różnych nieprzewidywalnych kroków, był (czy też jest) obywatelem USA, gdzie nie obowiązuje Europejska Konwencja Praw Człowieka - to po drugie. BoJo swoje doświadczenia, jako polityk, czerpie ze Stanów Zjednoczonych, niekoniecznie - z dorobku Europy.
KONWENCJA

Każdy, którego prawa lub wolności zostały złamane - po wyczerpaniu drogi sądowej w kraju właściwym na miejsce zamieszkania - ma prawo złożyć skargę do Trybunału (tj. Europejskiego Trybunału Praw Człowieka)... .

PS. Pomimo, że temat wątku niezbyt stosowny, to wyjaśniam. ECHR (Konwencja) nie jest dla mnie teorią. Urząd, tj. Home Office, którego szefowa Madam Patel (uprzednio Mr Javid), wprowadza obowiązek kwarantanny, bardzo wjechał na moją sferę honorową (tak uogólniając). Toteż niemal rok prowadziłem walkę z owym urzędem na drodze administracyjnej, a dokładnie w Sądzie Administracyjnym (dla Anglii i Walii). Z mojego powództwa. Zgodnie z moim przewidywaniem przegrałem. Zresztą sprawę, listy procesowe, procedury sądowe - ogarniałem samodzielnie. Prawnikiem zaś nie jestem, a więc szanse miałem dość znikome.

Teraz mam już przygotowane materiały do wspomnianego Trybunału. Męcząca, papierkowa praca, z wieloma detalami. Mogłem odpuścić już dawno. Tak, mogłem. Dlaczego, to robię? W imię zasad - parafrazując tytuł "Psów". No taki już 'śmieszny facet jestem'. Wierzę w pewne wartości.

:-]
Pozdrawiam, K.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 23-05-2020 06:37 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #5 Ocena: 0

2020-05-23 08:24:46 (4 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Cytat:
Rząd może zrobić dokładnie tyle, na co pozwalają mieszkańcy, obywatele. Prasa dąży do rozgłosu i krzykliwych tytułów, to raz. Boris Johnson jest zdolny do różnych nieprzewidywalnych kroków, był (czy też jest) obywatelem USA, gdzie nie obowiązuje Europejska Konwencja Praw Człowieka - to po drugie. BoJo swoje doświadczenia, jako polityk, czerpie ze Stanów Zjednoczonych, niekoniecznie - z dorobku Europy.
KONWENCJA

Każdy, którego prawa lub wolności zostały złamane - po wyczerpaniu drogi sądowej w kraju właściwym na miejsce zamieszkania - ma prawo złożyć skargę do Trybunału (tj. Europejskiego Trybunału Praw Człowieka)... .


A ludzie pozwolą na wiele, wystarczy nad nimi popracować, najlepiej to widać jak Amerykanie robią podejście do wojny i pracują nad społeczeństwem czy to nad Irakijczykami, Koreańczykami, Chińczykami czy kiedyś komunistami.
Nie wiem czy znasz teorie okien Overtona, ta nauka powstała na takie potrzeby

Za walkę z systemem masz mój szacunek, ja bym nie miał siły kopać się z koniem
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #6 Ocena: 0

2020-05-23 10:18:11 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Jednego nie rozumiem kanonier, jesli tak bardzo cie ten kraj (UK) denerwuje/szkodzi/nie szanuje to czemu po prostu nie wyjedziesz, masz paszport EU wiec mozesz wyjechac do dowolnego kraju w EU (albo najprosciej wrocic do polski), z tego co sie orientuje to miales ewakuowac sie do Kanady?, do tego chyba byles w tej calej Legii Cudzoziemskiej?, wiec Francja jako kraj powinna miec wobec ciebie solidne zobowiazania (wiem ze nie to jest to sama sytuacja ale artykuly z guardiana o jakims zolniezu z uk armi, chyba z indonezji, ktory mial jakies problemy z leczeniem w uk, cos tam walcza o niego media jak guardian ze poswiecal zdrowie dla uk a teraz go odsylaja). Wyglada to troche na sytuacje wielu rodakow w uk, ktorym strasznie wiele rzeczy sie w uk nie podoba, czasami praktycznie wszystko (od pogody, poprzez jedzenie, przyrode, metalnosci ludzi, jakosc domow, nhs, polityke, szkoly, prace) ale siedza tu latami narzekajac wiecznie na wszystko i wspominajac/placzac nad "utracona wierzba w gospodarce dziadkow i smakiem chleba z maslem". Czasami nie warto sie mordowac, i czekac az otoczenie sie zmieni tak zeby nam pasowalo, w koncu jestesmy tu goscmi (przez niektorych niechcianymi ale ich sie nikt nie pytal o zdanie).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #7 Ocena: 0

2020-05-23 11:28:10 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Przypuszczam, że jest niepełnosprawny - jak my wyjechać?
Kto mu co da w innym kraju? Zwłaszcza poza Unią?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2020-05-24 18:24:07 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Odpowiedź w temacie ... 'jak to UK mnie denerwuje'. Jestem niepełnosprawny. Na tę chwilę jestem po (trzeciej) nieudanej operacji, z otwartym złamaniem pooperacyjnym w stopie. Ciężko mi chodzić nawet po mieszkaniu, do toalety. Trochę trudno planować więc przenosiny gdziekolwiek. Nawet do sąsiedniego Council :-]

Oczywiście plany mam. Tak, co do przenosin z Wielkiej Brytanii i nigdy z tego tajemnicy nie czyniłem na Forum. Mam fundusze niezależne od UK, ale ... na razie muszę ratować się przed wózkiem inwalidzkim - na stałe. To jest do końca moich dni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2020-07-17 07:47:19 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Właśnie dostałem pełny zwrot za wszystkie odwołane loty z maja. W poniedziałek napisałem na czacie do agenta z zapytaniem gdzie moje pieniądze , on odpowiadał, że przyjelem voucher , ja że na nic się nie zgadzałem i zgodnie z europejskim prawem zwrot powinien dostać w ciągu 30 dni a minęło 60 i będę domagać się odsetek ;) poinformował mnie że dostanę pieniądze w ciągu 6-8 tygodni , upierałem się że za długo , poprosiłem o przesłanie kopii rozmowy na mój mail , dziś na szczęście kasa na koncie więc Ryanair jednak zwraca kase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #10 Ocena: 0

2020-07-17 07:55:21 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

A to ciekawe.

Mój lot miał być jutro ...
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 14 z 17 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,