MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dominikana36

Post #1 Ocena: 0

2018-02-18 12:40:49 (6 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

No tak, czyli:
- 2x£300 za bilety to £600
-3 noce w hotelu- £100
-4 dni ha Heatrow-£20 (tez parkuje za £5 ,chyba wiekszosc)
-bilet na metro, autobus, jakas taksowka 2x3x£10=£60 (2 osoby 3 dni)to transport

juz mamy £800, zostaje £100 na jedzenie, picie, wstepy na 3 pelne dni na dwoje... zupelnie wystarcza w Bangkoku ale w Tokio to jednak baaardzo malo mi sie wydaje. Nawet jesli to I tak nie da rady zejsc ponizej £900. I mi w Tajlandi to wystarcza, wystarczy w Hong Kongu, w Japoni raczej nie. A i na Azje ja musze miec 3 noce- to jest daleko, loty sa bardzo meczace jednak i czasochlonne- bilet za £300 funtow to bilet z przesiadka.

Bilet weekendowy do Tokio kupic ponizej £300 od osoby jest praktycznie niemozliwe, czy to z wyprzedzeniem, czy last minute(chyba ,ze uzyjesz mil)- to dosc oblegana trasa.Do Hong Kongu mozna trafic za £200 przy duzym szczesciu, do Tajlandi najtanszy w zyciu widzialam za £280 ale nie weekend. I to sa loty z przerwami od 2-4 h. Jesli sie leci na doslownie kilka dni to dlugie czekanie na polaczenie na jest bez sensu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

observer_haters

Post #2 Ocena: 0

2018-02-18 15:20:50 (6 lat temu)

observer_haters

Posty: 458

Mężczyzna

Z nami od: 14-01-2014

Skąd: Wyspa

Cytat:

2018-02-18 10:14:48, dominikana36 napisał(a):
Jest bardzo tania, jak wieksza czesc Azji- podalam zawyzone ceny celowo


.."Dojazd z lotniska- bardzo latwy, kolejka z Suvarnabhumi do Ratchaprarop 80 bathow od osoby, jesli sie tam nie mieszka to tuk-tuk albo taksowka (jak bagaze) za 200-500 bathow. Dla porownania jesli wezmiemy taxi z lotniska to bedzie kosztowac 3000-3500 bathow- fix price,zadnej mozliwosci negocjacji ceny. ..."


Koszt taksowki zawyzylas niemilosiernie...
Taksowka z lotniska Suvarnabhumi do centrum BKK to kszt 400-500 B + 2x Oplata za autostarade. 75 B i 50 B :-]


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

dominikana36

Post #3 Ocena: 0

2018-02-18 16:01:09 (6 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Zeby wziac taksowke z Svarbabhumi za 650 B (z oplatami) trzeba przejsc z arrivals na departures I wyjsc poza terminale. Nie bardzo wiem tez co rozumiesz przez "centrum". Z terminalu kosztuje 3000-3500 b.
Nie wiem , kiedy byles ostatnio, tak jest od 2014 Roku. Wczesniej normalne, nielicencjonowane taksowki mogly wjezdzac na lotnisko, of 3 lat nie moga- obowiazuje rejestracja pojazdow, stad fix price I zmiany.
Kolejka w polaczeniu z tuk-tukwychodzi i tak 2 razy taniej I 2 razy szybciej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

observer_haters

Post #4 Ocena: 0

2018-02-18 16:19:19 (6 lat temu)

observer_haters

Posty: 458

Mężczyzna

Z nami od: 14-01-2014

Skąd: Wyspa

Cytat:

2018-02-18 16:01:09, dominikana36 napisał(a):
Zeby wziac taksowke z Svarbabhumi za 650 B (z oplatami) trzeba przejsc z arrivals na departures I wyjsc poza terminale. Nie bardzo wiem tez co rozumiesz przez "centrum". Z terminalu kosztuje 3000-3500 b.
Nie wiem , kiedy byles ostatnio, tak jest od 2014 Roku. Wczesniej normalne, nielicencjonowane taksowki mogly wjezdzac na lotnisko, of 3 lat nie moga- obowiazuje rejestracja pojazdow, stad fix price I zmiany.
Kolejka w polaczeniu z tuk-tukwychodzi i tak 2 razy taniej I 2 razy szybciej.


Droga @dominikana36 Niezaleznie gdzie wyjdziesz,taksowka kosztuje tyle ile napisalem. Podejrzewam ze taksowkarz poprostu chcial Cie naciagnac. Centrum niech to bedzie np. Khao San bo przeczytalem ze tam bylas. No coz, od prawie dwoch lat mieszkam w Tajlandii i ze wpomnianej formy polaczenia z lotniska do centrum korzystam mniej wiecej 5-6 razy w roku.W srode bede juz w domku wiec jesli bedziesz chciala pstrykne fotke taxi meter :-] Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: observer_haters 18-02-2018 16:21 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

dominikana36

Post #5 Ocena: 0

2018-02-18 16:58:02 (6 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Skoro tak czesto latasz ztego lotniska to powinienes wiedziec, ze jak wychodzisz z terminal na arrivals nie wychodzisz na postoj taksowek tylko masz bramke z pania w okienku. Jej mowisz gdzie jedziesz I tam placisz fix price z gotowego cennika zaleznie of dzielnicy ("centrum" to bardzo fajne okreslenie jesli chodzi o Bangkok :)). Ona przez radio przywoluje licencjonowany pojazd wiec z taksowkarzem nie masz nic wspolnego. Tak jest of 2014 roku.I tylko na Suvarnabhumi ale ja nie lubie Don Mueang. Tam zreszta mozna bardzo tanio dojechac pociagiem tylko niestety opoznienia sa nie do przewidzenia.
Ale skoro tam mieszkasz to w ogole cie to nie interesuje bo chyba umiesz korzystac z kolejki i autobusow. I faktycznie jak wyjdziesz na druga strone poza terminale to zlapiesz taksowke za 650 b.Ale nie z arrivals- sprawdz. Tylko wiekszosc ludzi, ktorzy przyjezdzja tam pierwszy raz o tym nie wie a to dla nich rady a nie dla mieszkancow.
Zreszta jak wiesz jesli podrozujesz z Tajem (zona, chlopakiem itd) albo jakims cudem masz tajski passport to podane ceny w ogole cie nie dotycza.
I wciaz nie rozumiem po co jechac taksowka poltorej, dwie godziny jak mozna dojechac za polowe ceny w polowie czasu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

observer_haters

Post #6 Ocena: 0

2018-02-18 17:13:09 (6 lat temu)

observer_haters

Posty: 458

Mężczyzna

Z nami od: 14-01-2014

Skąd: Wyspa

Cytat:

2018-02-18 16:58:02, dominikana36 napisał(a):
Skoro tak czesto latasz ztego lotniska to powinienes wiedziec, ze jak wychodzisz z terminal na arrivals nie wychodzisz na postoj taksowek tylko masz bramke z pania w okienku. Jej mowisz gdzie jedziesz I tam placisz fix price z gotowego cennika zaleznie of dzielnicy.


Tak bylo w 2014 .... w 2017/18 nie ma zadnej "Pani" jest automat do biletow. Taksowki czekaja posegregowane na numerowanych polach, odpowiadajacych numerowi na Twoim bilecie. Placisz bezposrednio takowkarzowi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2018-02-18 17:25:38 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2018-02-18 12:40:49, dominikana36 napisał(a):
Bilet weekendowy do Tokio kupic ponizej £300 od osoby jest praktycznie niemozliwe, czy to z wyprzedzeniem, czy last minute(chyba ,ze uzyjesz mil)- to dosc oblegana trasa.Do Hong Kongu mozna trafic za £200 przy duzym szczesciu, do Tajlandi najtanszy w zyciu widzialam za £280 ale nie weekend. I to sa loty z przerwami od 2-4 h. Jesli sie leci na doslownie kilka dni to dlugie czekanie na polaczenie na jest bez sensu.

Mozliwe bez mil i bez przesiadki, trzeba miec dobre oko i RSS ;-) Nie oplaca sie uzywac mil na loty w ekonomicznej z UK, podatki i oplaty paliwowe moga kosztowac tyle samo lub wiecej, co bilet za gotowke. Jak pisalam, lecialam BA w obie strony, nie przez zaden Dubaj. Do i z HKG lecialam nawet z ta sama zaloga, ktora miala tyle samo odpoczynku, co my wypadu. To byl super weekend. Japonie polecam na dluzej niz weekend.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #8 Ocena: 0

2018-02-18 17:27:45 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja jechalam do KSR I taksowka I kolekka, I tu uwaga sky train nie dojezdza do KSR. Tylko jakos do 2/3 dodleglosci, wciaz trzeba ogarnac reszte drogi innym transportem.

I spokojnie zlapalam taksowke z lotniska bez zadnej pani, taksowkarz ivzywiscie chcial mnie oszukac ale bylam na to przygorowana. Dominka ja taksowka z lotniska na kSR zaplacilam 500b z autostrada I wyjazdem z lotniska. Oczywiscie taksowkarz chcial 1500, ale bez przesady potrafie korzystac z google.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #9 Ocena: 0

2018-02-18 17:38:52 (6 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Sky train (troche szumna nazwa)dojezdza na samo lotnisko- trzeba przejsc tak do 10 min przejsciem podziemnym- faktycznie zle oznakowany jest. Moze nie moglas dojechac bo jakies roboty byly, stacje zmkniete pojecia nie mam, to nie taka rzdkosc w Bangkoku. Ja tylko z tego korzystam, zawsze bezposrednio. 80 b i 35 minut jazdy na Ratchaprarop.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #10 Ocena: 0

2018-02-18 18:14:37 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Sky train, wcale nie szumna nazwa, bo rzeczywiscie jest imponujacy, nie dojezdza do KSR, do lotniska dojezdza bez problemu, ale w miescie dojezdza tylko do Phaya Thai. A stamrad jest jeszcze jakies 4 km, moze wiecej do KSR.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,