MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Parę słów o Polsce

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 6 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 6 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

MrMaverick

Post #1 Ocena: 0

2017-10-28 21:49:40 (7 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

Cytat:

2017-10-28 21:41:01, zuczek2246 napisał(a):
Cytat:

2017-10-26 12:32:13, stanislawski napisał(a):
Kończę wkrótce swój pobyt w Polsce. Nie da się nie mieć wrażeń i przemyśleń.

Nie wróciłbym tu na dłużej.

I tu nie chodzi o samą Dobrą Zmianę - ...(wiadomo co) im na grób.

Kto by nie rządził - problemy wielu ludzi są i pozostaną nierozwiązane. Pazerność kolejnych rządów powoduje, że np. dla ludzi pow, 50-tki nie ma roboty. Bezrobocie małe - a tu nie ma. Nie opłaca się. Jakby byli już na emeryturze albo nipełnosprawni - to tak.

Ale też moja koleżanka w wieku lat 30-paru albo kuzynka też w podobnym wieku, nie mają roboty. Tzn. ona była - za tysiąc coś. Ukraińcy wszak zrobią taniej.

Komunikacja miejska lepsza niż w Manchesterze. Ale w niej często przemieszcza się Europa Wschodnia. W sobotębronić Polski już w środku dnia sporo typów pijanych, szaro-czarnych, względnie czasami w czerwonych kurtkach. Rozumiem, że to oni będą‪ kiedyś bronić Polski. Tymczasem są agresywni wobec jej mieszkańców - choć dużego rumuńskiego Cygana się boją.Mógłby jeszcze przyp...

---

Mojego sąsiada, który ma cukrzycę i parę innych rzeczy (praktycznie się nie rusza), właśnie o drugiej w nocy zwolnili ze szpitala i powiedzieli, żeby sobie poszedł do lekarza rodzinnego i wziął od niego potwierdzenie, żeby mu drugą nogę obciąć.


Stanislavski - jest taki były trener St Pauli , dzielnica rozpusty .

Odpuść sobie tą GW i Polskę .


Ja z żoną i przyjaciółmi i rodziną , zamiast latać do Hiszpanii i robić sobie te same fotki , wolę być w styczniu w Zakopanem :-]
POLSKIM mieście i oprócz Pucharu Świata w skokach narciarskich mamy zamiar śmigać w kuligu z pochodniami , śliwowicą , grzanym winie. Tatralandia , Wieliczka , Oświęcim ...

Za jakiś czas założę tutaj nowy wątek ( kilka miesięcy ... ) :)
SWEGO NIE ZNACIE CUDZE CHWALICIE i wtedy zobaczycie jaka POLSKA jest piękna :)



Pewnie , że Polska jest piękna i to bez dwóch zdań. Ale dlaczego masz za złe to, że ludzie są ciekawi świata i latają sobie gdzie chcą? Polak musi spędzać wakacie tylko w Polsce?

Ps. Polskę zjezdziłem w dłuż i wszerz w latach mojej młodości z rodzicami i sam . (Innej opcji za komuny nie było oprócz Bułgarii i Złotych Piasków ). Kolonie w górach, na Mazurach nad morzem i nawet obóz wędrowny w Bieszczadach.(trzy tygodnie). To co teraz mam zrobić powrót do przeszłości?

Pisz do młodych ludzi , którzy się chwalą fotkami z wakacji w Meksyku , a nigdy nie byli nad Bałtykiem.

[ Ostatnio edytowany przez: MrMaverick 28-10-2017 22:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zuczek2246

Post #2 Ocena: 0

2017-10-28 22:28:34 (7 lat temu)

zuczek2246

Posty: 1422

Mężczyzna

Z nami od: 24-07-2015

Skąd: City

Cytat:

2017-10-28 21:49:40, MrMaverick napisał(a):
Cytat:

2017-10-28 21:41:01, zuczek2246 napisał(a):
Cytat:

2017-10-26 12:32:13, stanislawski napisał(a):
Kończę wkrótce swój pobyt w Polsce. Nie da się nie mieć wrażeń i przemyśleń.

Nie wróciłbym tu na dłużej.

I tu nie chodzi o samą Dobrą Zmianę - ...(wiadomo co) im na grób.

Kto by nie rządził - problemy wielu ludzi są i pozostaną nierozwiązane. Pazerność kolejnych rządów powoduje, że np. dla ludzi pow, 50-tki nie ma roboty. Bezrobocie małe - a tu nie ma. Nie opłaca się. Jakby byli już na emeryturze albo nipełnosprawni - to tak.

Ale też moja koleżanka w wieku lat 30-paru albo kuzynka też w podobnym wieku, nie mają roboty. Tzn. ona była - za tysiąc coś. Ukraińcy wszak zrobią taniej.

Komunikacja miejska lepsza niż w Manchesterze. Ale w niej często przemieszcza się Europa Wschodnia. W sobotębronić Polski już w środku dnia sporo typów pijanych, szaro-czarnych, względnie czasami w czerwonych kurtkach. Rozumiem, że to oni będą‪ kiedyś bronić Polski. Tymczasem są agresywni wobec jej mieszkańców - choć dużego rumuńskiego Cygana się boją.Mógłby jeszcze przyp...

---

Mojego sąsiada, który ma cukrzycę i parę innych rzeczy (praktycznie się nie rusza), właśnie o drugiej w nocy zwolnili ze szpitala i powiedzieli, żeby sobie poszedł do lekarza rodzinnego i wziął od niego potwierdzenie, żeby mu drugą nogę obciąć.


Stanislavski - jest taki były trener St Pauli , dzielnica rozpusty .

Odpuść sobie tą GW i Polskę .


Ja z żoną i przyjaciółmi i rodziną , zamiast latać do Hiszpanii i robić sobie te same fotki , wolę być w styczniu w Zakopanem :-]
POLSKIM mieście i oprócz Pucharu Świata w skokach narciarskich mamy zamiar śmigać w kuligu z pochodniami , śliwowicą , grzanym winie. Tatralandia , Wieliczka , Oświęcim ...

Za jakiś czas założę tutaj nowy wątek ( kilka miesięcy ... ) :)
SWEGO NIE ZNACIE CUDZE CHWALICIE i wtedy zobaczycie jaka POLSKA jest piękna :)



Pewnie , że Polska jest piękna i to bez dwóch zdań. Ale dlaczego masz za złe to, że ludzie są ciekawi świata i latają sobie gdzie chcą? Polak musi spędzać wakacie tylko w Polsce?

Ps. Polskę zjezdziłem w dłuż i wszerz w latach mojej młodości z rodzicami i sam . (Innej opcji za komuny nie było oprócz Bułgarii i Złotych Piasków ). Kolonie w górach, na Mazurach nad morzem i nawet obóz wędrowny w Bieszczadach.(trzy tygodnie). To co teraz mam zrobić powrót do przeszłości?

Pisz do młodych ludzi , którzy się chwalą fotkami z wakacji w Meksyku , a nigdy nie byli nad Bałtykiem.


Gdzie Ty byłeś i ...czym , kim się nie pochwaliłeś ??? *ROFL*

To daj mi namiary na :

1) Kanał Elbląsko - Ostródzki
2) Wieżę widokową we Fromborku , planetarium , katedrę Kopernika :)
3) Zamek w Malborku
4) Skansen w Olsztynku
5) Jak tam byłeś , to daj kilka fotek z "Bitwy Pod Grunwaldem"
6) ....

Czekam na Twoje fotki ...

[ Ostatnio edytowany przez: zuczek2246 28-10-2017 22:29 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick

Post #3 Ocena: 0

2017-10-28 22:33:34 (7 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

Widzę, że mam do czynienia z człowiekiem który widział wszystko.

Nie będe się z Tobą licytował Żuczek. Zyj swoim życiem i daj żyć innym.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

landi

Post #4 Ocena: 0

2017-10-28 22:42:45 (7 lat temu)

landi

Posty: 510

Z nami od: 05-07-2007

Cytat:


Ja z żoną i przyjaciółmi i rodziną , zamiast latać do Hiszpanii i robić sobie te same fotki , wolę być w styczniu w Zakopanem :-]
POLSKIM mieście i oprócz Pucharu Świata w skokach narciarskich mamy zamiar śmigać w kuligu z pochodniami , śliwowicą , grzanym winie. Tatralandia , Wieliczka , Oświęcim ...

Za jakiś czas założę tutaj nowy wątek ( kilka miesięcy ... ) :)
SWEGO NIE ZNACIE CUDZE CHWALICIE i wtedy zobaczycie jaka POLSKA jest piękna :)

[ Ostatnio edytowany przez: <i>zuczek2246</i> 28-10-2017 21:43 ]




... tylko ta Tatralandia tu nie pasuje, bedziesz musial wykreslic z programu wycieczki bo watek "SWEGO NIE ZNACIE CUDZE CHWALICIE" poleci... *THUMBS UP* ,
te kuligi u rodziny i znajomych to byly niezapomniane, nie to co teraz- zorganizowane za kase u goroli.
♪ Zakopałem w moim ogrodzie, To co złe jest w moim narodzie ♪

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zuczek2246

Post #5 Ocena: 0

2017-10-28 22:52:47 (7 lat temu)

zuczek2246

Posty: 1422

Mężczyzna

Z nami od: 24-07-2015

Skąd: City

Cytat:

2017-10-28 22:33:34, MrMaverick napisał(a):
Widzę, że mam do czynienia z człowiekiem który widział wszystko.

Nie będe się z Tobą licytował Żuczek. Zyj swoim życiem i daj żyć innym.


Ja mało co widzałem . Gdzie coś więcej o tym napisałem?

Pytam o Żuławy i kawałeczek Mazur , a Ty piszesz ,że wszytko widziałem.

Powoli zacznę zwiedzać Polskę - tą bliższą i dalszą , szanując to , że Swego nie znam , a cudze ... nie chwalę ...


Jak będzie trochę materiału to otworzę tutaj ten wątek i zobaczymy ile osób będzie chciało skorzystać z wypróbowanych szklaków ... ???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2017-10-28 23:58:30 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-10-28 22:52:47, zuczek2246 napisał(a):

Powoli zacznę zwiedzać Polskę - tą bliższą i dalszą , szanując to , że Swego nie znam , a cudze ... nie chwalę ...


Jak będzie trochę materiału to otworzę tutaj ten wątek i zobaczymy ile osób będzie chciało skorzystać z wypróbowanych szklaków ... ???




Moze wystarczy jak dopiszesz do tego watku.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #7 Ocena: 0

2017-10-30 11:26:29 (7 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

a wczoraj moj slubny stwerdzil, ze czas do polski wracac, oczywicie nie juz ale za 10-15 lat. Nie powiem ze ucieszylam sie bo jakos nie u siebie sie tu czuje. Ale mam jakies dylematy, jak sobie dzieci poradza jako nastolatki, czy ja z mezem znajdziemy prace w wieku 40+, myslimy, zeby w jakims niewielkim misteczku kupic mieszkanie za 50-55 tys zl- bo sa takie ceny. No sama nie wiem. Przepowiena krolowej Saby mowi, ze swiat ogarnie wojna, ludzie beda zabijac sie w imie religii a Polska bedzie jedynym krajem na swiecie , ze ludzie bedza zjezdzac i szukac schronienia. I tak sobie myslymy, ze pewnei mwa o najazdach muzulamnow bo tylko polska nie godzi sie na ich przyjecie, tylko w polsce nie bylo atakow terrorystyczych. Wiec to chyba dobra mysl, zeby pomyslec o poeroce mimi, ze planowalismy tu zostac do emerytury. Czas pokaze co zycie przyniesie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #8 Ocena: 0

2017-10-30 14:07:00 (7 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

W Polsce be bo się w tramwaju bijo i awanturujo, ludzie nieprzyjaźni jacyś i niemili a tutaj tak fajnie. Jednego pobito na śmierć za gadanie po polsku, innego w Telford dźgnięto butelką w szyję, popularność zyskują ulotki w stylu ,,Polish vermins...''a NHS wyłapuje podejrzanych typków z nazwiskami na -ski. Rosną nastroje antyimigranckie a policja odnotowuje wzrost przestępstw na tle rasistowskim czy ksenofobicznym.

Aha, a w Manchesterze to w ogóle oaza bezpieczeństwa, szybko się zapomina o dzieciach zabitych na koncercie. O codziennych bójkach i pobiciach, często na tle narodowościowym tylko wspomnę, wystarczy poczytać lokalne media.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2017-10-30 14:52:23 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Jesli w rzeczywistosci Europe ogarnelyby wojny religijne - a wiec z muzulmanami w tle - to pytanie, ktore samo sie nasuwa...kto Rzeczpospolitej bedzie bronil?
Sam fakt, ze Polska nie przyjmuje muzulmanow nie stanowi przeszkody, aby w wiekszej ilosci odwiedzili kraj nad Wisla ze swoimi czarnymi sztandarami.

Nie wiem czy przepowiednie krolowej Saby reguluja te kwestie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: +1

2017-10-30 17:09:42 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

W Czechach, Bulgarii, na Wegrzech, Slowacji i w paru innych krajach tez nie bylo specjalnie atakow terrorystycznych.
Jak bedzie wygladala sytuacja za 10-15 lat, nikt nie jest chyba w stanie przewidziec, szczegolnie cen lokali ;).
A odnalezienie sie i dobra praca w malej miejscowosci w Pl, bez zaplecza i ukladow rodzinno-towarzyskich (przynajmniej na dzien dzisiejszy w wielu takich miasteczkach), to po prostu zart.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,