MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Parę słów o Polsce

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 2 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Jurny_Jurek

Post #1 Ocena: 0

2017-10-26 16:05:49 (7 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Kanonier, nie zasmucaj karjo1, ona nie dzwiga bagazu faktow historycznych bo jest w UK a wiec Ukraina jest dla niej spoko koko loko, nawet jak sie tam ulice nazywa imieniem najwiekszego zbrodniarza a byle formacje nazistowskiej SS obchodza sobie oficjalne panstwowe rocznice z wronami w klapach.

,,A Polacy to tacy swieci, tez maja na sumieniu..'' za 3..2..1...

To juz odpowiadam - tak, nie bylo oficjalnej polskiej dywizji SS i nie wymordowalismy 100 ukrainskich cywili pod przewodnictwem polskiej wersji Hitlera.

Cytat:

2017-10-26 16:04:49, terefereqq napisał(a):
W Polsce to może będzie lepiej jak wszyscy dojdą do wniosku, zeby szanować się nawzajem.A "władza" czy to rząd czy urzędy czy policja itd, itp zauważą, że to obywatel jest dla kraju wartością bo to dzięki ludziom wszystko się "nakręca". U nas począwszy od rządu każdy uważa obywatela za "dojną krowę"-"bandytę"-"bele co" z którym nie trzeba się liczyć i którego nie trzeba szanować. Ale myślę, że sami to wypracowaliśmy bo potrafimy tylko "szczekać" i raz na milion lat "ugryźć". Bo wszak w jedności siła ale skoro każdy macha ręką, ze nic w Polsce nie da się zmienić i czeka aż "samosię" to cóż.......
Ostatnio czytałam artykuł odnośnie zatrudniania osób po 50 w Pl, podobno się to zmienia i pracodawcy coraz częściej zauważają iż taki pracownik jest zwyczajnie bardziej "dostępny" i rzadziej zmienia pracę niż młodzi. Kto to sprawdzi na sobie? :)
Chuliganeria była i będzie bo każdy chce mieć a praca i zarobki są na poziomie jak każdy wie. A zawiści nas wyuczyły tamte rządy doskonale. Myślę, ze każdy gdyby był pewny tego iż w Pl dostanie pracę z godnymi zarobkami by wrócił, ja na pewno.


Przeciez wiadomo, ze by latwiej kontrolowac spoleczenstwo najlepiej jest je podzielic. Aborcja, Trybunal, sady, emerytury ubeckie, konkordat, smolensk. Ludzie sie ,,zra'' i kloca o jakies swiatopogladowe pierdoly podczas gdy paliwa do ognia dolewaja wynajeci politycy. W takim kraju panuje balagan, mozna sobie wyprowadzic 250 mld z vatu, rozwinac amber gold, handlowac kamienicami na podstawie podpisu 140 latka, sprawic by nic sie nie oplacalo produkowac i wszystko sprzedac, wmowic ludziom ze tak musi byc bo Niemcy dogonimy za 50 lat wiec luzik.

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 26-10-2017 16:11 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Uursa

Post #2 Ocena: 0

2017-10-26 16:09:29 (7 lat temu)

Uursa

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 12-10-2017

Skąd: podróżuję

też nie wracam do Polski ale podziwiam ludzi, którzy potrafią tam żyć. dla mnie ten kraj jest za trudny.
Angielski z pewnością (r) Lekcje na YouTube

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2017-10-26 16:21:47 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2017-10-26 16:05:49, Jurny_Jurek napisał(a):
ona nie dzwiga bagazu faktow historycznych bo jest w UK

Jako ciekawostka, z tych samych korzeni, czesc rodziny (glownie ta migrujaca na tereny polskie po '45) ma i miala wpisywane pochodzenie polskie.
Pozostala czesc okresla sie narodowosciowo, jako Ukraincy i pozostala we Lwowie.
Ile takich rodzin jest po obu stronach podzielonego swiata?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Bako81

Post #4 Ocena: 0

2017-10-26 20:04:22 (7 lat temu)

Bako81

Posty: 152

Mężczyzna

Z nami od: 16-04-2011

Skąd: troszke wieksze

Ja to patrzę bardziej z ekonomicznego punktu na to każdy wie dlaczego wyjechał i jak było około 2004r. Masa ludzi wyjechała i ta masa zaczęła wysyłać pieniądze do Pl (rodziny,budowanie się,wakacje w kraju , inwestowanie etc) mówimy tu o milionach jak nie miliardach rocznie.Do tego dodać pieniądze na rozwój z EU to wszystko napędzało gospodarkę poteznie a tak naprawdę gospodarka nic nie dawał od siebie do tej super sytuacji.jezeli duża cześć ludzi zacznie wracać teraz (czyt. Przestaną pompować w Pl pieniądze z zewnątrz ) do tego po wyjściu UK z EU ukuci się o kilka milionów kraja beneficjentom.To sytuacja znowu zacznie się cofać do punktu wyjścia bo państwo nic nie zrobiło tak naprawdę żeby było lepiej wg.mnie. Ja nie podejmuje się powrotów chyba ze sami mnie wykopią stad ... ps. Jeszcze można dodać setki Pl sklepów na całym świecie , kupowanie i ściąganie wszystkiego z Pl od gwoździ serwetek , mebli , kończąc na całych kuchniach etc .. emigracja daje potężnego kopa rodzimej gospodarce .. pewnie jak by ludzie zarabiający w U.K wszystko tu wydawali na rynku gdzie żyją to minimum wage było by już z 10£ na godzinę .. :-]

[ Ostatnio edytowany przez: Bako81 26-10-2017 20:32 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaBabka

Post #5 Ocena: 0

2017-10-26 20:41:36 (7 lat temu)

ZlotaBabka

Posty: 123

Kobieta

Z nami od: 25-07-2017

Skąd: West Yorkshire

Spedzilam miesiac teraz w Polsce.
Masakra, ludzie sa strasznie wredni, nie mili, nie sympatyczni, kazdy wrogo nastawiony do drugiego,w lyzce wody by utopili.
Czy to w sklepie panie ekspedientki , czy na ulicy zwykly przechodzien,czy to nawet w szpitalu “pielegniareczki “na onkologii.
Zaznaczam,ze nie jestem nie wiadomo kim, ze tak mysle i jskbym miala jakies wygurowane wymagania.
Drozyzna niesamowita,nie mam pojecia jak ludzie radza sobie z tymi marnymi wyplatami.

Idac z dzieckiem w wozku na chodniku musialam uwazac , zeby rowezysci mnie nie rozjechali, od jednej pani dostalam “zjeby”,bo jak smiem isc srodkiem chodnika , a ona nie na jak przejechac rowerem.Oczywiscie na tych chodnikach nie ma sciezek rowerowych.Prawo polskie zabrania jazdy po chodniku, a oni uwazaja wrecz przeciwnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

keramczak

Post #6 Ocena: 0

2017-10-26 20:47:52 (7 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Cytat:

2017-10-26 13:53:27, Wielim napisał(a):
Polacy w UK nie są zagrożeniem dla kraju , natomiast ukraincy w Polsce to śmiertelne zagrożenie . Tylko nie wypisuj mi tutaj ze Wolyn był dawno temu. Poczytaj w internecie co oni myślą o Polsce , o Podkarpaciu , czego i o czym czy o kim uczą się w szkole, kogo uważają za bohatera itd . Nie jestem przeciwny imigrantom w Polsce. Tylko przeciwko ukraincom. Powiem więcej - wolałbym muzułmanów w Polsce niż ich


Czy Tobie ,Wielim ,przypadkiem sufit na łeb nie spadł ???

Zrozumiałym gdyby to napisał Polak który nosa nie wysunął poza swoje miasteczko a nie gość który x lat mieszka w UK...

Napisz mi ile spotkałeś w pracy ,jakiekolwiek oprócz sklepików i taksówek, pracowników o wiadomym wyznaniu???
I teraz pomyśl dlaczego...

Ktoś kto "potępia w czambuł"każdego Polaka który bierze w UK benefity ,chce do swojego kraju sprowadzić milion "uchodźców" z krajów pozaeuropejskich....



[ Ostatnio edytowany przez: keramczak 26-10-2017 21:03 ]

#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2017-10-26 21:17:23 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Keramczak źle mnie zrozumiałeś - chodzi mi o to ze śmiejemy się z Europy Zachodniej która w niedalekiej przyszłości przestanie istnieć taka jaka znamy przez muzułmanów , mówimy ze my nie mamy tego problemy w Polsce , co jest nieprawda - mamy problem o dużo gorszy , ukraincy tak jak muzułmanie na zachodzie wbija nam niż w plecy , tylko o ile muzułmanie tylko wbija nóż, ukraincy wbija widły , rozpruja kobiece brzuchy czy będą piłowac na pół . Ten milion "milion" uchodźców Keramczak to my jiz mamy , ba nawet już dwa ! We Wrocławiu ponad 10% mieszkańców to ukraincy , tymczasem oficjalnie mówi się że jeszcze czeka 5!!! MILIONÓW !!!.
Teraz odpowiem Ci o pracownikach o wiadomym wyznaniu - od 10 lat pracuje w dzielnicy Tower Hamlets, bodajże najbardziej muzułmańska dzielnice w całej Anglii. Oprócz jak wspomniałeś sklepikarzy (tu zazwyczaj pracują Turcy , w Londynie to ich działka ) i kierowców mini caba czy ubera , wiadome wyznanie pracuje wszędzie gdzie się nie rusze - w urzędzie , szkole , biurze , smieciarce , policji , stacji metra , autobusie , agencji nieruchomości , dosłownie wszędzie , dużo z nich znam osobiście . Chociaż nie przepadam za nimi wszystkimi mam wśród nich dużo znajomych. Tylko znajomych nie myl z przyjaciółmi . Musze stwierdzić że przez te 10 lat w tej okolicy (nie mieszkam tu chociaż kiedyś 5 lat mieszkałem w Newham - drugiej najbardziej muzułmańskiej dzielnicy w Londynie ) nigdy nie spotkało mnie nic złego z ich strony , nawet jak pijany autobusem do domu wracałem .
Ale nie chce ani ukraincow ani muzułmanów w Polsce. Zaznaczyłem ze wole jednak muzułmanów niż ukraincow . Muzułmanie bynajmniej języka się nauczyli a tymczasem w większości polskich supermarketów coraz trudniej sie porozumieć w języku ojczystym ...

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 26-10-2017 21:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2017-10-26 22:06:29 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

zlota babka mialem okazje ogladac prace pielegniarek przez dlugi okres czasu i moge powiedziec ze wiekszosc z tych kobiet pracuje z powolania sa po ze tak to ujme" do rany przyloz " grzeszysz uogolniajac

dla mnie uk to wzgledy ekonomiczne przede wszystkim jakos mieszkajac w pl lub spedzajac tam urlop nigdy nie rzucala mi sie ta polska zawisc i wrednosc kipiaca z rodakow ... : / ale moze to dlatego ze mam w doopie jak ludzie na mnie patrza co mysla tylko zyje wlasnym zyciem nie dopowiadam sobie niczego widzac kwasna mine wydaje mi sie ze te wszystkie uwagi to wina choroby ktora dotyka rodakow na wyjezdzie ktorym wydaje sie ze trafili do raju

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2017-10-26 22:15:08 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-10-26 20:41:36, ZlotaBabka napisał(a):
Spedzilam miesiac teraz w Polsce.
Masakra, ludzie sa strasznie wredni, nie mili, nie sympatyczni, kazdy wrogo nastawiony do drugiego,w lyzce wody by utopili.
Czy to w sklepie panie ekspedientki , czy na ulicy zwykly przechodzien,czy to nawet w szpitalu “pielegniareczki “na onkologii.
Zaznaczam,ze nie jestem nie wiadomo kim, ze tak mysle i jskbym miala jakies wygurowane wymagania.
Drozyzna niesamowita,nie mam pojecia jak ludzie radza sobie z tymi marnymi wyplatami.

Idac z dzieckiem w wozku na chodniku musialam uwazac , zeby rowezysci mnie nie rozjechali, od jednej pani dostalam “zjeby”,bo jak smiem isc srodkiem chodnika , a ona nie na jak przejechac rowerem.Oczywiscie na tych chodnikach nie ma sciezek rowerowych.Prawo polskie zabrania jazdy po chodniku, a oni uwazaja wrecz przeciwnie.




Nie wiem gdzie Ty w tej Polsce byłaś ale ja za każdym razem jak jestem to spotykam ludzi szczęśliwych , ekspedientki w sklepach są mile , często ze mną utna pogawędke (teraz może się to zmienić bo ekspedientki mogą mówić tylko "ja nie znaju" . Czy jestem w Poznaniu , Szczecinku , Krakowie , czy u żony pod Rzeszowem spotykam życzliwych ludzi. Może to kwestia podejścia ?,Jsk ty z góry tak traktujesz innych to dlaczego oni maja być dla Ciebie mili ? Dodać to tego wygląd polskich miast - czyste i zadbane ,zielone, a patologia czy chuliganeria jest wszędzie , wystarczy spojrzeć na młodzieżowe gangi w Londynie . Tylko do rowerzystów się zgodzę w Poznaniu tez by mnie rozjechali a nie miałem barw Legii... ;) ale w Londynie tez jest spora grupa patologii na rowerach co nie znaczy ze każdy taki jest . Dla mnie Polska zawsze będzie najlepszym miejscem do życia , w UK jestem dla kasy teraz no i chyba przyzwyczajenia bo to ponad 10 lat . Rodzina w Polsce mi poumierala, koledzy mają swoje rodziny albo też wyjechali , większość do większych miast w Polsce

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2017-10-26 22:21:27 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

nie przesadzaj w londynie nie ma problemu z rowerzystami ewentualnia na skuterze ktos moze podjechac oblac cie kwasem dla zartu ; )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,