MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ubezpieczenie turystyczne dla Polaka w UK bez stałej rezydencji

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 16

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AdamBB

Post #1 Ocena: 0

2017-10-04 17:10:34 (7 lat temu)

AdamBB

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 04-12-2015

Skąd: Warrington

Nie wiedziałem że może być z tym problem. Przede mną podróż poza EU, chciałem się ubezpieczyć i:
- polska firma - muszę mieszkać w PL
- brytyjska firma - muszę mieć permanent residence w UK
Mieszkam tu rok ale nie mam stałej rezydencji. I co robić w takiej sytuacji? Polecicie jakąś firmę ubezpieczeniową? Może być polska czy brytyjska ale żeby akceptowała moją sytuację.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #2 Ocena: 0

2017-10-04 17:33:53 (7 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Mieszkasz tutaj a więc możesz tutaj wykupić ubezpieczenie. Nie musisz mieć karty rezydenta.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AdamBB

Post #3 Ocena: 0

2017-10-04 18:18:38 (7 lat temu)

AdamBB

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 04-12-2015

Skąd: Warrington

W 2 biurach podroży odmówiono mi - bo nie mam permit residence. Powiedziałem ze tu mieszkam, mam NIN, zarejestrowany w NHS, jestem tu rok, zamierzam dalej tu byc ale nie mam statusu rezydenta i odmówili. Jak rozumiem permit residence to trzeba mieć kartę rezydenta - czy się mylę?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #4 Ocena: 0

2017-10-04 18:38:43 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Powiedz im ze tak długo jak UK jest w Unii tak długo żadne prawa sie nie zmieniły i masz prawo wykupić ubezpieczenie bez posiadania PR.
Niestety obawiam sie ze bez skargi i dalszego nagłośnienia tej sprawy jako dyskryminującej sie nie obejdzie. Kilka mcy wcześniej biura podróży zostały oskarżone o dyskryminacje kiedy zaczęły uniemożliwiać osobom nie posiadającym angielskich paszportów zamawiania wakacji. Biura zostały zaskarżone do organizacji zrzeszającej (niestety nie pamietam nazwy) i z tego co pamietam musiały sie z tego wycofać.
Wyglada mi to na ciąg dalszy sagi brexitowej...
Na twoim miejscu bym sie skarżyła, poszła do swojego MP czy do lokalnej gazety. Organizacja 3Milion może sie zechcieć temu przyjrzeć...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-10-04 18:50:10 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A po co chodzisz do biura? Internet nie dziala? Kup sobie polise online i nikt nie bedzie robil Ci laski. Jak sprawdzisz warunki polisy, to bedzie tam napisane, ze jest dla rezydentow czyli dla ludzi, ktorzy tu mieszkaja, a Ty tu mieszkasz.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #6 Ocena: 0

2017-10-04 19:20:57 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Może nie zrozumieliście się. Moze pytali cię: Are you UK resident(czy jesteś mieszkańcem UK)? Ty zrozumiałeś że to pytanie o rezydenture i powiedziałeś ze nie. I na tej podstawie nie chcą ci zprzedać.

Poza tym tak jak powyżej: nie kupuj ubezpieczenia z biura podróży. Przez internet bedzie taniej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2017-10-04 20:15:35 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

I warto sprawdzić w warunkach ubezpieczenia czy nie ma wymagania np. co do paszportu UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-10-04 20:33:34 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Znajdz jakas polise, gdzie jest taki warunek, chetnie poczytam.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AdamBB

Post #9 Ocena: 0

2017-10-05 15:19:37 (7 lat temu)

AdamBB

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 04-12-2015

Skąd: Warrington

Proszę bardzo. np tu
https://bank.marksandspencer.com/insurance/travel-insurance/get-quote-and-buy/
I ja sie pomyliłem w drugim poście. Tam miało być PERMANENT RESIDENT. Tak jest w warunkach do ubezpieczenia - link powyżej. Z kolei w 1 biurze turystycznym ona mi pokazała pt w ksiązeczce z regulaminem gdzie też jest napisane Permanet resident UK lub ROI (Republika Irlandii). W drugim biurze po prostu spytalem czy musze być permanent resident i najpierw powiedziala ze nie, ale potem spytala koleżanki i sie okazalo ze tak.

Jasne - moge kupic w internecie tylko nie chce kupic byle czego. Potem sie może okazać że nic mi nie pomogą. No i też nie chce sie po fakcie (nagla sytuacja za granica) dowiedziec ze jednak mi nie przysluguje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2017-10-05 16:42:00 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

W biurze przeczytaja ci to co pisze na necie i doloza swoja interpretacje, ktora nie usi koniecznie byc poprawna. Nie wiem czy istnieje firma ktora nie ma strony internetowej, zebys tylko w biurze mogl ich produkt uzyskac.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,