MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Odwołany lot Monarch

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 38

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ChrisCov

Post #1 Ocena: 0

2017-10-02 10:01:57 (7 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Witam.

Właśnie wstałem i dowiedziałem się, że linia lotnicza Monarch zbankrutowała. Odwołali wszystkie loty, a ja mam mieć lot powrotny z Alicante 15 października. Na stronie była informacja (teraz chyba strona przestała działać), że są w stanie zorganizować loty osobom, które już są poza granicami the UK i są określane jako "vulnerable". O osobach, które dopiero będą za granicą nie ma nic.
Oto inna strona, bo pewnie na tej oficjalnej stracili hosting:
https://monarch.caa.co.uk/

Już przerabiałem takie coś z liniami Norwegian, gdzie dostałem 400 euro odszkodowania za odwołany lot z Birmingham na Gran Canarię, tylko, że tym razem nie ma żadnej informacji, że mój lot został oficjalnie odwołany. Jeszcze wczoraj wysłali mi maila, czy bym nie chciał jakichś dodatków do lotu, typo bagaż lub miejsce na nogi. Dzisiaj jednak ich strona wcale nie działa. Loty innymi liniami w tym samym dniu są bardzo drogie. Do Szkocji jest wciąż przystępna cena, tylko że ja potem nie byłbym się w stanie szybko dostać ze Szkocji do domu.
Co robić? Linia 24/7 jest zajęta i nie ma możliwości się tam dodzwonić. Rezerwować jak najszybciej inny lot? Zastanawiam się, czy jakiekolwiek loty Ryanairem nie mogłby być też odwołane.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 02-10-2017 10:02 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-10-02 10:06:32 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Rezerwowac inny lot, jesli nie masz od nich package deal, bo nikt nie zalatwi Ci powrotu.

Jesli lot kosztowal ponizej 100 funtow, to mozna probowac odzyskac pieniadze z Visa Debit, w ramach charge back. Jak powyzej 100 funtow, to mozna probowac odzyskac z Visy Debit albo karty kredytowej, w zaleznosci od srodka platnosci. W kazdym innym przypadku zapomnij o tych pieniadzach.

Mozna tez probowac z ubezpieczenia turystycznego, jesli masz wykupione, ale zdaje sie, ze rzadko ktore chroni przed upadkiem lini lotniczych.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #3 Ocena: 0

2017-10-02 10:18:38 (7 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-10-02 10:01:57, ChrisCov napisał(a):

https://monarch.caa.co.uk/




To jest strona uruchomiona przez agencje rządową.
wiecej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-10-02 10:27:55 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zabawny tytul na polskiej stronie "Monarch Airlines z dnia na dzień upada". Bylo wiadomo juz od paru dni, ze Monarch upadnie, a wedlug roznych zrodel, ogloszono upadlosc dzisiaj w nocy, gdy zadne loty nie byly w powietrzu i przywieziono duzo ludzi z powrotem w weekend.

CCA juz przygotowywala plan przywiezienia turystow z powrotem i samoloty Qataru czekaly w gotowosci. Qatar bedzie mial 20 lotow dziennie pod numerami British Airways. Przynajmniej turysci skorzystaja na komfortowych warunkach i moze dostana darmowe posilki.

Qatar ma teraz za duzo samolotow, po tym jak musial zawiesic loty do sasiednich krajow na Bliskim Wschodzie. "Pozyczyli" swoje samoloty British Airways w lipcu w czasie strajku obslugi. A teraz kupili wloska linie lotnicza, w ktora beda inwestowac.

W tym roku upadly takze Air Berlin i Alitalia, tylko one nie przestaly latac z dnia na dzien. Air Berlin zwija wlasnie swoja dzialalnosc, a Alitalia dalej lata i sprzedaje bilety w promocjach.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #5 Ocena: 0

2017-10-02 11:26:19 (7 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Ciekawe czy Ryanair też tak skończy ... Szkoda by było, bo bym była zmuszona latać Wizzair.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-10-02 11:34:28 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ryanair nie ma problemow finansowych, ma problemy kadrowe. Rozwazali przejecie Alitali zanim wybuchla afera z pilotami.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #7 Ocena: 0

2017-10-02 11:51:00 (7 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-10-02 11:34:28, Richmond napisał(a):
Ryanair nie ma problemow finansowych, ma problemy kadrowe. Rozwazali przejecie Alitali zanim wybuchla afera z pilotami.



I kto wie czy upadek Monarcha nie pomoże w kwestiach kadrowych Ryanairowi...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-10-02 12:02:26 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Na pewno dobra okazja dla Ryanair, zeby chociaz wyrwac pilotow z B737, bo reszta nie przyda im sie. Ale Monarch mial tylko 20 samolotow B737, to nie jest duzo pilotow.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #9 Ocena: 0

2017-10-02 12:53:39 (7 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Próbuję właśnie wyrwać przedłużenie urlopu, bo loty powrotne innymi liniami w niedzielę są kosmicznie drogie, a lecieć do Szkocji nie mam zamiaru. Bilet mnie kosztował poniżej 100 funtów, więc niby mogę się starać o refundację z Paypala.
Nie uważacie, że jest to komiczne, że wczoraj dostałem maila z ofertą kupna dodatków, a dziś nic nie działa?
Na czym polega różnica, że Norwegian mi dał rekompensatę w wysokości 400 euro za odwołany lot w styczniu, a to coś nie chce? Czy chodzi o ATOL protection, którego to nie ma?

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 02-10-2017 12:54 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2017-10-02 13:22:07 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Norwegian wyplacil Ci odszkodowanie zgodne z przepisami Unii Europejskiej.

Monarch zbankrutowal.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,