MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Skiathos, Skopelos i Mamma Mia...

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Postów: 81

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

andypolo

Post #1 Ocena: 0

2017-07-09 12:30:27 (7 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Od kilku już lat “Moja” suszy mi głowę byśmy pojechali odwiedzić Donnę, Sofię I Sama. Ponoć Donna już zakończyła remontowanie hotelu.

Greckie wyspy Skiathos i Skopelos, gdzie kręcili Mamma Mia są na czele listy przy każdorazowym planowaniu wakacji. Nadszedł wreszcie dzień koincydencji, gdzie czas, cena, urlopy w pracy i miejsce zbiegły się razem. Nie znalazłem hotelu, gdzie bije źródło Afrodyty więc zabukowałem tydzień wakacji B&B w hotelu Muses. Hotel położony w Koukonaries, idealnym miejscu, gdzie są najpiękniejsze plaże, dużo zieleni, mało turystów i łatwy dostęp do stolicy Skiathos, jedynego miasta na wyspie.

Pewnego czerwcowego dnia czworo spragnionych słońca i przygody ludzi czyli Ja, Moja, Brat i Bratowa wylądowała na greckiej ziemi.
Trzydziestominutowy transport minibusem z lotniska i już jesteśmy w Muses. Hotel składa się z głównego budynku (recepcja, lounge, restauracja), przed którym jest basen z barkiem i przyhotelowa taverna, zaś z tyłu położone sa 6-8 pokojowe wille. Cały ośrodek bieli się wsród otaczającej go zieleni. Może nie jest to ”top class accommodation” ale czystość i obsługa są na piątkę z plusem.
Po zakwaterowaniu czas na spacer, rozeznanie terenu. Przed naszym hotelem rozciąga się rezerwat przyrody z jeziorkiem, a za nim wyłania się spośród drzew iglastych piękna plaża Koukonaries. Tu też znajduje się końcowy przystanek jedynej na wyspie linii autobusowej (bilet 4 euro). Do Skiathos także można dostać sie taksówką (już od 12 euro) lub z plaży taksówką wodną (za 10 euro na osobę) Na prawo od hotelu, za wzgórzem położona jest plaża Banana i oddzielona od niej skalnym cyplem plaża nudystów Little Banana. Dalej plaża Agia Eleni. Wszystkie te plaże położone są nie dalej niż 1 km od hotelu. Nie będę pisał przy wyrazie ”plaża” przymiotników ”cudowna”, ”piekna”, bo na Skiathos nie znalazłem przeciętnej plaży. Każda jest inna i nadzwyczaj urodziwa. Obszar Koukonaries położony jest na pagórkowatym terenie porośniętym lasem iglastym, liściastym oraz gajami oliwnymi.
Wieczór pierwszego dnia przeznaczyliśmy na rozpoznanie trunków w hotelowym barze i nawiązanie znajomości.



[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 09-07-2017 13:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #2 Ocena: 0

2017-07-09 12:54:07 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Bardzo fajny styl pisania, masz zakusy na reportera 😀
Gratuluję udanych wakacji 👍

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #3 Ocena: 0

2017-07-09 13:08:02 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Marzy mi się Skopelos odkąd obejrzałam film i poczytałam trochę o tym rejonie.
Może jak się uda to w przyszłym roku będą to moje wakacje.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andypolo

Post #4 Ocena: 0

2017-07-09 14:47:06 (7 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Ciąg dalszy nastąpi...



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 09-07-2017 15:02 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2017-07-09 15:59:31 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Widze , ze udalo ci sie tym razem ze zdjeciami :-) Super *THUMBS UP*
Pisz dalej .Bardzo przyjemnie sie czyta , ze o podziwianiu widdokow nie wspomne
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2017-07-09 16:14:20 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Ekstra wyspa, Koukonaries rajskie. W ogóle - Skhiatos to perełka. Mythos tylko trochę droższe niż gdzie indziej, ale warto...

Ale w tym archipelagu jest jeszcze jedna wyspa, gdzie ani suweren angielski, ani niemiecki, nie mówiąc już o polskim, za bardzo nie jeździ. I tam się wybieram.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

andypolo

Post #7 Ocena: 0

2017-07-10 10:56:15 (7 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Dzień drugi

Pochmurnie ale ciepło. Zdecydowaliśmy, że spędzimy ten dzień na zwiedzaniu stolicy. A nóż-widelec spotkamy Donnę i Sama na zakupach w mieście.
Pierwsze kroki skierowaliśmy do wypożyczalni Mustang, prowadzonej przez Magdalenę i Dimitrosa. Wzieliśmy dwa quady na 5 dni (110 euro za quad Kymco 300cc). Resztę dnia spędziliśmy klucząc wąskimi, stromymi uliczkami tudzież przysiadając w kafejkach, barach. Biel ścian domostw, błękit i brąz stylowych drzwi, okiennic, zieleń roślin, róż i fiolet bugenwilli, klimat lokalnych kafejek i życzliwość tubylców, wszystko to zaczarowało nasze serca. Odwiedziliśmy kościółek i wieżę na wzgórzu (St Nikolaos Church i Clock Tower) z panoramą na całe miasto. Zeszliśmy do portu, gdzie zarezerwowaliśmy całodzienną wycieczkę statkiem. Następnie udaliśmy się w kierunku lotniska, na koniec krótkiego pasa startowego, z dwóch stron zakończonego morzem, gdzie tylko nieliczni piloci mogą lądować. Zdarza się, że samolot lecacy ze Skiathos ma międzylądowanie w Thessaloniki w celu uzupełnienia paliwa. My mieliśmy odpowiednie warunki pogodowe więc lecieliśmy bezpośrednio na Gatwick. Lądowanie i start samolotu robią wrażenie. Polecam to doświadczenie po ówczesnym sprawdzeniu roskładu lotów.




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi...

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 10-07-2017 11:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2017-07-10 19:20:49 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Na telefonie nie moglam za bardzo poogladac zdjec bo nic mi sie nie wyswietlalo.Nadrabiam teraz i coraz bardziej sie zakochuje w tym miejscu . Te uliczki ...pieknie . Pocztowkowe zdjecia :-)
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #9 Ocena: 0

2017-07-11 11:27:34 (7 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Dzień trzeci

Pogoda piękna, czas na podbój dzikich plaż.

Większość dróg na Skiathos to szutry. Do wielu plaż można dojechać tylko autami 4X4, motorami lub quadami. Odwiedzając jedną z plaż musiałem maszerować kilkaset metrów obok quadu, gdyż było zbyt stromo, aby podjechać we dwoje. Przy zjeździe na plażę Kechria od strony Kastro „Moja” straciła czucie w dłoniach od ciągłego hamowania. W tym dniu odwiedziliśmy zachodnio-północną części wyspy od plaży Mandraki po plażę Kechria. Każda plaża inna. Do jednej dojazd lasem, do drugiej stromy zjazd, a do jeszcze innej dojdziesz tylko piechotą (Mikros Aselinos). Jedna mała ukryta w skalnym zagłębieniu, inna szeroka, długa, piaszczysta (Mandraki Elias, Aselinos), a jeszcze inna kamienista i trawiasta (Kechria zwana Little Paradise). Kilka tych plaż wyposażona jest w barek/tawernę, toaletę, leżaki, parasole (2 leżaki i parasol za 10 euro na dzień). Niewielu turystów odwiedza tę część wyspy. Oblegane są plaże komercyjne od Skiathos do Koukounaries.

Wieczorem pojechaliśmy do Skiathos zobaczyć miasto nocą. Akurat tego dnia w kinie Open Air Cinema wyświetlali film ”Mamma Mia” (tylko 3 seanse w tygodniu). Sala kinowa jak każda inna tylko bez dachu. Niestety bilety wysprzedane. Wdrapaliśmy się na punkt widokowy przy Clock Tower, by podziwiać panoramę miasta po zmierzchu. Okazało się, żę z góry można oglądać wyświetlany film. Razem z ekipą Mamma Mia, widzami w kinie i ludźmi na tarasie widokowym śpiewaliśmy przeboje Abby. Klucząc w labiryncie uliczek, lawirując między stolikami kafejek trafiliśmy na restauracyjkę Alexandros z grecką muzyką na żywo. Okazało się, że grajkiem z mandoliną jest Dimitros z wypożyczalni Mustang. Zaraz też zjawiła się Magdalena, właścicielka tawerny, z poczęstunkiem i szerokim uśmiechem na twarzy. W ich towarzystwie, gości lokalu oraz przy taktach greckiej muzyki spędziliśmy niezapomniany wieczór.

Ciąg dalszy nastąpi...

Obrazek
Dojazd do plaży Acistros

Obrazek

Obrazek
Plaża Aselinos

Obrazek
Plaża Little Banana

Obrazek

Obrazek
Plaża Kechria

Obrazek
Plaża Mandraki

Obrazek

Obrazek
Plaża Mandraki Elias

Obrazek

Obrazek
Plaża Mikros Asalinos

Obrazek
Plaża Troulos

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Skiathos nocą

Obrazek


[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 11-07-2017 11:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2017-07-11 15:31:15 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Skiathos nocą przepiekne .Z tego co piszesz goscinni ludzie 😊 Ja sie ciesze ze nie wklejasz jeszcze ich potraw Bo zupelnie bym pewnie odplynela 😊
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,