MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kanada,Ontario, stan Nowy York

 

Postów: 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2017-07-05 12:31:10 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Wrzucam temat dla osob bedacych uprzednio w Kanadzie, w Toronto. Generalnie juz pojecie o miescie mam. Natomiast wszelkie atrakcje turystyczne, oprocz Niagara Falls :), bede wdzieczny za informacje.

Nie musi zreszta to byc Toronto i okolice. Rowniez Ontario, moze Quebec. Ewentualnie stan Nowy York w US. W tym temacie dopiero zlozylem wniosek wizowy, aby moc przejsc granice nieopodal Niagara, ale zakladam, ze nie zostanie odrzucony, gdyz miescem powierdzonego zamieszkania, jako "studenta" bedzie Toronto. Na razie zaczynam w collegu, ktory poprowadzi za mnie wszelkie formalnosci - oprocz eTA, ktora juz jakis czas temu otrzymalem.

Niemniej bede mial troche czasu dla siebie, a wiec bede wdzieczny za wskazowki, gdzie jechac, co zobaczyc (transport publiczny niestety wchodzi w gre) i jaki koszt - mniej wiecej - imprezy. Czy od amerykanskiej strony Niagara Falls jest cos interesujacego, oprocz widoku na wodospad z innej perspektywy :-]? I czy mozna tam wybrac kase z bankomatu, jesli mam tylko CAD? Jakies polaczenia do Cleveland etc? Czy po prostu zawracanie glowy i odpuscic? Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-07-05 12:40:32 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jakbys mial za duzo czasu to polecam pociag Adirondack miedzy Montrealem a Nowym Jorkiem, jedyne 69 dolarow, przejazd zajmuje caly dzien, ale widoki za oknem ciekawe. W sam raz dla Ciebie jak nie mozesz duzo chodzic. Pociag jedzie okolo godziny przez Kanade, a potem przez stan Nowy Jork.

W Ontario jest mnostwo ladnych miejsc wartych odwiedzenia. Mysle, ze TripAdvisor pomoze. Kilka parkow bedzie na pewno polecanych i wiele osob tam jezdzi.

Ja wybralam sie w rejony Muskoka w okresie jesiennym i moge poleciec http://www.discovermuskoka.ca/ Ostatnio nawet rozwazalam opcje, zeby poleciec na tydzien i popracowac stamtad, ale skojarzylam, ze nie mam darmowego roamingu w Kanadzie.

Co do Niagary, to nie przechodzilam na amerykanska strone, bo najlepszy widok jest ze strony kanadyjskie na oba wodospady, glowny i ten po amerykanskiej stronie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #3 Ocena: 0

2017-07-05 12:53:54 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Dzieki Richomd. Na pewno sprawdze. Ten pociag mnie zainteresowal, tylko musze poczekac na amerykanska wize, bo niestety nie mam brytyjskiego paszportu, ktory - jakby nie bylo - ulatwia w takim wypadku podrozowanie.
Mam nadzieje, ze otrzymam. Dla mnie to bylaby taka mala frajda byc troche w US :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,