MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Gibraltar - urlop 2017 - pytanie

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wielim

Post #1 Ocena: 0

2017-06-18 22:04:34 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Kanonier nt gniazdek to Ci nie powiem bo mieszkałem w przyczepie kampingowej z Anglii. Ale jakieby nie były przejściówka dużo miejsca nie zabiera a pewnie i kupisz na miejscu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2017-06-19 00:07:43 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-06-18 21:36:12, karjo1 napisał(a):
Mielismy okazje skorzystac z uslug szpitala na Teneryfie. Poza drobnymi utrudnieniami w porozumiewaniu sie po angielsku (trzeba bylo chwile poczekac na pielegniarke poslugujaca sie tym jezykiem), opieka dobrej klasy, schludnie, szybko, milo.
Co do zostawiania na widoku cennych rzeczy, ryzyko niezalezne od kraju. Pozostaje pamietac, ze dokumenty, karty, klucze, pieniadze trzyma sie przy sobie, ewentualnie schowane.
Nieraz wypozyczone auto w roznych krajach ( w tym Hiszpania) i odpukac, nie zdarzylo sie wlamanie.

Latem, przy takim problemie z poruszaniem sie, pchac sie na typowy wypad indywidualny, to proszenie o klopoty.
Sa oferty dla osob majacych klooty ze zdrowiem, z zabezpieczeniem dodatkowych uslug, moze z takiego serwisu warto skorzystac?


Tak wiem. Totez jeszcze sie zastanawiam. Byc moze skonczy sie na pobycie "stacjonarnym" w jakims fajnym miejscu Highlandu w Szkocji. Dwa lata temu bylem w Fort Augustus. Do Fort William czy Inverness mam Caledonian Sleeper prawie z Liverpoolu. Zawsze mam taka opcje, jako wyjazd z miejsca zamieszkania tylko.Lepszy rydz niz nic *CRAZY*.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2017-06-19 00:11:02 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2017-06-18 22:04:34, Wielim napisał(a):
Kanonier nt gniazdek to Ci nie powiem bo mieszkałem w przyczepie kampingowej z Anglii. Ale jakieby nie były przejściówka dużo miejsca nie zabiera a pewnie i kupisz na miejscu.


Na wielu lotniskach widziałem sprytne gniazdka gdzie pasują wtyczki europejskie, brytyjskie i amerykanskie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2017-06-19 15:13:08 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

karjo1, a tak w ogole masz namiar na te oferty dla osob z problemami zdrowotnymi? Chodzi mi na przyklad o adres strony?

Widzialem oferty fundacji rozmaitych. Jednak poniewaz z reguly sa to pobyty darmowe lub niemal darmowe, to trzeba aplikowac i czekac na rezultat. Stad tez wolalem opcje indywidualna, ale masz duzo racji. Wiec byc moze nie wyrusze poza terytorium UK na razie. Dlatego pomyslalem o Gibraltarze, jako terytorium brytyjskim. Z tym, ze obawiam sie lotniska - jest jednak presja czasu - mam 10 elementow metalowych w konczynach, a wiec problem bramek i "piszczenia"...totez dokument od lekarza, do okazania smutnym panom *CRAZY* . Wszystko moze doprowadzic, ze wywine jakiegos "orla" na posadzce i koniec piesni :-]

Orzel wyladowal *ROFL*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 19-06-2017 15:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2017-06-19 18:03:59 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie trafilam jeszcze na zadne 'darmowe' pobyty, sa refundowane czasem dla dzieci badz dla osob samotnych, ale to rzadkosc i na wyjatkowych, mocno obostrzonych warunkach.
Natomiast wystarczy wpisac w google sekwencje 'holiday for disabled people + UK' i masz duzy wybor, z roznym zakresem wsparcia osob niepelnosprawnych, pierwsza lepsza z brzegu:
wakacje
Jakis czas temu pracowalam w firmie, ktora miala w zakresie wyjazd opiekuna z podopiecznym na wakacje na terenie UK (koszty pobytu i opieki pokrywal oczywscie klient).
Skoro problem z poruszaniem sie, to wozek/skuter dla niepelnosprawnych moze bylby rozwiazaniem?
W wielu miejscach widzialam starszych, niezbyt sprawnych Anglikow/Francuzow/Niemcow ciezacych sie wakacjami, wygodnymi warunkami hotelowymi (pokoje na parterze) i zapewnionym kontaktem do anglojezycznego lekarza na miejscu (Kanary pelne sa takich osob).
Przy takim, jak Twoj, problemie ze zdrowiem, sprawdz co pokrywa ubezpieczenie podrozne, by sie nie okazalo, ze w razie czego masz wysoki rachunek do pokrycia za opieke medyczna czy powrot do domu na specjalnych warunkach.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 19-06-2017 18:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #6 Ocena: 0

2017-06-19 19:21:36 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

karjo1..taki "pojazd" z programu Motability. Na terenie UK raczej o ubezpieczenie sie nie musze martwic.
We wszystkich krajach europejskich (UE) karta ubezpiecznia spolecznego - oczywiscie brytyjska - zapewnia bezplatna pomoc "emergency". Co przeciez wiesz. Oczywiscie mam ubezpieczenie podrozne do konta silver w NatWest. Moge wykupic jeszcze jakies ekstra. Na pokrycie kosztow leczenia od reki (bez formy refundowania po powrocie do UK).

Do krajow, gdzie wiem, ze moglby byc problem sie nie wybieralem. Dlatego nawet wybralem Gibraltar, jako terytorium brytyjskie.

Niemniej dzieki za uwagi i link (bardzo fajny - juz widze Jersey...). Pozdrawiam.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 19-06-2017 19:24 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2017-06-19 19:37:05 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Z ta pomoca 'emergency' bywa ciekawie, rozne kraje EU maja rozne zakresy bezplatnej pomocy.
Przykladowo w Hiszpanii rtg, konsultacja, gips byly w ramach EHIC, ale kule juz na wlasny rachunek. Owszem, mozna zbierac rachunki i ubiegac sie o zwrot po powrocie do UK, ale nie chcialo sie nam chandryczyc o pare euro.
Z kolei w Bulgarii za pobyt w szpitalu i pomoc dorazna trzeba bylo zaplacic na miejscu, potem z rachunkiem pisac o zwrot do NHS.
W ramach konta bankowego jest ubezpieczenie podrozne, ale musisz podac wszelkie 'medical conditions'.
Pojazd z Motability masz na miejscu stalego pobytu, w ramach podanego linku powyzej jest opcja wypozyczenia pojazdu na miejscu wakacjowania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,