MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bezpieczne wakacje -gdzie jechać?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 4 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ChrisCov

Post #1 Ocena: 0

2017-06-01 17:29:13 (7 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2017-06-01 11:12:07, gosian napisał(a):
Ok, padło na Cypr lub Teneryfe. Z jakich sprawdzonych stron szukać? Chyba chciałabym all inclusive. ..ewentualnie samo śniadanie.
Czy ma znaczenie kiedy się kupuje wakacje? Już kupować czy poczekać na last minute?
A może macie godne polecenia jakieś fajne miejsca? Córka byłaby zachwycona aqua parkiem. ..

Wiem, wiem...wszystko można znaleźć w necie. ...ale każde zdjęcia pięknie wyglądają a rzeczywistość czasami się różni, dlatego ważne są dla mnie Wasze doświadczenia.

Próbuję Cię zrozumieć i chyba mnie to przerasta.
Ma być tanio, więc samo śniadanie lub all-inclusive. Tak to wygląda w Twojej wypowiedzi. Jak mam to rozumieć? Ma być tanio CZY all-inclusive? Te 2 rzeczy nie idą w parze. Chcecie jak najwięcej przebywać poza hotelem, więc po co all-inclusive? Też trochę mnie to przerasta. Bez pół litra nie rozbierzesz...
Z mojego doświadczenia wynika, że dla osób lubiących spędzać aktywnie czas lub leżeć na plaży all-inclusive jest całkowicie bez sensu. Jest się uwiązanym do hotelu i trzeba w nim się pojawiać 3 razy dziennie, by coś zjeść. Nie musisz oczywiście tego robić, ale w takim bądź razie wyrzucasz swoje pieniądze w błoto. Nie jestem typem człowieka, który spędza cały dzień w hotelu, leżakuje i pije koktajle w barze. Hotel służy mi głównie do spania, a poza tym prawie wcale mnie w nim nie ma. Mogę sobie spędzić jeden dzień w tygodniu na drinkowaniu, ale na pewno nie więcej. Bez tego jednego też bym się całkowicie obył.

Więc tak...
Są loty w lipcu z Liverpoolu na Minorkę za 30 funtów w obie strony.
Są także loty w tym czasie z Birmingham i East Midlands na lotnisko koło Barcelony za 40 funtów w obie strony.
Skąd chcesz wylecieć? Nie doczytałem tego, ale chyba taka informacja się nie pojawiła. To całkowicie zmienia sprawę, bo dojazd na dalekie lotnisko lub parking na nim może sporo kosztować.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

gosian

Post #2 Ocena: 0

2017-06-01 22:24:34 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Ok, juz prostuje. Wylot z Londynu, nie ważne które lotnisko. Myślałam żeby było taniej, bo miało lecieć więcej osób. Potem zaczęłam szukać All(dla porównania cen )..ale ostatecznie (chyba ) w planach są 2 osoby....poczytałam trochę i chyba zacznę organizować coś we własnym zakresie. Na pewno chciałabym śniadanie w hotelu i transport z i na lotnisko a reszta to rzeczywiście jest zbędna, bo to uwiazanie z hotelem - tak jak mówisz. .. No i coś na południu, bo ladniejsza pogoda w październiku. ...namieszalam trochę :-T[
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

grekan

Post #3 Ocena: 0

2017-06-02 01:22:02 (7 lat temu)

grekan

Posty: 623

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2008

Skąd: Londyn Croydon

..dodam, ze w Paphos jest park wodny Afrodyty.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #4 Ocena: 0

2017-06-02 09:37:43 (7 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Gosian, wcale nie jestes uwiazana do hotelu. Przeciez nie musisz sie meldowac na posilkach jak masz All inc.
Tyle ze za to placisz, ale ja uwazam ze lepiej miec all inc i pare razy nie przyjsc na lunch niz placic za kazdego drinka czy frytki dodatkowo bo koniec koncow wyjdzie Cie to tyle co all inc.albo i wiecej. Nie wiem czy jedziesz z dzieckiem, jesli tak to tym bardziej all inc. bo inne dzieci beda mialy lody, czy soczek czy cokolwiek a Ty bedziesz musiala za wszytsko placic dodatkowo.

Chyba ze rzeczywiscie bedziesz tam tylko jesc sniadanie i spac. My mielismy na Teneryfie auto na 3 dni i bylismy chyba wszedzie, wyjezdzalismy po sniadaniu a wracalismy kolo 20-21. Teneryfa nie jest az tak duza zeby caly tydzien czy dwa zwiedzac.
Polecam Ci park wodny Siam Park, jesli lubisz zwierzaki to Loro Park. Jak kupisz oby dwa naraz to chyba jest jakas znizka.
Ja kupowalam bilety do Siam Parku na attractiontix i dostalismy jeszcze voucher iles tam euro na jedzenie i wejscie fast track, kolejki do wejscia sa nieziemskie.
I koniecznie wjedzcie na Teide.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #5 Ocena: 0

2017-06-02 16:39:55 (7 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2017-06-01 22:24:34, gosian napisał(a):
Ok, juz prostuje. Wylot z Londynu, nie ważne które lotnisko. Myślałam żeby było taniej, bo miało lecieć więcej osób. Potem zaczęłam szukać All(dla porównania cen )..ale ostatecznie (chyba ) w planach są 2 osoby....poczytałam trochę i chyba zacznę organizować coś we własnym zakresie. Na pewno chciałabym śniadanie w hotelu i transport z i na lotnisko a reszta to rzeczywiście jest zbędna, bo to uwiazanie z hotelem - tak jak mówisz. .. No i coś na południu, bo ladniejsza pogoda w październiku. ...namieszalam trochę :-T[

Trochę? Namieszałaś BARDZO. Jednak dobrze, że sama to widzisz. To duży plus z Twojej strony, bo nie każdy jest aż tak samokrytyczny.
Więc znowu mam mętlik w głowie...
Skoro lecą 2 osoby, to chyba żadne z dzieci, jak rozumiem? Gdybym miał jakieś rodzeństwo i by rodzic zabrał mojego brata lub siostrę na takie wczasy a mnie nie, to pewnie bym się po takim czymś kilka miesięcy do takiego rodzica nie odzywał.
Dlatego chyba teraz jest opcja, że lecą 2 osoby dorosłe? Termin też całkowicie zmieniłaś.
Coż, powiedzmy mam dziś dobry humor, więc wkleję Ci link z maila, który dostałem wczoraj z Ryanaira:
Ryanair flash sale
Cytat:

2017-06-02 09:37:43, Marta2509 napisał(a):
Chyba ze rzeczywiscie bedziesz tam tylko jesc sniadanie i spac. My mielismy na Teneryfie auto na 3 dni i bylismy chyba wszedzie, wyjezdzalismy po sniadaniu a wracalismy kolo 20-21. Teneryfa nie jest az tak duza zeby caly tydzien czy dwa zwiedzac.

Zapewniam Cię, że jest. Byłem tam w sumie 4 razy i jeszcze wszystkiego nie zwiedziłem. Wiele osób pisało podobnie w dedykowanym temacie o Teneryfie.
Jeżeli chcesz wejść na jakąś plażę na pół godziny i jechać dalej, to być może Ci się uda zwiedzić wyspę w 3 dni. Na sam Siam Park jeden dzień to minimum. Nie każdy ma kaprys zapłacenia za coś kilkudziesięciu funtów i popluskania się przez 2-3 godziny. Gdy są kolejki lub się nudzi, to brys do kółka i pływasz z prądem po rzece. Cieplej i fajniej niż w morzu. Ja tam latam głównie z powodu Siam Parku. Z resztą dobudowują tam regularnie nowe atrakcje i nawet w ciągu 2 lat trochę się zmieniło.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 02-06-2017 16:42 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

gosian

Post #6 Ocena: 0

2017-06-02 17:55:34 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Ojej. .chyba aż tak bardzo nie namieszalam;-):-T[
Nie zupełnie 2 dorosłe osoby. Ja z córką. . Męska część załogi zostaje w domu i będą sobie rezerwować w innym terminie wakacje. I nie, nie będą płakać ani się obrażać. ..
Termin u mnie bez zmian. .październik. .
Dziękuję za odp. Mam już teraz bardziej klarowny obraz co i jak.
Jeszcze jedno pytanie. .. czy np ceny hoteli różnią sie bardzo teraz od np miesiąc przed terminem? Wiem, że może być ryzyko brak wolnych pokoi ale zastanawiam się czy nie upolować czegoś last minute, a jeżeli się nie uda to poprostu kupić normalnie. ..tylko czy wtedy nie będą 2x droższe? Jakieś doświadczenia ?
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ChrisCov

Post #7 Ocena: 0

2017-06-02 18:29:28 (7 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2017-06-02 17:55:34, gosian napisał(a):
[...]tylko czy wtedy nie będą 2x droższe? Jakieś doświadczenia ?

Nie wiem jak hotele, ale loty mogą być i 5 razy droższe.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2017-06-02 18:36:50 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Nie powinny być dwa razy droższe, to nie Bałtyk ani Zakopane :-)
No i październik to też nie szczyt sezonu


Cytat:

2017-06-02 09:37:43, Marta2509 napisał(a):
Tyle ze za to placisz, ale ja uwazam ze lepiej miec all inc i pare razy nie przyjsc zwiedzac.




Przecież w trakcie zwiedzania też chce się jeść i pić, nie da się najeść i napić na zapas to po co płacić dwa razy za to samo w hotelu i poza nim? Poza tym na miejscu zawsze można sobie dokupić all inclusive, jeśli uzna że jednak warto




Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2017-06-02 18:59:58 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jesli half term pazdziernikowy, to ceny beda wysokie.
Jesli cos jest, co Was zadowala, bralabym od reki.
Potwierdze, co do Teneryfy, bylismy juz kilka razy na dluzsze wypady i nadal jest co zobaczyc, gdzie sie powloczyc i pewnie jeszcze nieraz zawitamy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #10 Ocena: 0

2017-06-03 21:41:08 (7 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Jeśli chodzi o plaże na Teneryfie to polecam:
Playa Abama (piaszczysta,żółty piasek,położona w małej zatoczce przy hotelu Abama. Można zjechać autem na sam dół przez teren hotelowy ale auto trzeba zostawić u góry na parkingu lub przy głównej drodze. Na górze jest punkt widokowy, schody i winda. Na plaży hotelowa tawerna, droga, bo hotel do przeciętnych nie należy. Hotel składa się z bungalowów z basenami. Goście hotelowi poruszają się własnymi melexami. Polecam nawet zboczyć z drogi, by zobaczyć to miejsce.)
El Puertito (plaża krótka o ciemnym piasku położona w dość dużej zatoczce, nie powala. Ponoć przypływają tu duże żółwie.
Ale kierując się w lewo jest ścieżka do dużej, pięknej, dzikiej plaży. Można tam tylko dotrzeć piechotą ok 1km i nie w klapkach. Plaża jest duża, żółty piasek otoczona stromymi zboczami, z jednej strony łagodne zejście, z drugiej - po linach. Mało ludzi tam plażuje, nudyści i tekstylni. Na okolicznych wzgórzach mieszkalą "hipisi":-] w grotach i szałasach pobudowanych z tego co ocean wyrzuci. Jakieś kamienne budowle, ogródki. Robi to wrażenie.)
Z komercyjnych plaż polecam Playa El Dugue.

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 03-06-2017 21:44 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,