MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wypady dwudniowe w europę czy to ma sens?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 4 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

graphium

Post #1 Ocena: 0

2017-05-08 09:42:42 (7 lat temu)

graphium

Posty: 134

Mężczyzna

Z nami od: 15-04-2016

Skąd: Cambridge

Oprócz tych, wymienionych wcześniej sprawdzam też standardowo booking.com i agoda.com - szczerze mowiąc wiekszość noclegów bookowałem przez booking.com - ma tą zeletę że jest najpopularniejszy - czasem warto go użyć do wstępnej selekcji, a poźniej np skontaktować się z hotelem bezpośrednio i zapytać o cenę bo może być taniej...

Generalnie w Barcelonie, jak wszędzie, im bliżej centrum, tym drożej, ale za to jest tam świetnie rozwinięta i tania komunikacja publiczna (np karta/bilet T10 na 10 przejazdów metrem i busami za nicałe 9 euro - która można też "się dzielić" między podróżującymi). Z lotniska polecam Aerobus - tanio, szybko i wygodnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grekan

Post #2 Ocena: 0

2017-05-08 12:41:15 (7 lat temu)

grekan

Posty: 623

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2008

Skąd: Londyn Croydon

...jutro mam taki wypad 1-dniowy do Malagi z Gatwick 5.45 , powrot z Malagi 21.35, pogoda zapewniona i zaplanowane zwiedzanie z degustacja tapas, wina....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2017-05-09 22:17:29 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Niech zyje przygoda!

Ja wlasnie wrocilam z Heathrow z krotkiego wypadu do ojczyzny. Bilety kupowalam mniej niz 24h przed wyjazdem.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pantiktak

Post #4 Ocena: 0

2017-05-10 08:36:14 (7 lat temu)

pantiktak

Posty: 582

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2010

Skąd: Southampton

a to tanio nie było :)
mi barcelona ucieka, ze względu na rozbieżność poglądów co do noclegu mojej ekipy hmm
jedni się boją Airbnb dudzy nie chcą tanio w 4 osobówce no za 100 f za noc to ja znów dziękuję i tak w koło

a wy macie jakieś swoje standarty, czy może ja jestem dziwny bo dla mnie to taki wypad to zwiedzanie do póxna i powrót do miejsca spania, prysznic i spanie tyle rano śniadanie jest mile widziane

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kasia_red

Post #5 Ocena: 0

2017-05-10 09:51:59 (7 lat temu)

Kasia_red

Posty: 3813

Kobieta

Z nami od: 10-07-2009

Skąd: Londyn

Ale fajny temat :-)

Ja ostatnio raz na miesiąc lub dwa wylatuję gdzieś na trzy dni, zawsze w środku tygodnia. Z bagażem podręcznym (małym plecakiem) i laptopem, bo mogę pracować zdalnie. Najpierw chciałam zwiedzać jak najwięcej i zorganizowałam sobie kilka takich wypadów, gdzie przejechałam 1,2 tys. km wypożyczonym autem, a potem ze zmęczenia padałam. Teraz robię inaczej - wybieram sobie kilka atrakcji, które mnie interesują, a przez resztę czasu delektuję się danym miejscem, spaceruję, próbuję różnych smaków itp. Nic na siłę, nic na szybko, wszystko na spokojnie :-]

W poniedziałek lecę na Maltę, chcę zobaczyć dwie świątynie megalityczne, jeden kościół i jeden fort.

Jeśli idzie o standard, to jeździmy w dwójkę i zazwyczaj nocujemy w dwuosobowym pokoju, choć kilka razy zdarzyło mi się, że jak rezerwowałam nocleg dzień przed i ceny dwójek były zabójcze, wybierałam hostel i nocleg w hostelu w pokoju wieloosobowym. Nie mam złych doświadczeń, no może poza schroniskiem Cabana Podragu w Rumunii (tuż pod szczytem Moldovano), gdzie trafiliśmy na spitych Polaków, którzy narobili mega syfu i darli mordy do rana...

Korzystam z booking.com, choć zauważyłam, że w niektórych krajach (np w Gruzji) takie rezerwacje są traktowane dosyć luźno.
Nie wchodź w dyskusję z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-05-10 10:26:26 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-05-10 08:36:14, pantiktak napisał(a):
a to tanio nie było :)
mi barcelona ucieka, ze względu na rozbieżność poglądów co do noclegu mojej ekipy hmm
jedni się boją Airbnb dudzy nie chcą tanio w 4 osobówce no za 100 f za noc to ja znów dziękuję i tak w koło

a wy macie jakieś swoje standarty, czy może ja jestem dziwny bo dla mnie to taki wypad to zwiedzanie do póxna i powrót do miejsca spania, prysznic i spanie tyle rano śniadanie jest mile widziane

Bylo tanio, bo kupilam bilet za mile British Airways. Za gotowke nie porywalabym sie, chociaz nie bylo jakos szczegonie drogo, ale nie mialam tez potrzeby leciec.

Z Airbnb korzystam tylko tam gdzie nie ma dobrej bazy hotelowej albo sa same resorty. W innych miejscach, gdzie jest wiekszy wybor noclegow, wole hotele/B&B/zajazdy, itp. Hostele tylko tam gdzie nie ma innej opcji, np w gorach.

Standardy tez zalezy od miejsca, celu wyjazdu, itp. Generalnie jezdze po calej skali. Jak jade sama, to zwiedzam wiekszosc dnia i nie mam duzych wymagan co do hotelu, poza tym, zeby byl czysty. Jak z kims, to roznie bywa.

Jak macie okazje przepuszczac codzienne wydatki przez karty kredytowe, to warto pomyslec o jakis programach lojalnosciowych i zbierac punkty hotelowe czy lotnicze. Ja od paru lat jade na Hiltonach i nocuje bardzo czesto za punkty. Ewentualnie wyrobic sobie karte Amex Gold Rewards, z ktorej mozna transferowac punkty do wielu programow, daje to wieksze mozliwosci. Niestety karta jest platna po pierwszym roku.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nemesis83

Post #7 Ocena: 0

2017-05-10 10:42:31 (7 lat temu)

nemesis83

Posty: 10934

Kobieta

Z nami od: 21-01-2011

Skąd: Dorset

Ja też mam już kilka takich krótkich wypadów za sobą, Lisbona, Barcelona, Paryż nawet Zakopane na weekend w zimie też jest super. W październiku Wenecja/Verona. Rezerwacje robimy przez Booking.com.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pantiktak

Post #8 Ocena: 0

2017-05-10 11:07:14 (7 lat temu)

pantiktak

Posty: 582

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2010

Skąd: Southampton

jednak się udało 4 całe dni w Barcelonie hostel ciekawy w centrum, bukowałem przez polish.hostelworld.com (ciekawa strona z rozbowanym filtrrowaniem)
Całkowity koszt lot plus spanie przez 3 noce ze śniadaniem i parking na Gatwicku to 650 f na 4 osoby, jak na 11 dni przed wylotem uznaję za sukces, jeszcze tylko opracowac plan zwiedzania, poruszania się i żarcie i będzie komplet

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2017-05-10 11:09:01 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To teraz poczytaj o przekretach w Barcelonie i uwazaj, zeby Cie nie okradli. Na forum podrozniczym jest dlugi watek o przekretach i z tego co pamietam, Barcelona byla tam szczegolowo opisana.

https://www.fly4free.pl/forum/wkrety-i-zakrety-czyli-jak-nie-zostac-oszukanym-w-podrozy,135,11992
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

graphium

Post #10 Ocena: 0

2017-05-10 12:22:46 (7 lat temu)

graphium

Posty: 134

Mężczyzna

Z nami od: 15-04-2016

Skąd: Cambridge

Trzeba uważać - jak w każdym dużym mieście. Kiedyś, gdzieś czytałem że Barcelona pod względem kieszonkowców jest nr. 1 w Europie. Ale trzeba pamiętać że zwykle szukają oni okazji, więc jak jej nie będziesz stwarzać to będzie OK.
Ja osobiście nie miałem żadnych przykrych przygód, ale widziałem kilku "na polowaniu", na szczeście bez zdobyczy - bardzo szybko się płoszyli kiedy zostałi zauważeni.

W Barcelonie więkoszść atrakcji jest w centrum, tak więc jak lubicie chodzić, to wszedzie można dojść w max godzię (z tych popularnych Sagrada Familia i Park Güell są najbardziej odsunięte od centurm).
Transport z lotniska to 10 Euro za osobe (powrotny Aerobusem), za przejazdy metrem i autobusami najtaniej i najwygodniej jest płacić biletem T10...

[ Ostatnio edytowany przez: graphium 10-05-2017 12:24 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,