MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wypady dwudniowe w europę czy to ma sens?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Postów: 64

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

pantiktak

Post #1 Ocena: 0

2017-04-10 12:48:10 (7 lat temu)

pantiktak

Posty: 582

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2010

Skąd: Southampton

jak temacie chciałbtm co jakiś czas wyskoczyć gdzieś na zasadzie rano najwczesniej wylot powrót na drugi dzień nie koniecznie z tego samego miejsca np Tulza w Londyn -Bośni i HER. - Zagrzeb- londyn, Bazylea - Mediolan Londyn.

Zastanawiam się tylko czy coś da się w tak krótkim czasie zwiedzić zobaczyć, próbowaliście tak??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-04-10 14:09:00 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zalezy od punktu widzenia. Ja bylam na paru wypadach jednodniowych (tzw. jednodniowki) w stylu wylot pierwszym lotem, powrot ostatnim. Bylam w Madrycie i Sztokholmie na takiej zasadzie i mozna cos tam zwiedzic.

Bylam tez pare razy na Geneva Motor Show na pare godzin.

O weekendach to nawet nie wspomne, bo bylam w bardzo wielu miejscach tylko na weekend, zwykle przylot i wylot do/z jednego miejsca, ale raz polecialam do Monachium, a wrocilam ze Sztutgartu, bo nie bylo biletow za mile z Monachium. Inna kombinacja to Zurych w jedna, a powrot z Bazylei, z tego samego powodu co wyzej.

Przy odrobinie samozaparcia i dobrej kombinacji lotow, da sie poleciec na weekend nawet do Nowego Jorku. I cos zwiedzic na miejscu. Tylko potem trzeba isc z marszu do pracy w poniedzialek.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2017-04-10 19:35:06 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Bardzo dużo takich lotów zaliczyłem. Czasami np wylot po południu, lub w nocy w piątek, dwa dni tam, i powrót z niedzieli na poniedziałek .... czasami wręcz prosto do pracy z lotniska :)

Był czas że nawet się spotykało te same twarze w samolotach które latały tak samo.
Czasami zwiedzaliśmy gdy była zima, a czasami po to by pojeździć po plażach gdy było lato. Bardzo fajna sprawa.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Xerokopia

Post #4 Ocena: 0

2017-04-10 19:44:52 (7 lat temu)

Xerokopia

Posty: 56

Kobieta

Z nami od: 15-02-2011

Skąd: Londyn

Ja polecam Ghent w Belgii. Dwa lata temu zupelnie przypadkowo musilismy spedzic tam kilka dni i wiesz co ... to byly bardzo przyjemne dni. Mieszkancy Ghent sa bardzo dumni ze swojego miasta. Jest bezpieczne i bardzo przyjemne do zwiedzania. Przemili ludIe. Dobre jedzenie. Polecam 👍

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2017-04-10 20:08:14 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Ostatnio pokręciłem się po Holandii motocyklem. Kurcze drogie hotele, zwłaszcza Amsterdam, ale miejsca jakie można znaleźć to po prostu bajka.
Sam Amsterdam ciekawy ale, okoliczne miasteczka są znacznie ciekawsze i piękniejsze. Można pojeździć w wiele miejsc, bo odległości są zaledwie rzędu 100 km, a wszystko połączone siecią szerokich autostrad.
Jak lubicie sery to nie kupować w centrach miast w tych pięknych sklepikach, bo to jak kupowanie w sukiennicach.
Lepiej jadąc gdzieś do kolejnej atrakcji, np zamki czy wiatraki, skręcić z autostrady do jakiejś wsi czy miasteczka i tam kupić w normalnym lokalnym sklepiku. Za cenę 1 małego serka, można kupić 3 ogromne kawałki różnych serów, ręcznie robione z różnych regionów. Często są to sklepiki połączone, dział z pieczywem i dział z serami.
Gdy poprosimy, kawałki sera zostaną zapakowane hermetycznie.
Ja trafiłem na taką panią gadułę która tak mnie karmiła wielkimi próbkami sera że ostatecznie straciłem ochotę na śniadanie *ROFL*
I kupułem 4 wielkie kawałki sera, z czego dwa długo leżakowane. Gdy usłyszałem cenę to myślałem ze się pomyliła...

Aha, w Holandii dobrze jest mieć gotówkę, w bardzo wielu miejscach akceptują płatność kartami tylko holenderskimi.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

grekan

Post #6 Ocena: 0

2017-04-10 20:50:03 (7 lat temu)

grekan

Posty: 623

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2008

Skąd: Londyn Croydon

...organizuje sobie takie wypady 1-dniowe. Eurostarem do Paryza i Brukseli...lepiej niz samolotem, wiecej czasu dla siebie, a jazda trwa 2h15min. Samolotem na Majorke, do Rzymu a 9 maja do Malagi...wyloty z Gatwick ok . 6 rano, powrot 22- 24, nawet 12 godzin do zwiedzania...bilety 50- 60£ return, Eurostar 59£.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pantiktak

Post #7 Ocena: 0

2017-04-10 20:55:47 (7 lat temu)

pantiktak

Posty: 582

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2010

Skąd: Southampton

pozerkałem na kalendarz, ceny, loty i myslę że w maju i czerwcu po dwa takie wypady zrobić, tylko mam taki niedosyt czy nie lepiej raz na 3 całe dni ale raz w miesiacu czy dwa razy po dwa dni ale w całkiem inne miejca :)

Są jednak miejsca gdzie wypad na dwa dni to za mało jak Paryż, Rzym, Praga czy Barcelona ale są też takie gdzie chcę się poczuć tylko atmosferę miejsca i nie ma co zwiedzać jak Verona.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pantiktak

Post #8 Ocena: 0

2017-04-10 21:01:27 (7 lat temu)

pantiktak

Posty: 582

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2010

Skąd: Southampton

Cytat:

2017-04-10 20:50:03, grekan napisał(a):
...organizuje sobie takie wypady 1-dniowe. Eurostarem do Paryza i Brukseli...lepiej niz samolotem, wiecej czasu dla siebie, a jazda trwa 2h15min. Samolotem na Majorke, do Rzymu a 9 maja do Malagi...wyloty z Gatwick ok . 6 rano, powrot 22- 24, nawet 12 godzin do zwiedzania...bilety 50- 60£ return, Eurostar 59£.


Grekan i nie masz biegniny stresu , że pociąg, że samolot itp?
na jeden dzień to wydaje mi sie z lotniska do centurm usiąść zjeść obiad i wracać :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2017-04-10 21:22:50 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

pociągiem typu Paryż itp to OK, bo faktycznie 2 godziny to tyle co przejechać na drugą stronę Londynu :>
Ale już gdzieś lecieć , to 2-3 godziny lotu oznacza co najmniej + 4-5 godzin na podroż, bo przecież trzeba być znacznie wcześniej na Lotnisku, na Lotnisko dojechać. 2 dni OK, 1 to wypad na obiad :>
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2017-04-11 00:04:21 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-04-10 21:01:27, pantiktak napisał(a):
Grekan i nie masz biegniny stresu , że pociąg, że samolot itp?
na jeden dzień to wydaje mi sie z lotniska do centurm usiąść zjeść obiad i wracać :)

Po jakims czasie znasz wszystkie lotniska, stacje, itp. Do samolotu wsiadasz jak do autobusu i w ogole nie przejmujesz sie.

Proponuje jednak nabyc dobre ubezpieczenie turystyczne na wypadek jakiejs wpadki. Ewentualnie konto bankowe, ktore oferuje takie za darmo. Mozesz tez rezerwowac hotele z opcja anulowania za darmo do ostatniej chwili.

Jak do tej pory, najwieksza wpadke jaka mialam, to strajk generalny w Belgii, ktory skrocil moj pobyt w Brukseli o jeden dzien. A potem skumulowalo sie to z odwolanym lotem mojego kolegi. W zwiazku z tym pojechalam Brukseli sama na 3 dni, co nie bylo moim planem. Gdybym mogla anulowac hotel, to zrezygnowalabym z wyjazdu, ale byl juz oplacony w promocji.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,