MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Podroznik roku-zaglosuj na rodaka.

« poprzednia strona

Strona 15 z 15 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 13 | 14 | 15 ] - Skocz do strony

Str 15 z 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

keramczak

Post #1 Ocena: 0

2016-05-20 10:54:10 (8 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Dziadek niedługo będzie plynął w druga stronę Atlantyku, z Ameryki do Europy.
Parafrazujac jednego z piłkarzy,że mu się chce...

Jestem realistą i wiem, że gdyby coś mi się stało na środku oceanu, pomoc nie nadeszłaby szybko. Dlatego, gdy wypływam, to staram się mieć wszystkie życiowe sprawy uporządkowane. Żadnych długów, zobowiązań. Z drugiej strony- skąd pewność, że, gdy rozmawiamy z przyjacielem przy piwie w lokalu, to nie jest nasze ostatnie spotkanie?
!!!

[ Ostatnio edytowany przez: keramczak 20-05-2016 11:13 ]

#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

keramczak

Post #2 Ocena: 0

2016-11-18 14:55:48 (7 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Nowy rok,nowy podróżnik .....


National Geographic – Adventurers of the Year - potrzebne wasze wsparcie :) - udostępniajcie :)
Ostatnie kilkanaście lat w mojej karierze nurkowej poświęciłem eksploracji naprawdę głębokich jaskiń. Dużo czasu minęło nim od pierwszego zanurzenia zszedłem na ich dno określając ich głębokość. Nie wszystkie projekty się już zakończyła ale w większości z nich jestem poniżej 200m głębokości
Droga nie była łatwa. Musiałem nauczyć się nurkować z użyciem obiegów zamkniętych i dostosować je do kilkunastogodzinnych nurkowań poprzez ich dublowanie. Dopracować decompresje. Dostosować swój sprzęt i siebie do długiego przebywania w zimnej wodzie. I w końcu nauczyć się dobrze rozumieć jaskinie i przewidywać co mi może przynieść los za kolejnym zakrętem. W tym czasie udało mi się skonstruować dualHH, SMCCR, przenośny habitat, podwodne wiertarki i wiele innych wynalazków.
Ciężka praca, wsparcie przyjaciół i odrobina szczęścia pozwoliła mi przetrwać do dnia dzisiejszego i mocno przesunąć przodki w paru głównych projektach:
Albania / jaskinia Viroit / max głębokość zanurzenia 278m/ 4 lata eksploracji / trudności: temp. wody 12 stopni / eksploracja dalej w toku
Macedonia / jaskinia Matka Vrelo/ max głębokość zanurzenia 230m / 2 lata eksploracji / trudności: temp. wody 14 stopni / eksploracja dalej w toku
Chorwacja / jaskinia Cetina- Gospodska/ max głębokość zanurzenia 106m / 4 lata eksploracji / trudności: profil nurkowania, transport sprzętu w jaskini / eksploracja dalej trwa
Meksyk / trawers Dos Ojos – Sac Actun / max głębokość zanurzenia 106m / 7 lat eksploracji / trudności: zaciski i zawaliska i trudność znalezienia połączenia / eksploracja trwa nadal , barak jeszcze połączenia
Meksyk / Sabak Ha / max głębokość nurkowania 165m / 1 rok eksploracji / trudności: brak / eksploracja trwa nadal
Francja / Gould u Pont / max głębokość zanurzenia 192m / 2 lata eksploracji trudności: zacisk na dnie / eksploracja trwa nadal
Włochy / Elefante Bianco / max. Głębokość zanurzenia 196m / 2 lata eksploracji / trudności temp. wody 9 stopni / eksploracja trwa
Czechy / Hranicka Propast / max głębokość zanurzenia 265m, najgłębsza zalana jaskinia na świecie 404m / 20 lat eksploracji / trudności: żrąca woda / eksploracja trwa
To tylko te projekty w których przekraczam głębokość 100m i to czasem kilkukrotnie od zera w ciągu jednego nurkowania. Jest jeszcze mnóstwo z mniej spektakularną głębokością za to pod wieloma innymi względami równie trudne. W Bośni i Hercegowinie, Słowenii, Serbii, Namibii, Polsce i we Włoszech.
Jeśli uważasz że moje osiągnięcia w nurkowaniu eksploracyjnym są dla ciebie godne wyróżnienia to zagłosuj, jeśli nie to tez zagłosuj ale na kogoś innego. My jako nurkowie powinniśmy wspierać odkrywców bez względu w jakiej dziedzinie odkrywają Smile
Cave Diver Krzysztof Starnawski
link do głosowania:
http://www.nationalgeographic.com/…/adventurers-of-the-ye…/…
by sie liczyć trzeba głosować codziennie, raz dziennie do 16 grudnia :)
"
#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

ie2ox4-2b

Post #3 Ocena: 0

2016-11-18 16:30:08 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Z tym liczeniem się to nie problem... tylko podaj dokładniejszy link. Trochę popatrzyłem na nurków, o Tobie też poczytałem... ale na link do głosowania nie natknąłem się...
Kilku ludzi, myślę że będzie się mi spowiadać z codziennego głosowania... dla ułatwienia ustawię im takie "klikane". Ponieważ jest tam dużo ciekawych zdjęć i filmów, to myślę że będą zachwyceni tym tematem i z przyjemnością głosy oddadzą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 15 z 15 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 13 | 14 | 15 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,