MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

DreamBox

Post #1 Ocena: 0

2014-07-23 20:16:50 (10 lat temu)

DreamBox

Posty: 71

Kobieta

Z nami od: 24-05-2012

Skąd: Manchester

Witam!
W ramach przesiadki z wakacji postanowiliśmy z chłopakiem zwiedzić Lizbonę. Wszystko już mamy dograne poza hotelem w Lizbonie, może był ktoś i ma warty polecenia jakiś do max 150 funtów za 3 noce? Na booking.com dostaje zawrotu głowy a wyjazd coraz bliżej... :) Mile widziane również opinie na temat samego miasta! Pozdrawiam :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grekan

Post #2 Ocena: 0

2014-07-23 23:44:58 (10 lat temu)

grekan

Posty: 623

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2008

Skąd: Londyn Croydon

Brak daty pobytu, ale na str: Expressrooms.com
znajdziesz hotele w Lizbonie w najblizszych dwoch tygodniach od 88£ bez wyz. lub 106£ z BB za 3 noce za dwie osoby.Powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malinowka

Post #3 Ocena: 0

2014-07-24 01:36:36 (10 lat temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

jeśli macie mało czasu i ograniczony budżet to zajrzyj tutaj airnbnb,rezerwowałam nocleg w Barcelonie na tej srtronie i byłam bardzo zadowolona, a jeśli chodzi o info o Lizbonie, to dużo praktycznych informacji znajdziecie tutaj:
infolizbona.pl
kiedy dokładnie lecicie?
" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasik62

Post #4 Ocena: 0

2014-07-24 07:17:38 (10 lat temu)

kasik62

Posty: 210

Kobieta

Z nami od: 24-09-2008

Skąd: Birmingham

Hej my wrocilismy z Lizbony przedwczoraj, tym razem zatrzymalismy sie w residencial geres - niesamowita lokalizacja, super czysto, poprzednim razem wynajelismy mieszkanie w alfamie Living Bica Trendy House - super właścicielka, do dyspozycji całe mieszkanko, kuchnia dobrze wyposazona. Ze względu na lokalizacje - "ulice" uspakajają się po pólnocy, jeżeli zalezy Wam na spokoju niestety nie polecam.
Daj znac co was interesuje zwiedzanie, plazowanie, zakupy? wtedy podpowiem co ja bym wybrala, podpowiem gdzie zjeść.
Juz wam zazdroszczę ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DreamBox

Post #5 Ocena: 0

2014-07-24 09:33:22 (10 lat temu)

DreamBox

Posty: 71

Kobieta

Z nami od: 24-05-2012

Skąd: Manchester

W Lizbonie będziemy w drugiej połowie wrzesnia. Z airbnb zarezerwowalismy mieszkanie na pierwszą część wyjazdu i drogą kompromisu w Lizbonie chcieliśmy hotel dość blisko punktów zwiedzania :)

PS. Kasik przyjmuje każde sugestie gdzie i co warto zwiedzić/ zjeść[:-}

[ Ostatnio edytowany przez: DreamBox 24-07-2014 09:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malinowka

Post #6 Ocena: 0

2014-07-24 09:57:50 (10 lat temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

kasik, o restauracjach to i ja sobie chętnie poczytam, hotel mam w dzielnicy Mandragoa,
dreambox no to jeszcze masz chwilę, na booking.com, da się coś jeszcze wygrzebać, na przykład toto
" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malinowka

Post #7 Ocena: 0

2014-07-24 09:57:50 (10 lat temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

kasik, o restauracjach to i ja sobie chętnie poczytam, hotel mam w dzielnicy Mandragoa,
dreambox no to jeszcze masz chwilę, na booking.com, da się coś jeszcze wygrzebać, na przykład toto
" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malinowka

Post #8 Ocena: 0

2014-07-24 09:59:32 (10 lat temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

kasik, o restauracjach to i ja sobie chętnie poczytam, hotel mam w dzielnicy Mandragoa,
dreambox no to jeszcze masz chwilę, na booking.com, da się coś jeszcze wygrzebać, na przykład toto
" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasik62

Post #9 Ocena: 0

2014-07-25 15:20:48 (10 lat temu)

kasik62

Posty: 210

Kobieta

Z nami od: 24-09-2008

Skąd: Birmingham

Dream Box gdybym miała 3 dni to wyglądałyby następująco:

1. Baixa i Alfama, spacerkiem przez rua augusta i łuk triumfalny do wielkiej wody, po drodze przedziwne elewatory, piękny kosciól Dominikanów, masa ulic i uliczek, piękny dworzec kolejowy rossio, duzo by pisać, od jednej z boczych uliczek rua augusta odjezdza slynny zółty tramwaj lini 28 którym polceam udać sie do alfamy, tu się może naraże, ale wielkim fanem alfamy nie jestem, mając 3 dni odpuścilabym wchodzenie do zamku jerzego czy katedry de se, podjechałabym na jeden z 4 punktów widokowych, pochodziłabym po uliczkach baixy.

2 Sintra - dojazd pociągiem, odjazd te stacji rossio co 20 minut, cena biletu w dwie strony 4,5. Po przyjezdzie na miejsce bardzo polecam wykupienie biletu na autobusy typu city sightseeing, są podstawiane od razu przy dworcu pkp po lewej stronie. Są dwie linie czerwona i niebieska możną zmieniać i przesiadać się ile dusza zapragnie. W Sintrze jeden dzień to mało, musicie wybrać co chcecie zobaczyć, my wybraliśmy palac pena, monserarate i palacio de seteais, pojechaliśmy na cabo de roca to taki europejski land end i wysiedlismy w centrum sitry zeby troche ja pozwiedzac. Kupując bilet na autobus oplaca sie wykupic sintra packages w ramach ktorego mozna wejsc do wybranych palacow, naprawde zaoszczedzicie.

3. Belem - w niedzielę odbywa się tam około godziny 11 uroczysta zmiana warty z orkiestrą w dwóch wersjacj "konna" i "piesza", juz nasze babcie wiedziały, że w orkiestrach dętych jest ukryta siła ;), potem klasztor hieronimitów nie polecam wchodzenia do srodka bo jest absolutnie pusty, ładne sklepienia i ze dwie mozaiki, natomiast z zewnatrz prezentuje się niesamowicie, obok klastoru jest piekny kosciół wejscie za darmo, znajduje się w nim m.in. grobowiec Vadco da Gama, potem spacerkiem do pomnika odkrywców geograficznych i kolejny spacerek nad wodą do wiezy bellem. My odwiedziliśmy jeszcze planetarium w którym w niedzielę o 16 jest pokaz w jezyku angielskim. Konieczna do odwiedzenia słynna cukiernia pasteis de belem, jest jeszcze pałac prezydencki i ogród botaniczny - śliczny i fajne muzem powozów. Uwierz mi proszę, że to wyprawa na cały dzień.

To byłyby moje trzy dni w Lizbonie

Knajpki i komunikację opisze póżniej :)

[ Ostatnio edytowany przez: kasik62 25-07-2014 15:22 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DreamBox

Post #10 Ocena: 0

2014-08-06 20:08:42 (10 lat temu)

DreamBox

Posty: 71

Kobieta

Z nami od: 24-05-2012

Skąd: Manchester

Dziekuje Kasik za skrót co warto zobaczyć, niestety co do 3 dnia, nie uda nam się bo w niedziele rano wracamy, aleee z pewnością skorzystam z propozycji! :)
Jak masz chęci i czas to chętnie przeczytam o fajnych knajpkach i komunikacji i o wielu innych :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,