MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rzym, Wenecja - polski przewodnik?

« poprzednia strona

Strona 6 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 6 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

andyopole

Post #1 Ocena: 0

2019-03-27 19:16:05 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-01-22 22:09:07, Lucy_J napisał(a):
Wielim powiem ci szczerze ze mnie zagiales bo ja sobie zadnej typowo wloskiej sieciowki nie przypominam w Rzymie. Jedyne sieciowki jakie pamietam to wlasnie McDonald, KFC itd. No chyba ze wyparlam cos z pamieci i ktos mnie poprawi. ..



Wloskie "sieciowki"to pizzerie!
Tylko mozna sie zdziwic jak moj amerykanski kolega, ktory w Rzymie zamowil "pizza pepperoni" I zamiast spodziewanych plasterkow kielbasy zwanej tutaj pepperoni dostal pizze z cienkimi papryczkami.
Prosci amerykanie nie maja zadnego pojecia o Europie, mysla ze zycie powstalo w USA. :-U

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

gosian

Post #2 Ocena: 0

2019-03-27 20:12:40 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Dzieki karjo, ale chyba jednak będzie Rzym. Kolega córki (pół Włoch) powiedział, że zdecydowanie Rzym, więc poszukiwania zmieniły tor. W sumie teraz tylko czekać na odp o urlopie i kupować
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Magducha31

Post #3 Ocena: 0

2019-09-16 13:35:48 (5 lat temu)

Magducha31

Posty: 255

Kobieta

Z nami od: 05-12-2011

Skąd: st.albans

Witam ponownie, pytanie dla tych co byli w Rzymie :) czy oplacalne jest kupowanie karty Roma (48h) na transport I jedno bezplatne wejscie do museum czy innej atrakcji? Nasz hotel jest w okolicy stacji Termini I w planie jest zwiedzanie w ciagu kilkudniowego pobytu najwazniejszych atrakcji. Wiem, ze do wielu mozna dojsc na nogach, jak jest z dojazdem do Watykanu? Wiem ze z ta karta nie trzeba stac w kolejce np do Koloseum, czy ktos wiec jaki jest normalnie czas oczekiwania (bez karty?). Wszelkie porady mile widziane, dziekuje :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2019-09-16 16:22:44 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Chyba autobus 64 jedzie z Termini do Watykanu o ile dobrze pamiętam. Można też dojechać metrem na stację Ottaviano - Sań Pietro linia A.
Do Koloseum poza sezonem wakacyjnym nie czeka się na tyle długo, żeby specjalnie w celu ominięcia kolejki kupować kartę Roma. Ile ta karta teraz kosztuje? Może jednak warto kupić jeśli nie dla ominięcia kolejki to zwyczajnie, żeby mieć komfort, że wsiadasz gdzie, kiedy chcesz i przejeżdżasz ilość potrzebnych przystanków
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Magducha31

Post #5 Ocena: 0

2019-09-17 14:15:40 (5 lat temu)

Magducha31

Posty: 255

Kobieta

Z nami od: 05-12-2011

Skąd: st.albans

Karta kosztuje 28 euro, jeszcze sie zastanowie nad nia, z tego co wiem mozna ja zamowic przez internet albo kupic na stacji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

villi75

Post #6 Ocena: 0

2019-09-17 14:48:30 (5 lat temu)

villi75

Posty: 41

Mężczyzna

Z nami od: 23-10-2008

Skąd: Manchester

Hej.My bylismy z zona w Rzymie na jesien zeszlego roku. Tez zastanawialem sie nad ta karta i w koncu nie kupilem. Jesli masz byc tam kilka dni to naprawde warto jest pospacerowac. My obeszlismy wszystko co chcielismy zobaczyc.Do Koloseum czy Forum Romanum w pazdzierniku wchodzilismy z marszu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Magducha31

Post #7 Ocena: 0

2019-10-02 09:49:37 (5 lat temu)

Magducha31

Posty: 255

Kobieta

Z nami od: 05-12-2011

Skąd: st.albans

Witam, wrocilismy z naszej wycieczki do Rzymu, bylo cudownie :) pogoda piekna az sie nie chcialo wracac. Jesli chodzi o karte Roma to jednak jej nie kupilismy, prawie wszedzie chodzilismy na piechote, na jeden dzien wzielismy karte na metro, ktore ma dosc ograniczony zasieg ale dojezdza np do Watykanu (koszt 7 Euro na 24h). Jedzenie dobre choc super pizze jadlam tylko raz, zwykle sprawdzalam restauracje na aplikacji przed wejsciem I to sie sprawdzalo. Generalnie to duzo ludzi wszedzie, choc kolejka do Koloseum nie byla dluga (trzeba uwazac na ludzi sprzedajaych bilety na ulicy), nam sie udalo wejsc do muzeum watykanskiego za darmo bo akurat byl to jakis specjalny dzien (dokupilam tylko wejscie bez kolejki bo stanie pare godzin na sloncu mi sie nie usmiechalo) Polecam Rzym jako wycieczke na pare dni:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2019-10-02 23:09:40 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Rzym jest super na city break. Jest co zwiedzać i oglądać. Kawał historii, jedna z lepszych miejscówek w Europie.
Pizza też najlepiej smakuje w Italii, ale ja tam zawsze jem w tzw. tavernach, restauracje są na turystów nastawione, zwłaszcza te z aplikacji. Generalnie jak widzisz lokal gdzie spaghetti je się łyżką i widelcem to są to turyści, Włosi nawijają kluchy prosto na widelec i to w takie miejsca należy startować, w celu spróbowania prawdziwej włoskiej kuchni 👌
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2019-10-03 19:30:46 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

A nie mialas na mysli trattorii przypadkiem?
Bo tawerna to taka portowa knajpa dla wilkow morskich ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2019-10-03 20:11:05 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Nie spotkałam się z tą nazwą. Włosi mówią też pasticceria, albo osteria, albo taverna, ale wiadomo o co chodzi
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,