MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rzym, Wenecja - polski przewodnik?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 5 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2019-01-22 22:02:38 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

I tak trafisz, gdzie ladnie zapachnie, bedzie sympatyczny wystroj i niekoniecznie sami turysci :).
Przy okazji, jechac do Wloch i szukac sieciowek, to prawie jak McD.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #2 Ocena: 0

2019-01-22 22:09:07 (5 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Wielim powiem ci szczerze ze mnie zagiales bo ja sobie zadnej typowo wloskiej sieciowki nie przypominam w Rzymie. Jedyne sieciowki jakie pamietam to wlasnie McDonald, KFC itd. No chyba ze wyparlam cos z pamieci i ktos mnie poprawi.

Generalnie unikaj czegokolwiek bezposrednio przy atrakcjach turystycznych tak w promieniu 300 m ;) Jesli zapraszaja do srodka, uciekaj;) Jezeli jest wystawione menu ze zdjeciami to rowniez omijamy to miejsce z daleka. Jesli widzisz ze w srodku sa sami turysci to rowniez dezercja ;) Wszelkie miejsca gdzie menu jest przetlumaczone na 10 jezykow, pelne wloskich flag wizerunkow.pizzy na menu (no taki kicz w menu) to tez nie :)

Ja mialam liste 3/4 knajpek przygotowanych w poblizu tych glownych atrakcji wiec zawsze cos znalazlam plus dobrze bylo miec zapas bo w tych malych tratoriach to czasem jest duze oblozenie zwlaszcza na kolacje :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2019-01-22 22:17:51 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ok jakoś damy radę ;) też czytałem w przewodniku podobne rady nr restauracji do Twoich . Mam nadzieję , że znajdziemy coś dobrego . Dzięki . Co do przygotowań to nigdy się na takie kilkudniowe wycieczki nie przygotowuje jakoś specjalnie . Zawsze przeczytam wybiórczo przewodnik , zerkne na mapę , pomyśle jak i gdzie iść i w drogę .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #4 Ocena: 0

2019-01-23 06:38:07 (5 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Mam nadzieje ze wycieczka sie uda :) Rzym jest piekny, cale Wlochy zreszta :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2019-01-23 09:52:32 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-01-22 20:46:56, Lucy_J napisał(a):
Sweet Liar tutaj sie nie zgodze. Zwlaszcza w Rzymie jest bardzo duzo knajpek pod turystow serwujacych mrozone zarcie za mega zawyzone ceny. Dodatkowo knajpy przy atrakcjach turystycznych potrafia dodac rozne oplaty wziete z kosmosu

Tak jest niestety w całej Italii (z tymi ”opłatami”;). Pisząc, że jedzenie jest lepsze bardziej miałam na myśli nie, że że w każdej knajpie jest super, ale ogólnie w Italii nawet zwykła mrożonka ze sklepu jest o niebo lepsza niż mrożonka ze sklepu w UK. Ale rzeczywiście też nie chciałabym płacić w restauracji za mrożonkę jak za świeżą pizzę z pieca


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2019-03-06 17:41:46 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Wczoraj cały Watykan łącznie z muzeum zwiedzony . Dziś audiencja papieska , później Zamek Świętego Anioła , schody hiszpańskie , fontanna di Trevi , Koloseum , Forum Romano , budynek parlamentu , Panteon . Padam . Nogi , plecy , strasznie , nie mam siły bo wszystko przeszliśmy na piechotę. Jedzenie pyszne . Minus , że w żadnej knajpie nie znalazłem włoskich flaczków. Dziś jeszcze z żoną udam się na Roof Garden w Atlantic na lampkę wina z widokiem na katedrę sw Piotra , polecił mi to pewnieb Włoch którego wiozłem kiedyś w taksówce . Jutro wracamy , samolot po 17 . I tu pytanie . Chcielibyśmy zajrzeć na jakiś targ z serami i wędlinami , wyrobami włoskimi gdzieś w centrum . Czy ktoś coś zna ? Szukałem w necie. Większość marketów tylko w niedzielę . Ale na Campo di Fiori cos jest codziennie . Ktoś poleca ?

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 06-03-2019 18:05 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #7 Ocena: 0

2019-03-07 15:39:57 (5 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Ja polecam Mercato Testaccio, duzo miejscowych produktow I sami lokalesi. Pare stacji metra od Campo di Fiori. Jak wspomniala wczesniej jest tam swietna buda z zarciem Mordi & Vai :) rzymski street food.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2019-03-07 16:29:09 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Byłem jednak na tym Campo Di Fiori , za późno wstawiłam post , obecnie jestem w samolocie do Londynu i czekam na start ;) chciałbym być już w domu heh pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #9 Ocena: 0

2019-03-26 11:41:19 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Wenecja, niespodzianka dla córki.
3 dni - najprawdopodobniej od poniedziałku last minute.
Ktoś podpowie jaki hotel, żeby było blisko placu św Marka, by móc przeplynac kanał? To będą 2 noce tylko. Wyjazd w poniedziałek rano, powrót środa wieczór. Jak najmniej żeby stracić czasu na dojazdy, ale żeby w miarę możliwości coś zwiedzić.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2019-03-27 19:05:01 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Rzuc okiem:
b&b
Znajomi korzystali i polecali jakis czas temu(mimo, ze z zewnatrz budynek uroda nie powala).
Ale obsluga, pokoje, lokalizacja - warte zainteresowania.

Jak na dluzej, to polecam pobliska Chiogge.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,