MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rzym, Wenecja - polski przewodnik?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Magducha31

Post #1 Ocena: 0

2019-01-22 11:20:50 (5 lat temu)

Magducha31

Posty: 255

Kobieta

Z nami od: 05-12-2011

Skąd: st.albans

Witam ponownie, w koncu zdecydowalam sie jednak na wycieczke do Rzymu, bedziemy tam pelne trzy dni koncem wrzesnia, wiec licze na ladna pogode. Poza oczywistymi miejscami jak Watykan, fontanna Trevi, Koloseum, co jeszcze polecacie? czy warto wziac wycieczke objazdowa po miescie? jakies fajne restauracje, kafeterie? wszelkie uwagi mile widziane :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

keramczak

Post #2 Ocena: 0

2019-01-22 11:45:31 (5 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Bylem ,widzialem ,warto...

i tu tez polecam....

[ Ostatnio edytowany przez: keramczak 22-01-2019 11:47 ]

#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2019-01-22 12:45:34 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Z racji że za kilka tygodni też się tam wybieram Kupiłem ostatnio przewodnik po Rzymie jak byłem w Polsce . Podam Ci linka . Cenaniej niż 30 złotych. Poszukaj może można znaleźć z wysyłką do UK. Mały format z wszystko fajnie opisane z podziałem na kategorie . Objaśnienia , ceny atrakcji , godziny otwarcia . Do tego dołączona mapa miasta .

przewodnik po Rzymie

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 22-01-2019 12:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #4 Ocena: 0

2019-01-22 13:07:53 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

To w UK nie ma przewodników turystycznych? :-]

Osobiście uwielbiam, żadne internety srety - książeczka z mapką w łapkę i po kolei ;-)
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2019-01-22 13:10:40 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Na takiej mapce można sobie dodatkowo pozaznaczać miejscówki znalezione w internecie bo nie oszukujmy się, żadna książeczka, a nawet cały ich plecak nie jest taką skarbicą wiedzy jak właśnie internet


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #6 Ocena: 0

2019-01-22 14:34:39 (5 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Do zwiedzania poza tymi wymienionymi:

Villa Borghese i cale ogrody, Panteon, Bazylika Santa Maria degli Angeli e dei Martiri przy Piazza della Repubblica, Forum Romanum, Piazza Venezia, Kapitol, Piazza Navona.

Co do jedzenia:

Picollo Arancio - malutka restauracja w jednej z odchodzacych uliczek niedaleko fontanny di Trevi. Pyszne tiramisu z szafranem ktore probuje odtworzyc z roznym skutkiem ;)

Rynek na Campo de Fiori - duzo malutkich stoisk z roznymi pysznosciami i pamiatkami

Mercato Testaccio - rowniez kolejny targ i mala knajpka a w zasadzie buda z jedzeniem Mordi & Vai, nalepszy street food w Rzymie.
Pare ulic obok knajpka Trapizzino - Testaccio, gdzie mozna zjesc kanapki w ksztlacie trojkata wypelniona nadzieniem miesnym, warzywnym (do wyboru do koloru).

Lody, polecam dwie lodziarnie z naciskiem na ta druga:

Il Gelato di San Crispino - pare krokow od fontanny di Trevi
Giolitti - niedaleko Panteonu

Pizza - polecam sieciowke Bonci, smaki ktore tam oferuja to uczta dla podniebienia, plus sam klimat kosumpcji na stolikach przy ulicy ;)

Rowniez pizzeria San Marco niedaleko stacji Lepanto oferuja duzy i ciekawy wybor.

Do sprobowania, typowa cucina romana czyli miedzy innymi:
cacio e pepe - czyli makaron z pecorino i pieprz
Carbonara - tu nie musze chyba tlumaczyc
Gnocchi alla romana
Saltimbocca alla romana - bitki wolowe z szynka i szalwia, widzialam rowniez wariacje z kurczakiem
Trippa alla romana - flaczki
pasta all’amatriciana - taka niby carbonara tylko z dodatkiem pomidorow, ostra papryka, oliwa z oliwek

To tylko tak na szybko, jak cos mi sie jeszcze przypomni do dopisze.

Wykupic sobie karte na transport publiczny na 3 dni i mozna smigac :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2019-01-22 16:44:58 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Jeśli chodzi o jedzenie to włoskie jedzenie jest pyszne w całej Italii, nie ma sensu polecać konkretnych knajpek czy pizzerii, gdzie nie zjesz to nie będzie to samo “włoskie jesldzenie”, które znasz z Polski czy UK


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2019-01-22 17:15:21 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

W Londynie można znaleźć trochę knajpek gdzie cała obsługa od kucharzy po kelnerki to sami Włosi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #9 Ocena: 0

2019-01-22 20:46:56 (5 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Sweet Liar tutaj sie nie zgodze. Zwlaszcza w Rzymie jest bardzo duzo knajpek pod turystow serwujacych mrozone zarcie za mega zawyzone ceny. Dodatkowo knajpy przy atrakcjach turystycznych potrafia dodac rozne oplaty wziete z kosmosu (pelno jest historii ze ludzie byli oszukani lub rachunek byl zawyzony bez powodu). Dlatego wole polecic miejsce gdzie sama bylam niz mowic ze w kazdej knajpce zjesz super hiper bo mozna sie przejechac niestety. Ale oczywiscie kazdy wybierze jak mu pasuje, ja dziele sie swoim doswiadczeniem bo bylo pytanie o restauracje czy knajpki :)

I rowniez zgodze sie Wielimem. Otowrzyli u mnie w miescie knajpke prowadzona przez pare pochodzaca z Piemontu, knajpka serwuje typowe polnocne dania :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2019-01-22 21:45:08 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ja myślę właśnie nad odwiedzeniem restauracji , dwa może trzy razy w trzy osoby plus dziecko , jako że ja za wszystko place to chciałbym wiedzieć gdzie można dobrze zjeść i nie być naciągniętym . Nie chodzi mi o wybrane pojedyncze restauracje bo nie wiadomo gdzie będziemy jak zglodniejemy. Bardziej o jakiś sieci restauracji która jest popularna (oczywiście włoska a nie jakieś KFC ;) )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,