MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wieści z trasy UK-PL

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 71 z 148 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 70 | 71 | 72 ... 146 | 147 | 148 ] - Skocz do strony

Str 71 z 148

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ewamik

Post #1 Ocena: 0

2017-09-03 00:59:13 (7 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Jutro wieczorem wyjezdzamy do UK.
Trasa Wroclaw-Calais. Planujemy przeprawe pociągiem.
Mąż nie chce w nocy wjezdzac do Calais,gdyz obawia sie imigrantow.
Jak sytuacja na autostradzie i Calais? Jest sie czego obawiac?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2017-09-03 01:21:59 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Patrz post Richmond na poprzedniej stronie!
A ja w poniedziałek będę gościł ludzi z Białej Podlaskiej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

jolantina

Post #3 Ocena: 0

2017-09-03 09:29:12 (7 lat temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

Wracanie w nocy jest Ewo bardzo złym pomysłem. Jakiś czas temu został napadnięty samochód osobowy polskiej pary. Policja łagodnie mówiąc wypięła się na nich.
Kuzynka mieszkająca we Francji na północy ostrzegała mnie gorąco, jeśli już musisz przez Calais, tylko w godzinach dziennych. Wieczór i noc należy do nich...Życie ważniejsze niż parę funtów.
W tym roku wracaliśmy przez Calais, tydzień temu. Jechaliśmy o 12 w południe, powoli zaczęli się "organizować " na poboczach. No ale zmęczeni nocną aktywnością podkreślam słowo "powoli".
Na ten moment Calais jest dla mnie spalone. A komunikat wyświetlany na banerach dla kierowców "Uwaga na pieszych i zawalidrogi" ubawił mnie do łez. To tyle co francuska strona robi dla kierowców. I naprawdę szczerze współczuję tym Kierowcom tirów. Co niektórzy obwieszają się Świńskimi uszami albo smarują auta świńską krwią. Nawet nie chce mi się tego komentować.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #4 Ocena: 0

2017-09-03 09:40:48 (7 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Cytat:

2017-09-03 01:21:59, andyopole napisał(a):
Patrz post Richmond na poprzedniej stronie!
A ja w poniedziałek będę gościł ludzi z Białej Podlaskiej.


Prom kupiony na godz 8.00 z Dunkirk.
Mąż obawia sie nocy,jak pisalam. Ja i nastoletnie córki w aucie. Wyjezdzamy z Wroclawia po poludniu aby spokojnie dojechac. Nawet jakbysmy mieli czekac przy promie.
Biała Podlaska? Moj domek .... wlasnie z niego wracam,z krotkim postojem we Wroclawiu u brata.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-09-03 09:54:14 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja kupowalam bilet w ostatniej chwili, bo nie wiedzialam kiedy bede wracac i z Dunkierki byly juz dosc drogie, wybralam najtanszy z Calais. Specjalnie planowalam wczesniejszy dojazd, zeby nie krecic sie tam po nocy, ale stalam 2.5h w kolejce do kontroli paszportowej i ledwo zdazylam na prom o 23.15, a mialam bilet na 21.45.

Jak dojechalam do budki promowej, to byl problem z priority boarding, bo boarding juz sie zaczal i nie wiedzieli czy moga mi jeszcze dac. Musialam potem czekac, az zaladuja polowe promu, zeby wjechac na przednia czesc.

Nie wiem czy bylo duzo ludzi, bo nie znam dobrze tych promow z Calais i szybko zwinelam sie do Priority Lounge, gdzie nie bylo nikogo oprocz mnie. Ogolnie sama przeprawa byla ok, ale stanie w korku w miescie jak zaczelo robic sie ciemno i biegajacy mlodziency po chodnikach i poboczu, to nie to, na co sie pisalam. Od 2 lat omijalam Calais i bede to robic w przyszlosci. Kolo Dunkierki nie widzialam nic podejrzanego w ciagu tych 2 lat.

Nie ma juz obowiazkowego zjazdu na rondo przy autostradzie po przekroczeniu francuskiej granicy z powrotem. Jest zwezenie, ale potem nie ma zjazdu.

Ja jechalam ze Stuttgartu i bylo troche robot drogowych po drodze, ale nic strasznego. W Belgii i Holandii nie bylo korkow.

Za dwa tygodnie jade Eurotunnelem i pewnie wroce promem z Dunkierki, bedzie po sezonie wakacyjnym, wiec powinno byc taniej i nie bede wracac w weekend.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zmartwiona83

Post #6 Ocena: 0

2017-09-03 11:46:12 (7 lat temu)

zmartwiona83

Posty: 52

Kobieta

Z nami od: 15-08-2013

Skąd: South Wales

Witam, my wyjechaliśmy w piątek w południe , trasa: okolice Wrocławia-Walia i jechaliśmy przez Eurotunnel bo bukowaliśmy z drogi i tak było najtaniej.. Dunkierka ok 120f a pociąg £68 (nie wiem czy się orientujecie, że bukując pociąg w 2 strony i zaznaczając powrót na drugi dzień od razu to cena całości spada znaaaaaacznie -czyli: pociąg w 1 stronę £112 a w dwie £68 więc jest taniej nawet jeśli wiadomo, nie planuje się tego wykorzystać).

Przejazd całą drogę płynny, żadnych korków ani problemów z uchodźcami.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2017-09-03 12:14:51 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie wiem czy wiesz, ale Eurotunnel moze Cie obciazyc odpowiednio jak nie wrocisz na tym bilecie. Moga wyrownac do ceny biletu w jedna strone w momencie podrozy, jest to napisane w ich warunkach. Pare dobrych lat temu, byl to popularnie polecany trick.

"Failure to complete both the outward and return journeys in respect of a return booking will invalidate your booking and in the event that you complete only one journey in respect of a return booking, you will be liable to pay the difference between the price that you paid for your return booking and the single fare applicable at the time that your journey was made. Eurotunnel reserves the right to obtain from you payment in full for all sums so arising. All travel must be completed within 1 calendar year of the date of original purchase."

Zdarzylo mi sie nie wrocic pare razy na 5 dniowym Saver Ticket, ale w tym przypadku pojedynczy byl tanszy niz powrotny, wiec za bardzo nie tracili na tym.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zmartwiona83

Post #8 Ocena: 0

2017-09-03 13:01:11 (7 lat temu)

zmartwiona83

Posty: 52

Kobieta

Z nami od: 15-08-2013

Skąd: South Wales

A to nie wiedziałam! Przestroga na przyszłość zatem. Dzięki za info :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2017-09-18 09:09:24 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Tydzien temu Eurotunnel z UK, opoznienia 2h z powodu jakis ograniczen w ruchu (ale czego i kogo to nie podali). Trzeba napisac reklamacje, bo promem byloby szybciej i taniej.

Wczoraj pustka na drogach we Francji, w Dunkierce tez, zadnych kolejek z okresu wakacji. W Eurotunnelu znowu mieli opoznienia, ale poniewaz jazda szla mi lepiej niz planowalam, to zmienilam bilet z Eurotunnelu na tani prom. Mam teraz powrotny z Europy na maj, musze o nim pamietac, zeby go wykorzystac.

W Niemczech duzo robot drogowych. O dziwo tym razem nie napotkalam po drodze zbyt wielu foto radarow, chociaz w strone Polski stali pod Berliem. Tom Tom ladnie pokazywal radary napotkane po drodze we wszystkich krajach. Sadze, ze inne aplikacje tez sie sprawdzaja.

Zdecydowanie lepiej jezdzic poza sezonem, ale z Eurotunnelem dalej jestem w niezgodzie. Nie pamietam, kiedy ostatni raz z nich skorzystalam i pociagi byly na czas.


Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2017-09-18 09:48:24 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 71 z 148 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 70 | 71 | 72 ... 146 | 147 | 148 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,