MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Anglia-Polska samochodem.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 24 z 25 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 23 | 24 | 25 ] - Skocz do strony

Str 24 z 25

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kephir

Post #1 Ocena: 0

2013-10-25 18:36:42 (11 lat temu)

kephir

Posty: 363

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2011

Skąd: Londyn

no to chyba pojedziemy na Antwerpie-Hannover z tym ze chyba W Magdeburgu zjedziemy na Lipsk, bo zalezy nam zeby jechac przez Zgorzelec.
A co do osprzetu zimowego, to napewno bedzie full wypas haha, a plyn do spryskiwaczy - od lat niezastapiony fordowski koncentrat :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2013-10-25 18:56:51 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kephir

Post #3 Ocena: 0

2013-10-25 19:38:02 (11 lat temu)

kephir

Posty: 363

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2011

Skąd: Londyn

to tylko gdybanie, bez przesady, gorek tez sie nie boje, ale jak mam do wyboru lagodniejsza trase, chociaz dluzsza, no to... Ale pierwotnie stawialem na taka sama ja ty opisales czyli Antw, dortmund, kassel, lipsk, zgorzelec..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2013-10-25 19:43:16 (11 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

A2 jest często masakrycznie zakorkowana, i bardzo obciążona, jakiekolwiek roboty drogowe, to lipa

"dołem" czyli przez "górki" jedzie się może wolniej, ale szybciej dojeżdża się do Zgorzelca.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

rabbit72

Post #5 Ocena: 0

2013-10-30 19:28:25 (10 lat temu)

rabbit72

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 01-03-2012

Skąd: Maidstone

Z tą" dwójką" to prawda jeżdżę już z wysp ponad 11 lat, trasę pokonywałem już dziesiątki razy i może jest ona najłatwiejsza, szczególnie w zimie, niestety moim zdaniem jest też najbardziej zapchana.
Myślę że najważniejsza jest kwestia kierunku Polski w który się udajemy, jeśli płn to dwójka na Hannover wydaje się być najsłuszniejszą opcją.
Natomiast jeśli jedziemy na Zgorzelec i płd to 44-ka na Kassel jest chyba lepszą opcją, oczywiście problemem może być przejezdność w zimie i tutaj znowu dwójka wygląda lepiej.
Te dwie trasy moim zdaniem mają jeden dosyć istotny feler, obie prowadzą przez Zagłębie Ruhry, które czasem może nas sporo spowolnić.
Ja od siebie osobom jadącym na płd proponuję drogę na Brukselę, Kolonię i potem czwórką na Erfurt, ostatnio nią jeżdżę i pomimo tego że jest ona dłuższa o ponad 30 km to szybciej pokonuję nią dystans do Zgorzelca niż tymi pozostałymi.
Poza tym gdy nie chcemy jechać na Brukselę możemy pojechać na Antwerpię i potem na E313 na Genk.
To chyba tyle ode mnie, gdyby ktoś był zainteresowany to poniżej ciekawy link do alternatywnych stacji paliw w Niemczech leżących ok 1km od naszej trasy na autostradzie.
W Hier Sparen Sie wpisujemy miasto i rodzaj paliwa ;

http://www.clever-tanken.de/

..a tutaj ceny na stacjach we Francji

http://www.prix-carburants.economie.gouv.fr/

pozdr

[ Ostatnio edytowany przez: rabbit72 30-10-2013 19:31 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2014-04-23 10:15:11 (10 lat temu)

Richmond

Posty: 28853

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2013-10-30 19:28:25, rabbit72 napisał(a):
http://www.clever-tanken.de/

Dzieki za tego linka o tanich stacjach w Niemczech. Wlasnie ukladam trase do PL i chce znalezc stacje poza autostrada co jakies 150-200mil maks i musza sprzedawac bezyne 98 oktanow.

Sprawdze tez inne proponowane stacje:
Cytat:

W niemczech warto tankowac poza autostradami, nawet jesli jest doslownie 200m w bok, ja osobiscie zjezdam na Essen-Kray i sa tam dwie obok siebie stacje, shell( zamkniety w nocy) i Aral 24h.


Cytat:

Hypermarché Auchan Dunkerquemore
Rue de l'Ancienne Route Nationale 40
59760 Grande-Synthe, France


Ze swojej strony polecam stacje przy zjezdzie na Kruibeke k. Antwerpii, automat firmy Avia. Jezdze na dieslu stamtad wiekszosc czasu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ciapao

Post #7 Ocena: 0

2014-12-05 14:41:08 (9 lat temu)

ciapao

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 29-10-2014

Skąd: Worcester

Witam, chciałbym mały up w tym temacie tylko w drugą strone i mam kilka pytań, liczę na pomoc doświadczonych kierowców na tej trasie.

1. Bede jechał do uk polskim autem, czy potrzebne mi są takzwane "naklejki" adaptery na światła? Zopatrzyłem sie w alkomat na francje i kamizelke, opony zimowe na niemcy, czy coś jest jeszcze co może mi się przydać?

2. Ruszam ze środkowej Polski od mojego rodzinnego domu do autostrady A2 węzeł Wiskitki mam 40km, rozmyślam nad trasą i według googlemaps najepsze bedzie Poznań-Berlin-Hanower-Dortmund-Eindhoven-Genk-Bruuge-Dunkierka i moje pytanie gdzie mogę sie spodziewać płatnych odcinków na tej trasie oprócz wiadomo pl.

3. Jakie rady dla człowieka który sie będzie przeprawiał pierwszy raz przez kanał, czego nie robić, o czym nie zapomnieć? Czy jest jakiś polski konsultant w porcie czy tylko francuski angielski?

4. Jeśli chodzi o czas jaki daje sobie na dojechanie do portu to 24h więc myśle że nie powinno być niespodzianek, startuje okolo godziny 00.00 w środe 10.12.

Za wszystkie pomocne odpowiedzi pięknie dziękuje i przepraszam za tak długi post ale ten pierwszy raz jest najbardziej stresujący :)

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2014-12-05 15:11:12 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ciapao

Post #9 Ocena: 0

2014-12-05 15:17:49 (9 lat temu)

ciapao

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 29-10-2014

Skąd: Worcester

A orientujesz sie jakie koszty wykupu czy tylko powielasz? :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ciapao

Post #10 Ocena: 0

2014-12-05 19:50:12 (9 lat temu)

ciapao

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 29-10-2014

Skąd: Worcester

Ktoś, może jeszcze coś doradzi :) autostrady wydaje mi sie że mam z bani... Ale będe patrzył na znaki bo koleżanka mi źle chyba życzy i może mnie brać pod ... :) bez obrazy tylko rzetelne informacje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 24 z 25 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 23 | 24 | 25 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,