MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

English Heritage- zamki

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 42

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2010-07-18 20:06:44 (14 lat temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Nawiedzilam;) dzis dwa sredniowieczne zamki Suffolk:
Framlingham Castle i Orford Castle.

Juz wczesniej, zwiedzajac zamek Hedingham i inne historyczne miejsca proponowano mi przylaczenie sie do programu English Heritage
Czy ktos ma moze ta karte czlonkowska ?

Wydaje mi sie, ze cana jest przystepna, natomiast nie jestem pewna czy w rok uda mi sie odwiedzic te wszystkie wymienione tam miejsca?

Sredniowieczne zamczyska darze szczegolna sympatia (nie tylko dlatego, iz przez niemal rok bawilam w walijskich posiadlosciach imc Marciniaka;)

Skadinad wiem, ze jest tu pare osob, lubiacych poszerzac swoja fascynacje angielska historia o podroze do miejsc, o ktorych niegdys sie uczyli w szkole, o ktorych czytali i ogladali dokumenty na discovery travel (czy jakos tak;)

Mam nadzieje, ze zechca podzielic sie wrazeniami ze swoich wedrowek do przeszlosci;) a moze i polecic, ktore sposrod czterystu historycznych miejsc trzeba odwiedzic obowiazkowo:)

( w sumie nie wiedzialam, czy temat wrzucic do dzialu podroze czy inne zainteresowania, ale generalnie laczy sie ze zwiedzaniem Anglii wiec chyba jednak tu )

aha, i oczywiscie zdjatka sa mile widziane:);)

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2010-07-18 20:12:33 (14 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja jestem czlonkiem EH, ale nie przedluzam na nastepny rok, bo nie maja zbyt duzo obiektow w mojej okolicy lub w miejscach, gdzie jade na urlop.

Mysle, ze nie wykorzystalam w pelni ich kart czlonkowskich i nie zwrocil mi sie ich koszt za zeszly rok.

Wczoraj bylam w Dover Castle. Wykorzystam ich wejsciowki w Northumberland jeszcze raz i do widzenia.

National Trust sluzy mi znacznie lepiej i jestem ich czlonkiem od kilku lat. Prawie w kazdym miejscu, gdzie bylam na urlopie znajdowalo sie pare obiektow NT do zwiedzenia.

Linka do zdjec podawalam Ci chyba na chat'cie, tam byly tez obiekty NT.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anielka

Post #3 Ocena: 0

2010-07-18 20:21:50 (14 lat temu)

anielka

Posty: 1113

Kobieta

Z nami od: 13-08-2007

Skąd: Londyn/Hanwell

Widze, ze temaci dla mnie sie zaczyna.
My z cala rodzinka jestesmy fanami zwiedzania wszystkiego "co stare i ma dusze"
Dzisiaj zaliczylismy dwa dworki(posiadlosci) z czego jeden podlega pod NT

The National Trust

Mamy tez zaliczonych kilka obiektow z EH.

Jutro postaram sie napisac co do tej pory udalo nam sie zobaczyc i co jest godne polecenia.
Zdjecia napewno tez jakies sie znajda.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2010-07-18 20:28:08 (14 lat temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:
Linka do zdjec podawalam Ci chyba na chat'cie, tam byly tez obiekty NT.


pamietam, foty byly przesliczne:)

...i zaraz biegne Cie molestowac na pw, cobys je na ogolny tu wrzucila:)

Cytat:
Wczoraj bylam w Dover Castle.


zamek w Dover jest chyba wlasnie jednym z tych, ktore przykuly moja uwage (bo oczywiscie przywiozlam ze soba kolekcje prospektow i broszurek wszelkich mozliwych)

Cytat:
2010-07-18 20:21:50, anielka napisał(a):
...
Mamy tez zaliczonych kilka obiektow z EH.
Jutro postaram sie napisac co do tej pory udalo nam sie zobaczyc i co jest godne polecenia.
Zdjecia napewno tez jakies sie znajda.


Swietnie!
Nie moge sie doczekac:-D
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2010-07-19 07:03:55 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2010-07-19 07:59:50 (14 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wrzucilam troche zdjec do mojego profilu na Google:
http://picasaweb.google.co.uk/RichmondSurreyMW

Wiekszosc miejsc to obiekty National Trust (posiadlosci, ogrody, lasy).

EH to: Dover Castle, Hadrian's Wall, Warkworth.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anielka

Post #7 Ocena: 0

2010-07-19 18:33:36 (14 lat temu)

anielka

Posty: 1113

Kobieta

Z nami od: 13-08-2007

Skąd: Londyn/Hanwell

Najpierw moze lista miejsc, ktore juz zobaczylismy

Zamki
-Leeds Castle
-Windsor Castle
-Lulworth Castle
-Portland Castle
-Dover Castle
-Arundel Castle
-Colchester Castle
-Hedingham Castle
-Warwick Castle
-Bodiam Castle
-Lewes Castle

Palace
-Hampton Court Palace
-Melford Hall
-Kentwell Hall

Napewno nie jest to pelna lista. Musze poprzegladac zdjecia i sprawdzic czegos zapomnialam.

Do tego jeszcze ruiny Battle Abbey i mase starych kosciolow.

Zaliczylismy tez kilka muzeow zwiazanych z wojnami, starymi czolgami i samolotami. Jest tego sporo i tak na szybkiego ciezko wszystko opisac.
Teraz marza nam sie zamki w Walii. Mielismy nawet zabookowane wczasy, caly plan wycieczek przygotowany jednak musi to poczekac do przyszlego roku:-[

Z miejsc ktore wymienilam sama nie wiem, ktore sa godne polecenia. Chyba wszystkie sa ciekawe i kazdy inny.
Jak znajde chwile postaram sie wrzucic kilka zdjec.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

galadriel

Post #8 Ocena: 0

2010-07-19 19:06:24 (14 lat temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ja wlasnie myslalam nad Dover Castle, 31.07/01.08 sa tam jakies turnieje rycerskie, czy oblezenie zamku, tego typu klimaty...

Wczoraj cos w tym stylu dzialo sie na zamku Northamptonhire, ale za pozno sie o tym dowiedzialam.

Poki co zostalam bez kierowcy, wiec jestem 'na chwile' uziemiona;)

nad murem Hadriana sie zastanawialismy ostatnio, pewnie we wrzesniu do tych planow wrocimy
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2010-07-19 19:12:12 (14 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2010-07-19 19:06:24, galadriel napisał(a):


Wczoraj cos w tym stylu dzialo sie na zamku Northamptonhire, ale za pozno sie o tym dowiedzialam.



za pozno ..och za pozno :-(
moglabys nawet przenocowac ..uzyczylabym ci wacpanna swoich komnat ,mialabys nawet ziarnko grochu na ktorym moglabys spac ;-)
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #10 Ocena: 0

2010-07-19 19:18:17 (14 lat temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:

2010-07-19 19:12:12, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Cytat:

2010-07-19 19:06:24, galadriel napisał(a):


Wczoraj cos w tym stylu dzialo sie na zamku Northamptonhire, ale za pozno sie o tym dowiedzialam.



za pozno ..och za pozno :-(
moglabys nawet przenocowac ..uzyczylabym ci wacpanna swoich komnat ,mialabys nawet ziarnko grochu na ktorym moglabys spac ;-)


nie ciesz sie pochopnie, jeszcze kiedys tam zawitam:-D

i z zaproszenia, pomimo obiecanych niewygod (to przeklete ziarnko grochu;) ochoczo skorzystam;-)
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,