MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Madeira vs Malta

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 8 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 8 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

jolantina

Post #1 Ocena: 0

2018-01-02 16:15:02 (6 lat temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

Polecam Wielim Kretę z czystym sumieniem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grekan

Post #2 Ocena: 0

2018-01-02 17:41:44 (6 lat temu)

grekan

Posty: 623

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2008

Skąd: Londyn Croydon

Warunki pogodowe w 100% o takich wartosciach temperatur beda w maju na Cyprze, ale polecam Cypr poludniowy - grecki, urocze Paphos, gdzie jest troche tez zabytkow do zwiedzania.Temp. wody powyzej 20*C.Natomiast Cypru nie polecam w wakacje...zar, skwar nie do wytrzymania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #3 Ocena: 0

2018-01-02 17:49:24 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2018-01-02 08:17:43, Wielim napisał(a):
Cytat:

2018-01-01 22:57:32, ChrisCov napisał(a):
Cytat:

2018-01-01 21:24:24, Wielim napisał(a):
Myślę o jakiejś wycieczce z żoną i prawie dwuletnim synem . Tak myślę o maju . Co byście polecili w Europie? Tak by nie było upałów ale tak słonecznie temperatura 25-28 stopni , czysto , fajnie i bezpiecznie ? Żona chce do Grecji , ja nigdy w Grecji nie byłem

Oczywiście, że Kanary.


Byłem już , nie wiem jak z ta Grecja , byłeś ?

Na ilu byłeś Wyspach Kanaryjskich? Każda jest od innej całkowicie różna i warto zwiedzić wszystkie. Na samej Teneryfie byłem już ponad 5 razy. W Grecji natomiast jeszcze nie. Nie wiem, czy woda w morzu wokół Grecji jest wystarczająco ciepła w maju. Być może tak.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2018-01-02 17:59:25 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

W maju 20 stopni w czerwcu 22 bynajmniej tak znalazłem w internecie . Na Teneryfie byłem raz, ogólnie pojechalbym jeszcze raz ale żona upiera się albo Grecja albo Madeira

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolantina

Post #5 Ocena: 0

2018-01-02 18:01:54 (6 lat temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

a Majorka?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #6 Ocena: 0

2018-01-02 19:18:26 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Cytat:

2018-01-01 20:17:36, dominikana36 napisał(a):
Malta w sierpniu: bardzo goraca ( ale o to chyba chodzi) baaaardzo zatloczona i droga (szczyt sezonu). Ciezko sie jezdzi, korki jak w Londynie :(, a przy zabytkach tlumy jak na Trafalgar Square, zdjecie zrobic to sztuka. Plaze Malta ma marne, male i rownie zatloczone. Widoki piekne,bardzo bogata kulturowo, jest malutka i spokojnie mozna cala zjezdzic w tydzien, ale w sierpniu sie umordujecie. No i ciagly problem z parkowaniem auta. Najlepiej Malte zwiedzac pod koniec maja albo w polowie wrzesnia. Tylko ciezko cos poradzic na termin szkolnych wakacji dzieci :(
Ale Littleflower pisalas, ze chcecie w sierpniu leciec do Aten- i to odradzam bardzo- Ateny to kupa betonu i w sierpniu temperatury w dzien spokojnie siegaja 40 stopni a powietrze ani drgie. Plus smog i kurz. Grecy uciekaja z Aten w tym miesiacu ze wzgledu wlasnie na upaly nie do wytrzymania. Jedyny plus ,ze stosunkowo malo ludzi bo nie da sie zyc :) wiem co mowie, bylam :)
Sierpien generalnie jest chyba najgorszym miesiacem na podrozowanie po Europie :(



Niestety tylko druga polowa sierpnia wchodzi w rachube jezeli mamy leciec z corkami - przez prace i obozy dzieci nie ma innej opcji niestety.

Mam zabukowane jyz bilety na samoloty - tydzien w Malcie potem lot na tydzien do Aten

Teraz szukamy zakwaterowania - samochodu wynajmowac nie bedziemy - chce by partner mogl tez troche odpoczac i mogl wypic lampke wina

Myslimy o wynajeciu apartamentu przez Airnb na Malcie i hotelu ( chyba bezpieczniejszy ) w Atenach

Wiem ze beda upaly ale przezylam Turcje, Cairo i inne gorace kraje w tym samym czasie to i tutaj nie bedzie problemu

Pobyt chcemy pokaczyc zwiedzanie rano do poludnia potem relaks

Gozo i Cumino w planach juz sa
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

dominikana36

Post #7 Ocena: 0

2018-01-02 20:11:37 (6 lat temu)

dominikana36

Posty: 3055

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Wielim w drugiej polowie maja bardzo polecam Madere- tam jest zupelnie inny klimat,niespotykany w Europie, bardzo lagodny. W maju, po praktycznie polrocznym okresie deszcowym, ktory konczy sie pod koniec marca Madera jest przepiekna-zielona, kolorowa I bardzo sloneczna.
Plaze, jak kazda wyspa wulkaniczna ma kiepskie, ale krajobraz zapiera dech. Jest mala, spokojnie ja zwiedzicie przez tydzien i odpoczniecie. I jedzenie oczywiscie-kupe malutkich knajpek gdzie stoluja sie lokalni. To nie jest wyspa dla "party animals" ale jako ,ze jedziecie z malym dzieckiem to chyba nie bedzie wam przeszkadzac:)
Jest tez duzo mniej komercyjna niz wyspy greckie czy kanaryjskie.
Najlepiej mieszkac w Funchal i wynajac samochod bo transport publiczny jest bardzo marny.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #8 Ocena: 0

2018-11-05 09:56:35 (5 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-01 10:54:22, Melanija napisał(a):

Malta i Madera w planie 😊


A więc ;-) Sylwester na Malcie, mam tylko jeden mały problem.

Hotel organizuje transport z i na lotnisko w cenie pobytu, no i nie wiem czy tam potem będę mogła wypożyczyć auto - bo wiadomo najlepiej by było wypożyczyć na lotnisku - jak to rozgryźć?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2018-11-05 10:18:43 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wypozycz na lotnisku i sama sie zawiez. Bedziesz miala transport wszedzie bez zastanawiania sie jak to rozegrac. Ostatnio jak wypozyczalam, to w duzej wypozyczalni wyszlo 40 funtow za tydzien za najmniejsze auto. W swieta moze byc drozej.

W centralnej czesci Malty duze korki, na poludniu mozna zgubic zeby na dziurawych drogach, na polnocy sa nowe drogi.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #10 Ocena: 0

2018-11-05 10:23:15 (5 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Mozesz zrobic rezerwacje w wypozyczalni juz teraz
Car Hire Malta Airport
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 8 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,