MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wjazd na El Teide z maluchem:-)

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

konto usunięte

Post #1 Ocena: 0

2009-10-28 12:24:37 (5 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

WItam, w koncu doczekalam sie swoich wakacji, juz 10 listopada lece na Teneryfe. W sumie planuje caly czas spedzic na plazy, jednak podobno grzechem byloby nie wjechac na El Teide. jednak mam pewne watpliwosci co do tego ma 1,5 roczna coreczke, niby wszystko jest ok z wjazdem i cisnieniem, ale czy u gory jest bezpiecznie? Byl ktos z was juz tam? Aha i gdzies czytalam ze trzeba jakies bilety wykupic, podbno jak sie to zrobi to jakis wjazd czy wejscie bedzie za darmo,ale trzeba to odpowiednio wczesniej zrobic, jednak nic wiecej na ten temat nie moglam znalezc, gdzie ani kiedy to zrobic???Moge na miejscu zaplacic, ale jesli mozna za darmo to po co placic, prawda;-)
Pozatym ma ktos jeszcze jakies pomysly na ciekawe miejsca w pld-zach teneryfie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

konto usunięte

Post #2 Ocena: 0

2009-10-28 12:44:04 (5 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

El Teide ma ponad 3,700 m npm, a powyzej 2,500 mowia ze jest ryzyko choroby wysokosciowej. Trudno powiedziec jak zareagujecie, ty i dziecko, moze nic wam nie bedzie. My bylismy an El Valecie w tym roku ok 3,500 i na szczycie troche sie dziwnie czulam ( mdlilo mnie i krecilo mi sie w glowie) ale mojemu chlopakowi nic nie bylo, wiec pewnie zalezy od organizmu, kto jak sie aklimatyzuje;)ja gdybym byla na tenerifie to chcialabym wjechac na najwyzszy hiszpanski szczyt, pytanie do jakiego momentu wjezdza kolejka ( na sam szczyt?) no i czy malusinski zaprawiony w bojach...

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #3 Ocena: 0

2009-10-28 12:47:17 (5 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

Dokladnie 3718m npm ma:-)
Ja jak wjade z mysla ze nie bede panikowac to bedzie ok, al strach sobie sami w wyobrazni stwarzamy, a kolejka wjezdza na prawie sam szczyt na 3500m.
mala jest odwazna jak jej tatus, gorzej z mama;)

Do góry stronyOffline

krakn

Post #4 Ocena: 0

2009-10-28 16:33:21 (5 lat temu)

krakn

Mężczyzna

Moderator

Z nami od: 25-06-2007

dla zdrowego człowieka żaden problem, tam nawet emeryci autokarami wjeżdżają góra dół, wiec bez obaw, dzieciak nie jest z cukru co najwyżej będzie mniej biegał, a tobie krótszy spacer wystarczy, ale to żadna extremalna wysokość, powyżej 5000 zaczynają się problemy ale też nie u wszystkich.
W sumie wyjazd tą kolejką na wulkan to fajna ciekawostka, ale bardziej ciekawe i niesamowite widoki jeżeli chodzi o wulkan i jego widoczną grozę to Etna na Sycylji, tam jeszcze wszytko świeże po ostatniej erupcji.
Mañana el sol. W dorastaniu najtrudniejsze jest pierwsze 50 lat.

Do góry stronyOnline

E-mailStrona WWWNumer AIM

konto usunięte

Post #5 Ocena: 0

2009-10-28 19:10:39 (5 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

krakn gratuluje konskiego zdrowia, nie na takich wysokosciach sie bywalo, nie?

Do góry stronyOffline

yanu13

Post #6 Ocena: 0

2009-11-01 10:41:46 (5 lat temu)

yanu13

Z nami od: 28-10-2007

Zeby wyjsc na sam szczyt musisz miec specjalne pozwolenie,wydaja ich ok.200 dziennie.Czyli musisz pokonac ostatni odcinek po wyjsciu z kolejki na piechote, juz nie pamietam ile ale ok.200m.Jak ktos chetny podaje maila - jmedina@oapn.mma.es .Ja od razu przesłałem im w załączeniu skan dowodów.Pozwolenie jest
ważne na określony dzień(sugerujesz jaki Ci odpowiada) i przedział
dwóch godzin.Najpierw dostałem na 7.12.07 godz.11-13 ale poprosiłem
o zmiane na 13-15(zmienili bez problemów)bo zamierzalem tam wyjść
(trzeba liczyć ok 4.5-5godz) a nie wyjechać kolejką.Ale w koncu wjechalem kolejka i pozniej z Teide poszedlem na sasiedni wulkan Pico Viejo,i mimo ze mam kondycje i duzo chodze w gorach to ten szlak byl ciezki ze wzgledu m.in na wysokosc i brak aklimatyzacji.Kazdy organizm reaguje inaczej i nie mysl ze jak ktos tam nie mial problemow to ty rowniezich nie bedziesz miala i na odwrot.Moja 18 corka musiala zjechac na dol po pol.godz. Ale warto tam sie wybrac pzdr.

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #7 Ocena: 0

2009-11-01 11:59:46 (5 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

No mi wystarczy pol godziny i moge juz zjezdzac, nawet nie chce dluzej, bo jeszcze wulkam wybuchnie:-D
Tzn na ten email co podales co trzeba wyslac? Prosbe o zgode na wejscie?
Z danymi? A jak bedzie z potwierdzeniem, jakis bilet bede musiala sobie wydrukowac, czt poprostu pokazac im dowod tozsamosci przed wejsciem?
Moglbyc mi powiedziec czy ten szlak jest tak w miare bezpieczny, jestem przewrazliwona na punkcie bezpieczenstwa mojej corci, szukam zdjec z tego szlaku ale jakos mi nie wychodzi(wrrrrr)

Do góry stronyOffline

yanu13

Post #8 Ocena: 0

2009-11-01 17:40:52 (5 lat temu)

yanu13

Szlak jest bezpieczny,musisz im napisac ze chcsz pozwolenie na wejscie na Teide podac date lub daty jesli Ci jest obojetny dzien, jak rowniez godziny ktore Ci odpowiadaja,jesli nie podasz to oni sami Ci narzuca godziny.Podajesz rowniez imiona i nazwiska osob ktore chca tam wejsc i zalaczasz skany paszportow lub dowodow osobistych.Po wyjsciu z kolejki podchodzisz do Pana ktory pilnuje wejscia i przedstawiasz mu paszporty( ja na wszelki wypadek wydrukowalem sobie jeszcze zezwolenie ktore mi przeslali mailem)on sprawdza z lista czy sie zgadza i tyle.Kiedy ja bylem to godziny sprawdzali skrupulatnie a ze bylem o godz.wczesniej ,pol godziny czekalem,zalezy ile ludzi jest w danym momencie na gorze.Rowniez sprawdzaja godzine powrotu( masz dwie godziny)ale nie wiem co robia jak przekroczysz czas, dwie godziny to wystarczajaco duzo.Dostajesz rowniez papier ze bylas wtedy i wtedy na Teide.Zezwolenie jest bezplatne,przynajmniej bylo 2 lata temu.Mozna to rowniez zalatwic na miejscu w stolicy, ale szkoda czasu.

Do góry stronyOffline

autofan

Post #9 Ocena: 0

2009-11-01 19:05:36 (5 lat temu)

autofan

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2007

Nie wiem na jak dlugo lecisz ,poza internetem mozesz udac sie do biura ,ktore miesci ,sie w stolicy /santa cruse/ale jak ja bylem to wolne terminy byly dopiero na czwarty dzien/tez bylem na poczatku listopada /wiec jesli chcesz koniecznie zdobyc najwyzszy szczyt Hiszpanii to musisz dzialac szybko.Atmosfera jest goraca ale warto.Widoki sa nieziemskie,zreszta cala Teneryfa jest ok.Co do malucha ,niestety bylismy bez ,jakos ciezko sie oddychalo,te 200 metrow pokonalismy w pol godziny!Pewnie znajdziesz takich co pokonali to "na rolkach",ja niestety do tej grupy ,sie nie zaliczam.

Do góry stronyOffline

Numer Skype

yanu13

Post #10 Ocena: 0

2009-11-01 19:49:29 (5 lat temu)

yanu13

I nie zapomnij o tym ze tam bedzie bardzo zimno. Wez czapki a i rekawiczki tez sie przydadza.

Do góry stronyOffline

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

£15.95 za 31.5 kg Anglia-Polska

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

• Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 12 350 25 40 Polska,
  • Fax: +44 (0)845 331 3041