MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Warte zobaczenia w UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 27 z 40 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 26 | 27 | 28 ... 38 | 39 | 40 ] - Skocz do strony

Str 27 z 40

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2019-08-28 11:53:59 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

A od przeciwległej strony Wielkiej Brytanii - Kornwalia...

Obrazek[/URL][/IMG]

Obrazek[/URL][/IMG]

Obrazek[/URL][/IMG]

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 28-08-2019 11:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2019-08-28 12:04:29 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

No I na raze koniec podróży po UK... :-]

Obrazek

...ale w listopadzie Gibraltar.
*ROFL*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 28-08-2019 12:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2019-08-28 12:15:38 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Był ktoś w Bodium Castle? Warto jechać ?
Gibraltar fajny , chociaż nawet z tą nogą "obejdziesz" w jeden dzień ;) tania wódka, papierosy i perfumy ;)

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 28-08-2019 12:16 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2019-08-28 12:27:35 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Chodzi o ten zamek pod opieką National Trust niedaleko od Hastings?
Byłem trzy razy w Eastbourne (w hotelu związków Unite), ale skończyło się na planach. Z opisu i zdjęć w sieci, to na pewno nie stracisz odwiedzając to miejsce. No,ale nie byłem - fakt.

https://www.nationaltrust.org.uk/bodiam-castle

PS.
Aha, Gibraltar to właśnie ku pokrzepieniu w listopadzie (depresyjny miesiąc dla mnie) na niemal dwa tygodnie - a więc będę przesiadywał w knajpach i ławeczkach, jeśli pogoda dopisze - oby nie lało i nie wiało w sposób zagrażający utrzymaniu głowy na karku :-]

- dla mnie wystarczy w tej kondycji.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 28-08-2019 12:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #5 Ocena: 0

2019-08-28 12:47:46 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

PS.
Jeśli można, to chciałem dodać kilka informacji praktycznych, dotyczących Szetlandów. Wbrew obiegowej opinii i pewnym wyobrażeniom, to drogina Szetlandach są w bardzo dobrym stanie z niewielkim natężeniem ruchu. Do miejsc mniej uczęszczanych prowadzą drogi wąskie (z bardzo dobrą nawierzchnią), gdzie często są szersze fragmenty - "mijanki", aby ruch odbywał się sprawnie (jedno ze zdjęć poniżej).

Ludzie, kierowcy bardzo uprzejmi i skorzy do pomocy. Nie ukrywam, że pierwszego dnia - cofając samochodem do mijanki, zjechałem zbyt szybko, a więc niemal do rowu, ech. Pan z naprzeciwka zaraz wyciągnął linę i pomógł mi wydostać się na jezdnię. Niestety, jedno koło zbyt głęboko znalazło się w trawie i samochód nie mógł "o własnych siłach" wygrzebać się - coż, człowiek uczy się na błędach, a ja po raz kolejny przekonałem się, że nawet po latach za kierownicą łatwo o błąd...

Obrazek

Obrazek

No I właśnie "mijanka":

Obrazek

Podsumowując, to polecam wybrać się samochodem (co oczywiście podbija znacznie koszt promu, ale...), aby zobaczyć główną wyspę Mainland, a także najbardziej na północ położoną Unst... na wyprawy rowerowe Szetlandy nie są dobrym pomysłem - znaczne przewyższenia i to dość często. Zatem jedynie jako dodatkowy element na przejechanie fragmentów Wysp lub dla profesjonalistów.

Dodam, że jeśli zdrowie i finanse pozwolą, to wybiorę się jeszcze raz w przyszłym roku. Stąd polecam na wyprawę kilkudniową dla Was.

Obrazek

*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 28-08-2019 13:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DAAVIDF2

Post #6 Ocena: 0

2019-08-31 09:28:44 (5 lat temu)

DAAVIDF2

Posty: 265

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2015

Skąd: Birmingham

Ja byłem 2 dni w Lake Distrcit - Keswick i okoliczne wioski polecam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2019-08-31 10:19:06 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Na Facebooku jest fajna grupa - "piękna strona Wielkiej Brytanii" gdzie ludzie wstawiają zdjęcia z ciekawych miejsc w UK

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

4ary

Post #8 Ocena: 0

2019-08-31 11:46:54 (5 lat temu)

4ary

Posty: n/a

Konto usunięte


"Podsumowując, to polecam wybrać się samochodem (co oczywiście podbija znacznie koszt promu, ale...), aby zobaczyć główną wyspę Mainland, a także najbardziej na północ położoną Unst... na wyprawy rowerowe Szetlandy nie są dobrym pomysłem - znaczne przewyższenia i to dość często. Zatem jedynie jako dodatkowy element na przejechanie fragmentów Wysp lub dla profesjonalistów.

Dodam, że jeśli zdrowie i finanse pozwolą, to wybiorę się jeszcze raz w przyszłym roku. Stąd polecam na wyprawę kilkudniową dla Was."


*THUMBS UP*


Dobrze ,że nie napisałeś o tym dwa miesiące temu bo jeszcze byśmy zrezygnowali. :)

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/63/56452/podroznik-poszukiwany,60

Ja osobiście zalecałbym tylko rowerowo i zamknąłbym ruch samochodowy dla turystów ale to moje chore pragnienia cyklisty. :) Na minus zaliczyłbym tylko zmienna północną pogodę.
Do plusów dodać jeszcze można zerową przestępczość na północnych wyspach. Też mam w planach jeszcze tam wrócić. Może na emeryturę uciekając przed globalnym ociepleniem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: 4ary 31-08-2019 11:49 ]

To pierwszy dzien reszty mojego zycia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2019-08-31 14:32:36 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Na swoją obronę, w poniższym linku, opis Pań z Szetlandów:

https://superfemka.pl/szetlandy-i-orkady-na-rowerze-a-mialo-byc-tak-pieknie/

...ponadto dodałem i oprócz "profesjonalistów", co chyba wyjaśnia -kto rowerek wybiera tylko "od święta", a -kto traktuje ten szlachetny sport, jako sposób na aktywną turystykę. Niemniej fajnie, że byliście. Pozdrawiam.

PS. Niektórzy nie mają tyle szczęścia, aby z samochodu nie korzystać. 10 lat temu chętnie podyskutowałbym o pieszych wyprawach (i ich wyższości nad rowerowymi) i to po wcale nie najniższych górkach w Europie,ale obecnie o używaniu nóg w przestrzeni poza mieszkaniem już mogę zapomnieć. Zakładam, że na zawsze. Aha, przepraszam - zamierzam "obskoczyć" Gibraltar.

*CRAZY*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 31-08-2019 14:44 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #10 Ocena: 0

2019-08-31 18:38:53 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja też tam będę (Gibraltar) w okolicach Nowego Roku ;-)
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 27 z 40 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 26 | 27 | 28 ... 38 | 39 | 40 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,