MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wiza do USA

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 23 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

Str 23 z 26

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ZlotaPerla1

Post #1 Ocena: 0

2019-11-06 12:12:41 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

FANTASTYCZNIE!
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2019-11-06 12:35:42 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28852

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ale jest pare kruczkow wykluczajacych skorzystanie z ESTA, warto poczytac.

https://uk.usembassy.gov/visas/visa-waiver-program/additional-requirements/

https://www.cbp.gov/travel/international-visitors/visa-waiver-program/visa-waiver-program-improvement-and-terrorist-travel-prevention-act-faq

Wiza ciagle potrzebna dla:
"Nationals of VWP countries who have traveled to or been present in Iraq, Syria, Iran, Sudan, Libya, Somalia, or Yemen at any time on or after March 1, 2011 (with limited exceptions); and Nationals of VWP countries who are also nationals of Iraq, Syria, Iran, or Sudan."
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #3 Ocena: 0

2019-11-06 13:01:56 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Już na początku października media donosiły, że zainteresowanie lotami do Stanów wzrosło kilkukrotnie. Dzięki zniesieniu wiz połączeń będzie więcej, a bilety będą tańsze

Dzięki zniesieniu wiz zainteresowanie podróżami do USA znacznie wzrośnie. Już zaraz po zapowiedzi zniesienia wiz Polacy szukali lotów do Stanów Zjednoczonych trzykrotnie częściej niż weekend wcześniej. Na zniesieniu wiz skorzystają polskie i amerykańskie biura turystyczne. Zwiększy się też liczba połączeń.

– Zniesienie wiz zdecydowanie zwiększy zainteresowanie polskich turystów Stanami Zjednoczonymi. USA są trzecią po Francji i Hiszpanii najchętniej odwiedzaną destynacją przez turystów na świecie. W przypadku polskich turystów, za sprawą ograniczeń wizowych i wysokich kosztów wyjazdów, nie ma ich nawet w dwudziestce. A Polacy podróżują coraz więcej i dalej, więc potencjał tego rynku jest duży. Zresztą sama zapowiedź zniesienia wiz spowodowała wzrost wyszukiwania ofert przelotów do Stanów Zjednoczonych kilkukrotnie – mówi dr hab. Daniel Puciato, prof. WSB, menedżer kierunku turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Można już zacząć planować kolejną podróż :-)






Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #4 Ocena: 0

2019-11-06 13:17:35 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Sweet ja już planuję 18 chłopakom ;-)
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2019-11-06 13:53:52 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Jakiś school exchange planujesz? Mój siostrzeniec był dwa razy na wizie. Teraz pewnie będzie tego jeszcze więcej
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #6 Ocena: 0

2019-11-06 14:54:24 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-11-06 13:53:52, SweetLiar napisał(a):
Jakiś school exchange planujesz? Mój siostrzeniec był dwa razy na wizie. Teraz pewnie będzie tego jeszcze więcej


Zniesione zostały tylko wizy turystyczne. Wszystkie inne pozostają bez zmian. Do szkoly, do pracy, jest rodzajow wiz cala masa. Ludzie na Podkarpaciu i Lomzynskiem juz szykuja pedzle i pastuja gumofilce. "Bo przeciez wizy zniesione".
Reżim pobytowy pozostaje ten sam. O tym czy ktoś wjedzie do USA czy też nie nadal decyduje urzędnik imigracyjny na lotnisku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2019-11-06 15:26:22 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-11-06 14:54:24, andyopole napisał(a):
Zniesione zostały tylko wizy turystyczne. Wszystkie inne pozostają bez zmian. Do szkoly, do pracy, jest rodzajow wiz cala masa.

School exchange to wyjazd turystyczny tzw wymiana międzyszkolna (zazwyczaj dwu, trzytygodniowy) połączony z nauką języka o czym wiedzą nawet na Podkarpaciu

Cytat:

Reżim pobytowy pozostaje ten sam. O tym czy ktoś wjedzie do USA czy też nie nadal decyduje urzędnik imigracyjny na lotnisku.

I bardzo dobrze. Ja też wolę, żeby wszelki podejrzany element z kryminalną przeszłością oraz czwarte i piąte żony Bin Ladenów nie wybierały tych co ja destynacji



[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 06-11-2019 15:40 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #8 Ocena: 0

2019-11-06 15:34:51 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-11-06 13:53:52, SweetLiar napisał(a):
Jakiś school exchange planujesz? Mój siostrzeniec był dwa razy na wizie. Teraz pewnie będzie tego jeszcze więcej


Nie, taką wycieczkę na 18 :-)
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2019-11-06 16:26:00 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-11-06 15:26:22, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2019-11-06 14:54:24, andyopole napisał(a):
Zniesione zostały tylko wizy turystyczne. Wszystkie inne pozostają bez zmian. Do szkoly, do pracy, jest rodzajow wiz cala masa.

School exchange to wyjazd turystyczny tzw wymiana międzyszkolna (zazwyczaj dwu, trzytygodniowy) połączony z nauką języka o czym wiedzą nawet na Podkarpaciu

Cytat:

Reżim pobytowy pozostaje ten sam. O tym czy ktoś wjedzie do USA czy też nie nadal decyduje urzędnik imigracyjny na lotnisku.

I bardzo dobrze. Ja też wolę, żeby wszelki podejrzany element z kryminalną przeszłością oraz czwarte i piąte żony Bin Ladenów nie wybierały tych co ja destynacji



[ Ostatnio edytowany przez: <i>SweetLiar</i> 06-11-2019 15:40 ]




Wymiany szkolne sa rozne, trwaja nawet rok.

Zony "binladenow" nie maja VWS. Rozmowa na lotnisku dotyczy wszystkich przybywajacych na teren USA. Jesli tylko "imigracyjny" ma cien podejrzenia ze "turysta" przybywa nie w celu turystycznym ma prawo wsadzic delikwenta w najblizszy samolot powrotny. To samo dzieje sie w ptzypadku gdy w systemie znajdzie ze delikwent ma na koncie jakies wczesniejsze zlamanie przepisow emigracyjnych, np pobyt ponad dozwolony termin i wiele innych, praca na czarno, wczesniejsze odmowy wizy ktorych nie wylapie system ESTA albo wnioskujacy sie do tego nie przyzna przy wypelnianiu formularza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2019-11-06 16:48:49 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-11-06 16:26:00, andyopole napisał(a):
Wymiany szkolne sa rozne, trwaja nawet rok.

Pewnie, że są i takie. Ale wizy zostały zniesione na pobyty turystyczne i biznesowe do 90 dni więc myślałam, że o takich rozmawiamy?

Ja w pierwszą podróż do USA zamierzam dla beki zabrać komplet nowych pędzli oraz szpachlę, a także uzupełnię garderobę o koszulkę z napisem Podkarpacie *THUMBS UP*

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 23 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,