MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wiza do USA

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 22 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

Str 22 z 26

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Marrtuniaaa4

Post #1 Ocena: 0

2018-11-13 12:08:29 (5 lat temu)

Marrtuniaaa4

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 13-11-2018

Skąd: aberdeen

Doslaownie jest to nazwane
National identification number - wiadomo w polsce to pesel... ale czy mieszkajaca tutaj nie powinnam wpisac NIN ?
Nie wiem jak to bedzie pozniej sprawdzane. Nie chce popelnic zadnego bledu.
Dziekuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-11-13 12:48:04 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

https://jp.usembassy.gov/visas/faq-list/ceac-ds160-form/#collapse6

If you are a citizen of a country that does not issue national identification numbers, select “Does not apply.”

Wyglada na to, ze przy polskim obywatelstwie, to bedzie PESEL. Z instrukcji wypelnienia wniosku wizowego:
"National Identification Number
Numer identyfikacyjny - w Polsce jest to PESEL."
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lauriczi

Post #3 Ocena: 0

2019-01-13 13:16:32 (5 lat temu)

lauriczi

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 13-01-2019

Skąd: Londyn

Hej, mam pytanie odnosnie wyboru miejsca aplikacji.. widze tylko opcje wyboru krajow i nie wiem gdzie wybrac Amabsade w Londynie. Czy wybiera sie ja w innym miejscu i na poczatku powinnam zaznaczyc Polske? Bede wdzieczna za pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

2david1

Post #4 Ocena: 0

2019-02-13 19:30:57 (5 lat temu)

2david1

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 13-02-2019

Skąd: Edinburgh

Hej, mam pytanie dotyczace aplikacji ds160, mianowicie system nie pozwala mi dodac wiecej niz 2 pracodawcow w ostatnich 5 latach, czy powinienem sie tym martwic? dodatkowo mam pytanie dotyczace krajow odwiedzonych w ostatnich 5 latach, Jako iz mieszkam w szkocji od 3 lat to nie mam permanent residence, tylko obywatelstwo polskie, i teraz mam podac UK jako kraj odwiedzony czy Polske jako ze kilka razy odwiedzilem po wylocie?. Dziekuje za pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #5 Ocena: 0

2019-02-13 19:56:16 (5 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Cytat:

2019-02-13 19:30:57, 2david1 napisał(a):
Hej, mam pytanie dotyczace aplikacji ds160, mianowicie system nie pozwala mi dodac wiecej niz 2 pracodawcow w ostatnich 5 latach, czy powinienem sie tym martwic?


Ja bym sie cieszyla najbardziej gdybym mogla wpisac tylko jednego na Twoim miejscu :-]
Zebys ewentualnie zakumal to inny przyklad: system pozwala wpisac maksymalnie 15-tu pracodawcow z ostatnich trzech lat...
Jakies wnioski?...

#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

2david1

Post #6 Ocena: 0

2019-02-13 20:49:36 (5 lat temu)

2david1

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 13-02-2019

Skąd: Edinburgh

Wlasnie ja moge dodac tylko 2 bo po dodaniu drugiego przycisk do dodania nastepnego jest niekatywny, wiec wyglada na to ze max 2

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2019-02-14 14:08:21 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Przepraszam, nie chcę Cię martwić Kolego. Nie w tym rzecz - życzę Ci dobrze, jak każdemu zresztą.

Mieszkasz w Szkocji (w Wielkiej Brytanii) 3 lata, nie masz dokumentów rezydentury, zmieniałeś często pracodawców i będziesz występował o wizę w Ambasadzie US w Londynie... .

Masz w mojej opinii pewną odmowę. Poczekaj, bo po co sobie psuć miejsce w systemie imigracyjnym Stanów? Jeśli masz jakieś szczególne potrzeby odwiedzenia tego kraju... . Nawet w przyszłości, gdyby Rzeczpospolita w końcu trafiła do Visa Waiver Program - oficer imigracyjny na lotnisku będzie widział informację o odmowie wizowej i może Cię bez uzasadnienia cofnąć. Zatem najbliższy lot w kierunku przeciwnym.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2019-02-14 14:17:44 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2019-02-13 19:30:57, 2david1 napisał(a):
dodatkowo mam pytanie dotyczace krajow odwiedzonych w ostatnich 5 latach, Jako iz mieszkam w szkocji od 3 lat to nie mam permanent residence, tylko obywatelstwo polskie, i teraz mam podac UK jako kraj odwiedzony czy Polske jako ze kilka razy odwiedzilem po wylocie?. Dziekuje za pomoc

Wpisz wszystkie kraje, ktore odwiedziles w ciagu ostatnich 5 lat. Jak przyjechales pierwszy raz do UK, to odwiedziles ten kraj. Jak mieszkasz w UK, to odwiedzasz PL. Nie ma to wiekszego znaczenia, ich interesuja inne podejrzane kraje, typu Irak, itp.

Jak wypelnialam formularz o Global Entry, to wyszlo ze odwiedzilam ogromna liczbe krajow w ciagu ostatnich 5 lat, bo zwykly przejazd przez Europe jednego dnia, to przekroczenie granicy kilku krajow.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2019-02-14 14:21:06 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-02-14 14:08:21, Kanonier30 napisał(a):
Przepraszam, nie chcę Cię martwić Kolego. Nie w tym rzecz - życzę Ci dobrze, jak każdemu zresztą.

Mieszkasz w Szkocji (w Wielkiej Brytanii) 3 lata, nie masz dokumentów rezydentury, zmieniałeś często pracodawców i będziesz występował o wizę w Ambasadzie US w Londynie... .

Masz w mojej opinii pewną odmowę. Poczekaj, bo po co sobie psuć miejsce w systemie imigracyjnym Stanów? Jeśli masz jakieś szczególne potrzeby odwiedzenia tego kraju... . Nawet w przyszłości, gdyby Rzeczpospolita w końcu trafiła do Visa Waiver Program - oficer imigracyjny na lotnisku będzie widział informację o odmowie wizowej i może Cię bez uzasadnienia cofnąć. Zatem najbliższy lot w kierunku przeciwnym.


Jeśli ktoś dostanie odmowę wizy to nie zostanie zaakceptowany przez ESTA gdy Polska wejdzie do VWP. :-[

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2019-11-06 11:29:24 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

To już oficjalne. Od 11 listopada bez wiz do USA

- Bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych do 90 dni w celach turystycznych i w celach biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni - poinformował w środę prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podczas wystąpienia w Pałacu Prezydenckim podkreślił, że ambasador USA Georgette Mosbacher poinformowała go, że w środę w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat dotyczący przyjęcia Polski do programu bezwizowego oraz wyznaczenia daty, od której możliwe będzie podróżowanie Polaków do USA bez wiz.

Dziękował też wszystkim zaangażowanym w sprawę instytucjom i liniom lotniczym LOT za spopularyzowanie akcji występowania Polaków o wizy amerykańskie tak, by można było uzyskać próg odmów poniżej 3 proc., co było podstawowym warunkiem zakwalifikowania Polski do Programu Ruchu Bezwizowego.

- Gratuluję Polakom - 38 milionom w Polsce i 10 milionom w Stanach Zjednoczonych - podkreśliła ambasador Georgette Mosbacher.





[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 06-11-2019 11:36 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 22 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,