MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wiza do USA

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 18 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 17 | 18 | 19 ... 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

Str 18 z 26

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2016-12-09 23:05:03 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

im mniej ci zależy tym prościej dostaniesz :>
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2016-12-09 23:48:20 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2016-12-09 23:01:06, Magnificent666 napisał(a):
To co ulatwia dostanie wizy? Podpowiecie mi cos?
Mam kontrakt z pracy, umowe najmu(ale niestety pokoju) i do tego moje payslipy i powierdzenie, .3 studiuje tutaj.
Tak na prawde o bileci nie musze wspominac.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Magnificent666</i> 09-12-2016 23:01 ]




Mieszkanie na pokoju w USA jest znane również. Tylko zazwyczaj jego lokatorzy nie lataja do Europy. Nic nie ulatwia otrzymania wizy jak banan na twarzy. Poczytaj posty wyżej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

krakn

Post #3 Ocena: 0

2016-12-10 01:29:16 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

andy nie o to chodzi.
Chodzi jej o to czy obecny status mieszkania i że stać ja czy ma "interes" by mieszkać w uk będzie plusem na to że przekona emigracyjny że nagle się nie zakocha w samolocie i nie zostanie na kilkadziesią czy kilkaset geneteycznie lat :>>>

OK ironizuję, sorrry ale wiecie o co kaman

Z moich doświadczeń biednego imigranta.... zawsze działa. Generalnie mam was w D@# Ale jak mi dacie Vise to was odwiedze i zostawie trochę grosza.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Magnificent666

Post #4 Ocena: 0

2016-12-10 02:16:01 (7 lat temu)

Magnificent666

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 09-12-2016

Skąd: Londyn

Cytat:

2016-12-09 23:05:03, krakn napisał(a):
im mniej ci zależy tym prościej dostaniesz :>




Hahhaa suoer w takim razie w ogole nie stawie sie na spotkanie z konsulem zeby im pokazac!!
Dzieki za rade

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2016-12-10 02:26:45 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

:))))
kobieca logika ";))))
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Magnificent666

Post #6 Ocena: 0

2016-12-10 06:51:32 (7 lat temu)

Magnificent666

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 09-12-2016

Skąd: Londyn

Cytat:

2016-12-10 02:26:45, krakn napisał(a):
:))))
kobieca logika ";))))


Raczej ironia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pami86

Post #7 Ocena: 0

2017-01-05 13:48:55 (7 lat temu)

pami86

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 05-01-2017

Skąd: Londyn

Cytat:

2016-12-09 23:01:06, Magnificent666 napisał(a):
To co ulatwia dostanie wizy? Podpowiecie mi cos?
Mam kontrakt z pracy, umowe najmu(ale niestety pokoju) i do tego moje payslipy i powierdzenie, .3 studiuje tutaj.
Tak na prawde o bileci nie musze wspominac.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Magnificent666</i> 09-12-2016 23:01 ]



Otrzymanie wizy nie jest niczym trudnym. Jeżeli nie masz jakieś szemranej przeszłości i wszystko przedstawisz prawdziwie to otrzymanie wizy jest tylko formalnością.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SonnyBoy

Post #8 Ocena: 0

2017-03-07 17:59:08 (7 lat temu)

SonnyBoy

Posty: 702

Mężczyzna

Z nami od: 15-10-2007

Skąd: Manchester

Cytat:

2016-04-21 22:24:00, Marian1987 napisał(a):
Witam wszystkich ponownie!
CHciałbym podsumować moją przygodę z załatwianiem wizy do USA, a nóż komuś się przyda...

1. Wniosek wizowy wypełniłem skrupulatnie. Polecam sugestie, jakie mi przekazywano czyli dobre "sprzedanie się" we wniosku. Uzupełnić swoje miejsca pracy, cel podróży, bla bla bla...
Spośród najbardziej kontrowersyjnych pytań, jakie we wniosku spotykałem były zarobki w walucie lokalnej (podawajcie kwotę brutto) oraz miejsca pracy (powinno podawać się podobno wszystkie do 5 lat wstecz UWAGA dla formalności). Ja tutaj skupiłem na podaniu placówek najbardziej zbieżnych z moja kariera zawodową.
Pamiętajcie aby na końcu wniosku na pytanie "Czy ktoś pomagał wam w wypełnianiu wniosku" zaznaczyć NIE.

2. Planowanie interview

Po uzupełnionym wniosku i otrzymaniu strony z COnfirmation wchodzimy na stronę:

https://ais.usvisa-info.com/en-gb/niv/information/niv_questions

gdzie wybieramy punkt 2 "I have completed the US Noimmigrant Visa application...

Potem klikamy "next" i tworzymy nasze konto, z którego będziemy dokonywać opłaty wizowej i umawiać się na rozmowę z Konsulem, tudzież na późniejsze miejsce odebrania naszego paszportu.

3. Interview

W dniu "Interwiułu" mogą Was zdziwić horrendalne kolejki pod Ambasadą. W tym dniu, w którym ja byłem było pewnie koło 400 osób. Były łącznie 2 kolejki. Jedna, już właściwa do wejścia głównego i dwie pozostałe oczekujące na potwierdzenie przybycia. Ja miałem spotkanie na 10:00, po przybyciu na miejsce ok. 9:45 musiałem ustawić się w kolejce przy ogrodzeniu od strony parku, bo aktualnie realizowana była kolejka z 9:30.
W tej kolejce potwierdzenia przybycia ładne panie będą Wam pokazywać jakie dokumenty potwierdzające trzeba mieć ze sobą (confirmation z wniosku i "print confirmnation" (ze strony, którą podałem powyżej) po czym odfajkują je i odeslą Was do drugiej kolejki. Ta druga kolejka "zawijała się" od parku, więc czekałem kolejne 25 minut zanim doszedłem do wejścia do Konsulatu. Tuż przed wejściem strażnik sprawdził moje papiery "confirmation" wraz z paszportem i wraz z 4-ma innymi osobami wpuścił mnie do wejścia.
W wejściu jest tak samo jak przy odprawie na lotnisku. Pozbywacie się wszystkich rzeczy typu pasek od spodni, klucze, itd, zas po przejściu przez skan zwracają Wam z powrotem od razu.

W konsulacie zaraz przy wejściu głównym jest recepcja, gdzie sprawdzą Wam dokumenty ponownie i nakleja na paszport numerek. Z tym numerkiem idziecie na salę i tam czekacie na swoją kolej. Numerki nie są po kolei, więc trzeba uważać. Jak wywołają Wasz numerek idziecie do okienka i tam:
- skanujecie palce
- padają pierwsze pytania dotyczące celu wyjazdu do USA
Po załatwieniu wszystkiego zasiadacie ponownie na tej sali i tu UWAGA nie ma już ponownego losowania numerków jak było to wcześniej tylko każą Wam siadać w rzędach. Potem obsługa krzyknie jeden numerek i osoba, która go posiada ustawia się do konsulów wraz z całym rzędem.

Interview

Ja miałem pytania:
Po co jade do USA - na całkowite zaćmienie Słońca
Kiedy to jest - 21.08.2017
- jak długo jesteś w UK
- gdzie pracujesz
- gdzie jest Twoja rodzina
- Kogo masz w Anglii (dziewczynę)
- Gdzie pracuje Twoja dziewczyna
- Czy Twoja dziewczyna zwykle podróżuje z Tobą
- Czy ma wizę? (jeszcze nie)
Your Visa Has been aprooved :D

Babka miła, więc luz. Miałem ze sobą wszystkie papiery, ale na szczęście nie przydały się. Niemniej jednak warto je ze sobą mieć. Tak jak napisałem na początku dobrze sprzedajcie się we wniosku, bo na rozmowie konsul zapyta o to, co we wniosku wypełniłes i czy jest to zgodne z tym co mówisz (na bazie tego pytania czy sam wypełniłeś wniosek czy ktoś C pomagał). U mnie akurat pytała się o podróże bo we wniosku zaznaczyłem wybrane 8 krajów które odwiedziłem w ostatnich 5 latach (co pokrywało się z pieczątkami w paszporcie).

Na końcu usłyszałem, że mój paszport będzie dostępny od 3-5 dni roboczych. Można wczesniej zapłacić i dowiozą go na wskazany adres. Ja tego nie zrobiłem i musiałęm śmigać po odbiór osobisty do Londynu pod adres, który wczesniej zaznaczyłem, ale to juz pikuś ;)

Mam nadzieję, że moja historia będzie pomocna dla kolejnych osób starających się o wizę. Nie ma co się stresować tylko postępować (i mówić) konkretnie.

Pozdrawiam gorąco


ooo, fajnie, ja tez jade na zacmienie slonca !!
Termin po wize wybralem sobie 31 marca, zeby bylo troche cieplej i mogl przy okazji poszwedac sie po Londynie. Miales jyz zabookowane bilety i hotele ? Ja mam bilet lotniczy, ale jeszcze nie mam hotelow. Zamierzam sobie pobookowac jakies hostele. Odezwij sie na priva jak chcesz o tym pogadac dodatkowo

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2017-07-05 17:18:17 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Bardzo ciekawe informacje. Moze ktos doradzi...mam college w Toronto I bede tam mieszkal. Do USA chcialem wpasc na jeden dzien I moze nastepnego tygodnia jeszcze raz. Wszystko w okolicach Naigara Falls, moze jakis krotki wypad do Cleveland, jesli starczy jeden dzien. Nie zamierzam dodatkowo placic za nocleg, jesli wszystko mam oplacone w Kanadzie.

Teraz czy faktycznie brac fure dokumentow o zwiazkach z UK, dowod przyjecia do collegu w Toronto z zakwaterowaniem. Bilety lotnicze...czy dac sobie spokoj. Brac paszport I ewentualnie brytyjska rezydenture? I skoncentrowac na odpowiedziach w okienku?
*DONT_KNOW*

Z gory dzieki za podpowiedz.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 05-07-2017 17:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #10 Ocena: 0

2017-07-07 10:55:39 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie mam odpowiedzi, a wiec sprobuje podbic temat. Moze osoby z doswiadczeniem udziela wskazowek bardziej aktualnych, od tych przeczytanych juz przeze mnie w innych watkach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 18 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 17 | 18 | 19 ... 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,