MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wiza do USA

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 16 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 15 | 16 | 17 ... 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

Str 16 z 26

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

michal1820

Post #1 Ocena: 0

2016-04-14 22:26:50 (8 lat temu)

michal1820

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 26-03-2016

Skąd: Yeovil

Hey dorota_! Wypelnialem wniosek od nowa i troche go zmodyfikowalem. Zmienielm cel podrozy, termin i z kim jade. Pozdrawiam i zycze powodzenia w Krakowie *THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: michal1820 14-04-2016 22:28 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marian1987

Post #2 Ocena: 0

2016-04-21 22:24:00 (8 lat temu)

Marian1987

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 31-03-2016

Skąd: Aylesbury

Witam wszystkich ponownie!
CHciałbym podsumować moją przygodę z załatwianiem wizy do USA, a nóż komuś się przyda...

1. Wniosek wizowy wypełniłem skrupulatnie. Polecam sugestie, jakie mi przekazywano czyli dobre "sprzedanie się" we wniosku. Uzupełnić swoje miejsca pracy, cel podróży, bla bla bla...
Spośród najbardziej kontrowersyjnych pytań, jakie we wniosku spotykałem były zarobki w walucie lokalnej (podawajcie kwotę brutto) oraz miejsca pracy (powinno podawać się podobno wszystkie do 5 lat wstecz UWAGA dla formalności). Ja tutaj skupiłem na podaniu placówek najbardziej zbieżnych z moja kariera zawodową.
Pamiętajcie aby na końcu wniosku na pytanie "Czy ktoś pomagał wam w wypełnianiu wniosku" zaznaczyć NIE.

2. Planowanie interview

Po uzupełnionym wniosku i otrzymaniu strony z COnfirmation wchodzimy na stronę:

https://ais.usvisa-info.com/en-gb/niv/information/niv_questions

gdzie wybieramy punkt 2 "I have completed the US Noimmigrant Visa application...

Potem klikamy "next" i tworzymy nasze konto, z którego będziemy dokonywać opłaty wizowej i umawiać się na rozmowę z Konsulem, tudzież na późniejsze miejsce odebrania naszego paszportu.

3. Interview

W dniu "Interwiułu" mogą Was zdziwić horrendalne kolejki pod Ambasadą. W tym dniu, w którym ja byłem było pewnie koło 400 osób. Były łącznie 2 kolejki. Jedna, już właściwa do wejścia głównego i dwie pozostałe oczekujące na potwierdzenie przybycia. Ja miałem spotkanie na 10:00, po przybyciu na miejsce ok. 9:45 musiałem ustawić się w kolejce przy ogrodzeniu od strony parku, bo aktualnie realizowana była kolejka z 9:30.
W tej kolejce potwierdzenia przybycia ładne panie będą Wam pokazywać jakie dokumenty potwierdzające trzeba mieć ze sobą (confirmation z wniosku i "print confirmnation" (ze strony, którą podałem powyżej) po czym odfajkują je i odeslą Was do drugiej kolejki. Ta druga kolejka "zawijała się" od parku, więc czekałem kolejne 25 minut zanim doszedłem do wejścia do Konsulatu. Tuż przed wejściem strażnik sprawdził moje papiery "confirmation" wraz z paszportem i wraz z 4-ma innymi osobami wpuścił mnie do wejścia.
W wejściu jest tak samo jak przy odprawie na lotnisku. Pozbywacie się wszystkich rzeczy typu pasek od spodni, klucze, itd, zas po przejściu przez skan zwracają Wam z powrotem od razu.

W konsulacie zaraz przy wejściu głównym jest recepcja, gdzie sprawdzą Wam dokumenty ponownie i nakleja na paszport numerek. Z tym numerkiem idziecie na salę i tam czekacie na swoją kolej. Numerki nie są po kolei, więc trzeba uważać. Jak wywołają Wasz numerek idziecie do okienka i tam:
- skanujecie palce
- padają pierwsze pytania dotyczące celu wyjazdu do USA
Po załatwieniu wszystkiego zasiadacie ponownie na tej sali i tu UWAGA nie ma już ponownego losowania numerków jak było to wcześniej tylko każą Wam siadać w rzędach. Potem obsługa krzyknie jeden numerek i osoba, która go posiada ustawia się do konsulów wraz z całym rzędem.

Interview

Ja miałem pytania:
Po co jade do USA - na całkowite zaćmienie Słońca
Kiedy to jest - 21.08.2017
- jak długo jesteś w UK
- gdzie pracujesz
- gdzie jest Twoja rodzina
- Kogo masz w Anglii (dziewczynę)
- Gdzie pracuje Twoja dziewczyna
- Czy Twoja dziewczyna zwykle podróżuje z Tobą
- Czy ma wizę? (jeszcze nie)
Your Visa Has been aprooved :D

Babka miła, więc luz. Miałem ze sobą wszystkie papiery, ale na szczęście nie przydały się. Niemniej jednak warto je ze sobą mieć. Tak jak napisałem na początku dobrze sprzedajcie się we wniosku, bo na rozmowie konsul zapyta o to, co we wniosku wypełniłes i czy jest to zgodne z tym co mówisz (na bazie tego pytania czy sam wypełniłeś wniosek czy ktoś C pomagał). U mnie akurat pytała się o podróże bo we wniosku zaznaczyłem wybrane 8 krajów które odwiedziłem w ostatnich 5 latach (co pokrywało się z pieczątkami w paszporcie).

Na końcu usłyszałem, że mój paszport będzie dostępny od 3-5 dni roboczych. Można wczesniej zapłacić i dowiozą go na wskazany adres. Ja tego nie zrobiłem i musiałęm śmigać po odbiór osobisty do Londynu pod adres, który wczesniej zaznaczyłem, ale to juz pikuś ;)

Mam nadzieję, że moja historia będzie pomocna dla kolejnych osób starających się o wizę. Nie ma co się stresować tylko postępować (i mówić) konkretnie.

Pozdrawiam gorąco

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MalgorzataEwa

Post #3 Ocena: 0

2016-04-27 16:56:18 (8 lat temu)

MalgorzataEwa

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 27-04-2016

Skąd: London

Widze, Marian, ze juz byles....
We wszystkim sie zgadzam. Mam tylko kilka dodatkowych uwag.
1. Mozna wnosic telefony komorkowe, klucze itp. Siedziala przede mna babka z elektronicznym czytnikiem, wiec....mozna wnosic.
2. Lepiej byc dokladnie na czas, 5 minut przed tez nmoze byc, jak najbardziej, mozecie sie tez spoznic. Kolejki sa formowane z osob umowionych na okreslona godzine. jesli spotkanie masz wysnaczone na 10.00, to stoisz w kolejce"10.00". kolejka ta zostanie wpuszczona pomiedzy 10.00 a 10.30. Tak to juz maja wypracowane.
3. Moim zdaniem lepiej sie umowic na pozniejsza godzine niz na rano. Jesli Ci to oczywiscie odpowiada. Wyszlam z ambasady o 11.00, kolejki byly jakies 3 razy krotsze niz te, w ktorych ja stalam.
4. Co do wynikow "ubiegania" sie, nie bede sie wypowiadac. Dostalam. Ale bylam wczesniej 5x w USA, zawsze wracalam w terminie, moja poprzednia 10 letnia wiza wygasla, wiec staralam sie o nowa. Widzialam dziewczyne, ktorej odmowiono. Glosno opowiadala swoja historie, ale czy cala....
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dorota_

Post #4 Ocena: 0

2016-05-06 20:36:25 (8 lat temu)

dorota_

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 04-02-2009

michal1820 udalo sie! Dziekuje Ci za pomoc, dobrze wiedziec, ze sa jeszcze Polacy, ktorzy pomagaja innym. Dzieki wielkie za odpowiedzi na wszystkie moje pytania.
Wszystkim tym, ktorym nie udalo sie w Londynie zachecam do probowania w Krakowie. Tamtejsi konsulowie sa, mam wrazenie, rzetelniejsi w wykonywaniu swojej pracy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

michal1820

Post #5 Ocena: 0

2016-10-24 20:27:34 (8 lat temu)

michal1820

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 26-03-2016

Skąd: Yeovil

Hey dorota_ to super ze Ci sie udalo 😃 teraz tylko planowac wyjazd. Ja wyruszam w kwietniu 😆 kierunek New York. Pozdrawiam!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

LondonCalling

Post #6 Ocena: 0

2016-10-25 16:40:10 (8 lat temu)

LondonCalling

Posty: 112

Kobieta

Z nami od: 27-10-2012

Skąd: London

Gdzie konkretnie mozna obserowac to calkowite zacmienie Slonca?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

michal1820

Post #7 Ocena: 0

2016-10-25 21:26:11 (8 lat temu)

michal1820

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 26-03-2016

Skąd: Yeovil

witam!! Czy ktoś może polecić jakieś fajne, w miare tanie hotele w Nowym Jorku. Pokój dla 2 doroslych oraz dziecko. I aby łazienka byla w pokoju, bo jest wiele tanszych hosteli ze wspolna lazienką. Wybieram sie w kwietniu i chcialbym cos znalezc. Z gory dziekuje wszystkim. Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mustafa1975

Post #8 Ocena: 0

2016-10-26 05:35:08 (8 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Cytat:

2016-10-25 21:26:11, michal1820 napisał(a):
witam!! Czy ktoś może polecić jakieś fajne, w miare tanie hotele w Nowym Jorku. Pokój dla 2 doroslych oraz dziecko. I aby łazienka byla w pokoju, bo jest wiele tanszych hosteli ze wspolna lazienką. Wybieram sie w kwietniu i chcialbym cos znalezc. Z gory dziekuje wszystkim. Pozdrawiam



Takze sie wybieram z rodzinka do usa w przyszlym roku i mam te same pytania he he . Chyba by sie przydal jakis osobny temat w ktorym ludzie ktozy juz byli w usa cos by mogli polecic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2016-10-26 05:51:12 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Polecam forum tematyczne, gdzie sa odpowiednie informacje: https://www.fly4free.pl/forum/nowy-jork-nocleg,764,15172
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Alicjaala

Post #10 Ocena: 0

2016-11-04 12:44:36 (7 lat temu)

Alicjaala

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 04-11-2016

Skąd: Londyn

Witam wszystkich! Ja wniosek już złożyłam i 1 grudnia mam spotkanie w ambasadzie. Szczerze mówiąc mega się stresuję bo jestem tu dopiero 2 lata(u chłopaka), i pracuje dopiero od 5ciu miesięcy na pół etatu i mam wpisane 420 funtów na umowie. Myślicie, że mogą się przyczepić?

+jeszcze nie wiem do jakiego hotelu pojedziemy i w formularzu wpisałam pierwszy lepszy. Czytalam ze duzo osob tak robi bo jak mozna planowac nie majac jeszcze wizy w reku?:p

[ Ostatnio edytowany przez: Alicjaala 04-11-2016 12:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 16 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 15 | 16 | 17 ... 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,