MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wiza do USA

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

Postów: 253

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

mysiapysia

Post #1 Ocena: 0

2008-09-07 21:15:14 (16 lat temu)

mysiapysia

Posty: n/a

Konto usunięte

Mam pytanie jestem w Londynie i planuje sobie polecieć do USA a dokladnie do Nowego Jorku czy ktoś z was orientuje sie jak wyglada zalatwianie wizy w Ambasadzie, nie jade przez biuro podrozy, i na 2 tyg prosze o odpowiedz jesli ktos sie orientuje dzieki ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ata299

Post #2 Ocena: 0

2008-09-07 22:10:35 (16 lat temu)

Ata299

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 07-09-2008

Hej,

Dostalam 10-letnia wize w tamtym roku. Wygladalo to tak:
-lecialam do LA we wrzesniu. Bilety i hotel mielismy juz zabukowane i zaplacone w lutym. Pod koniec lutego zadzwonilam na numer podany na stronie internetowej ambasady (1.20 za minute), by umowic sie na rozmowe w ambasadzie. (miej przy sobie paszport i karte kredytowa)
-na email dostaniesz forme do wypelnienia z kodem kreskowym. Wypelnij ja dokladnie i bezblednie, bo jesli bedzie z bledem to niestety Cie odesla,
-zostalam umowiona na spotkanie za miesiac,
-koejka pod ambasada jest dluga, wiec przygotuj sie na kilka godzin czekania na zewnatrz, nie zabieraj zadnych ostrych przedmiotow, zostaniesz przeszukana przy wejsciu,
-w srodku dostaniesz numerek i bedziesz czekac,
-gdy Cie wywolaja w okienku pobiora Ci odciski palcow i poprosza o dokumenty (radze zabrac co sie da-list z pracy, wyciag z konta, a przede wszystkim potwierdzenie lotu, a takze potwierdzenie, ze zaplaciles za hotel w NJ, itd.)
-nastepnie bedziesz czekac na nastepna rozmowe, wnikliwsza....po ktorej powinnnas uslyszec czy dostalas wize czy nie.

U mnie przebieglo dobrze. Pan w okienku drugim zapytal mnie jak dlugo jestem w Anglii i co chce zobaczyc w LA i LV i z kim tam jade. Ja lecialam z moim narzeczonym, ktory jest anglikiem (bialym) i mielismy zorganizowany slub w Vegas! Polecam!
Rozmowa trwala 5 minut i dostalam wize na 10 lat! Hura! A w kwietniu..... Floryda!

Zycze powodzenia!

I jesli masz jakies pytania jestem do dyspozycji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mysiapysia

Post #3 Ocena: 0

2008-09-07 22:25:17 (16 lat temu)

mysiapysia

Posty: n/a

Konto usunięte

jejuś dzięki że tak szczegółowo mi napisałaś co i jak !!! :) ja planuję pojechać w październiku przyszłego roku, więc napisz mi proszę jeszcze jakieś strony gdzie szukałaś hoteli i zabukowałaś, a jak dojazd z lotniska? troche sie boje ze sobie nie poradze, a na wycieczke z biura ok. 10 000 zł narazie mnie nie stać!!! mogę do Ciebie wrazie jakiś dodatkowych pytań napisać ? :) dzięki z góry pozdrawiam ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ata299

Post #4 Ocena: 0

2008-09-07 22:36:56 (16 lat temu)

Ata299

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 07-09-2008

Chcesz jechac sama?
Nie wiem jak jest z hotelami w NJ, bo jeszcze nie bylam. Zamierzamy leciec na swieta za 2 lata, bo najpierw Floryda. LA, Hollywood, Vegas, San Diego, Beverly Hills byly wspaniale. Ahhhh!

Rozmarzylam sie.... wiec wracajac do tematu. Chyba musisz przejrzec strony hoteli w NJ i porownac ceny. Mozesz szukac przez google...spojrz na Holiday Inn, bo my wlasnie tam zabukowalismy w LA. Bukujesz na stronie i przysylaja Ci potwierdzenie i wszystko jest ok. Bilety lotnicze......tez porownywalismy ceny, czy lot jest docelowy i oczywiscie godziny.

Oczywiscie! Mozesz do mnie pisac jesli masz jakies pytania. Chcesz leciec w pazdzierniku, wiec z wiza mozesz zaczac w lutym, wiec teraz skup sie na bilecie lotniczym i hotelu.

Pa

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

refleksja

Post #5 Ocena: 0

2008-10-11 20:01:08 (16 lat temu)

refleksja

Posty: 378

Kobieta

Z nami od: 13-09-2008

Skąd: Londyn

Piszę tutaj, bo wątek poniekąd staje się mi bliski, a potrzebuję pewnych deoprecysowań, ale zanim - to podam kilka faktów.
W UK jestem od 1.10.2008 czyli niedługo. Jestem tu z konkubentem, który pracuje w korporacji i niebawem zostanie wysłany na delegację, prawdopodobnie do USA. Chciałabym jechać z nim, ale nie mam wizy, więc muszę ubiegać się o nią tutaj.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć:

1. jakie mam szanse na otrzymanie tej wizy - tzn. czy w ogóle mam podejmować starania?
2. ile zazwyczaj trwa wydawanie wizy? koleżanka w poście powyżej mówiła o miesięcznym oczekiwaniu na termin rozmowy - czy tak jest zawsze?
3. ile czasu mija od pozytywnego rozpatrzenia wniosku do czasu fizycznego otrzymania wizy.
4. i z czysto pragmatycznych pobudek - ile trwa ta rozmowa rejestrująca (L 1,20/min) bo muszę telefon odpowiedni przygotować?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

_Steve_

Post #6 Ocena: 0

2008-10-11 21:44:56 (16 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

Ostatnio znajomy staral sie o wize. Zadzwonil na podany numer, umowili go na spotkanie (czekal 2 tygodnie). Zabral wypelniony formularz, paszport, zdjecia (jakis inny rozmiar) i dokumenty z UK.
U niego trwalo to bardzo szybko, bo ma mieszkanie i kredyt na to mieszkanie w UK. Zostawil paszport w ambasadzie i po 3 dniach go odeslali z wiza w srodku.
Szybko i bezproblemowo.

Aha, w UK jest okolo 10 lat

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

vitek

Post #7 Ocena: 0

2008-10-11 22:53:47 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Nikt nie wspomniał o kosztach. $100 o ile znów nie podnieśli opłaty.
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #8 Ocena: 0

2008-10-11 23:11:59 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2008-10-11 23:52:48 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2008-09-07 22:10:35, Ata299 napisał(a):
Ja lecialam z moim narzeczonym, ktory jest anglikiem (bialym)

Jackson? :-o;-)8-):-]:-]:-]:-]:-]
a tak na poważnie gratuluje i niech się wam układa
W sumie floryde to bym chciał zobaczyć ale na kolanach tam nie polece, mexyk i kuba też podobne zakątki i do tego dziksze :)
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2008-10-12 00:25:29 (16 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Czy moge poprosic o ten numer tel pod ktory trzeba dzwonic, bo ja na odpowiedz e-mailowa czekam juz wieki
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,