MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wtopy jezykowe

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

marcinb

Post #1 Ocena: 0

2011-11-01 20:13:10 (13 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

Po kilku latach pobytu w UK i opanowania jezyka w stopniu mniej czy bardziej zadowalajacym czloiwek ma tendencje do spoczywania na laurach (to rest on laurels).
Zeby sobie ulatwic zycie, siegamy po skroty myslowe, tudziez zapozyczenia jezykowe. Z racji sasiedztwa w jezyku angielskim jest duzo zapozyczen francuskich. I tym sie sugerujac, piszacy te slowa uzyl slowa "fanaberie" w rozmowie z tubylcem myslac, ze taki wyraz, zapewne francuskiego ochodzenia, musi byc tutaj znany.
Pomiajam kontekst jako, ze uzyty wyraz mial miec charakter lekko-polsrednio-zartobliwy.
Sadzac po minie rozmowcy znaczenie mial, oczywiscie, ale zblizone do zadnego. Piszacy te slowa siegnal wiec po slownik "Wyrazow Obcych i Zwrotow Obcojezycznych" Wladyslawa Kopalisnkiego zeby sprawdzi etymologie, no przeciez prawie na pewno, francuskiego slowa "fanaberie".

I jakiez bylo moje zdziwnienie...

www.slownik-online.pl - kopalinski - fanaberie

;-)
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Post #2 Ocena: 0

2017-08-29 00:12:34 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Wtopy jezykowe. Ja kiedys zamiast "pansies" - bratki, rodzaj kwiatow - napisalam kiedys ze jest taka ciepla jesien ze na pobliskim cmentarzu na grobach sa "panties"
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

shipley

Post #3 Ocena: 0

2020-02-10 16:01:55 (4 lata temu)

shipley

Posty: 16

Mężczyzna

Z nami od: 05-03-2007

Skąd: Bradford

Cytat:

2017-08-29 00:12:34, Anonim napisał(a):
Wtopy jezykowe. Ja kiedys zamiast "pansies" - bratki, rodzaj kwiatow - napisalam kiedys ze jest taka ciepla jesien ze na pobliskim cmentarzu na grobach sa "panties"

To pięknie! Majtki na grobie... :)
A może jeszcze wiszące na krzyżu... :))))

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Turefu

Post #4 Ocena: +2

2020-02-10 20:06:46 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Kiedys, dawno temu, bylam w domu kolegi, ktorego zona trenowala stepowanie, tap dancing. Wlasnie wrocila z zajec, a ja zapytalam:" How was your lap dancing?"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2020-02-10 20:17:44 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja do znajomej, dość obfitych kształtów Angielki w pracy, bardzo przyjemnej i kontaktowej chciałam powiedzieć, że ma bubbly personality a powiedziałam że wobbly.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #6 Ocena: 0

2020-02-10 20:22:21 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2020-02-10 20:17:44, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Ja do znajomej, dość obfitych kształtów Angielki w pracy, bardzo przyjemnej i kontaktowej chciałam powiedzieć, że ma bubbly personality a powiedziałam że wobbly.

:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

dominikana36

Post #7 Ocena: +1

2020-02-10 22:50:10 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3057

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Ja lata temu w CV napisalam “wild range of disabilities “ zamiast “ wide range of disabilities”- zaprosili na rozmowe I pracy dostalam😂😂😂.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2020-02-10 22:53:18 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-02-10 22:50:10, dominikana36 napisał(a):
wild range of disabilities .


*ROFL* dobre
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,