MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polscy Anglisci w UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Pistacja

Post #1 Ocena: 0

2011-03-07 16:10:17 (13 lat temu)

Pistacja

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 06-03-2011

Skąd: Ashford

Hej,

Piszecie o certyfikacie CELTA - właśnie mnie to bardzo interesuje. Czy ktoś z tu obecnych posiada już ten certyfikat i mógłby opowiedzieć, jak to wygląda z własnego doświadczenia albo zna kogoś kto przeszedł pomyślnie przez ten proces? Ciekawi mnie także cena, choć tego pewnie mogę się dowiedzieć dzwoniąc/mailując ot choćby do wspomnianego Christ Church Uni w Canterbury...No ale bardziej zależy mi na konkretnych wrażeniach konretnych osób, które miały do czynienia z CELTA lub zdobywaniem podobnych kwalifikacji.
Pozdrawiam!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Pistacja

Post #2 Ocena: 0

2011-03-07 16:14:10 (13 lat temu)

Pistacja

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 06-03-2011

Skąd: Ashford

Aha, dodam, że skończyłam anglistykę - obroniona w czerwcu 2010:) Żałuję mocno, że nie skorzystałam z szansy zdobycia kwalifikacji nauczycielskich podczas studiów, ale jakoś wolałam siedzieć w tłumaczeniach:) a teraz znów mnie ciągnie do uczenia, dlatego rozglądam się w sytuacji:)To forum np wygląda na obiecujące źródło informacji;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

defcon5

Post #3 Ocena: 0

2011-03-08 00:41:33 (13 lat temu)

defcon5

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 27-02-2011

Skąd: Manchester

Czesc, mialam okazje zrobic certyfikat CELTA okolo 3 lat temu (w Polsce rowniez skonczylam anglistyke), teraz juz powoli koncze MEd TESOL.
Powiem szczerze ze jesli chodzi o ten certyfikat nie bylo w tym nic trudnego, gdyz (tak mi sie wydaje) kazda dobra anglistyka daje Ci podstawy, co odczujesz juz na starcie. CELTA jest bardzo poczatkowym certyfikatem ktory daje mozliwosc (nawet) osobom nie majacym doswiadczenia w nauczaniu "wejsc w temat". Osoby z ktorymi mialam okazje robic kurs wywodzily sie z roznych czesto nie majacych nic wspolnego z nauczaniem srodowisk. Widac bylo ze pewne rzeczy sa dla nich nowe, ale byli w stanie szybko nadrobic.

Wedlug mnie widac znaczna roznice w tym na co kladziony jest nacisk (praktyka i jeszcze raz praktyka) co niestety nie zawsze jest widoczne na polskich uczelniach/ w polskich szkolach. Teoria jest tylko ogolnym dodatkiem, bez wchodzenia w szczegoly, aby tylko zrozumiec pewne idee i zagadnienia (ktore oczywiscie mozna pozniej rozwijac). Robiac ten kurs czesto mialam wrazenie ze “gdzies juz to bylo” ;-) czyli w sumie wiekszosc powtorek.
Jesli chodzi o czesc praktyczna to raz w tygodniu musialam przygotowac lekcje (wraz ze szczegolowym planem i wg polecanych skruktur – co tak na marginesie uwazam za baaardzo pomocne) oraz ja poprowadzic, a wszystko to bylo obserwowane przez nauczyciela ktory na koncu dawal szczegolowy komentarz i wskazowki. Na zaliczenie wymagane jest tez kilka prac pisemnych – nic skomplikowanego (troche gramatyki oraz krytyczna ocena wlasnej praktyki w swietle teorii, itp.)

Robilam ten certyfikat w Dundee, odpowiadal mi system (part-time, czyli 2 dni w tygodniu przez ok 3 miesiace). Wiem ze isteneje tez full-time (miesiac) ale moze byc zbyt intensywny gdy np. pracujesz, gdyz wymaga codziennej obecnosci na zajeciach i przygotowywania do czesci teoretycznej jak i praktycznej z dnia na dzien. Trafilam tez na doswiadczonych nauczycieli, co oczywiscie bardzo duzo znaczy.
Podsumowujac, bardzo sobie chwale i na pewno duzo mi to dalo jesli chodzi o zapoznanie sie z tutejszymi metodami ktore nie zawsze sa praktykowane w Polsce. Majac juz podstawy na pewno dasz rade. Poza tym jest honorowany wszedzie w przeciwienstwie do niektorych kwalifikacji zdobywanych w Polsce. Polecam i zycze powodzenia!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Pistacja

Post #4 Ocena: 0

2011-03-08 19:10:52 (13 lat temu)

Pistacja

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 06-03-2011

Skąd: Ashford

Cześć!

Pięknie dziękuję za szybką i szczegółową odpowiedź:) No naprawdę dowiedziałam się z niej bardzo dużo! Tak właśnie myślałam, że tu bardziej będzie chodzić o praktykę niż teorię i tak, jak mówisz, tez mam wrażenie, że w Polsce jest niemal dokładnie odwrotnie:/ a szkoda, w końcu nie ma nic bardziej praktycznego niż bycie nauczycielem.

Mam jeszcze pytanie, czy teraz pracujesz jako nauczycielka? Jeśli tak to możesz coś napisać na ten temat - gdzie i na jakich zasadach, kogo uczysz, czy jestes zadowolona?

Ja będę przymierzać się do CELTA w Canterbury, bo mam najbliżej, mam nadzieję, że trafię na równie życzliwych nauczycieli.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dorota2c

Post #5 Ocena: 0

2012-01-12 22:11:36 (12 lat temu)

dorota2c

Posty: 9

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: birmingham

Czy ktos pracuje jako nauczyciel EAL? Jesli tak moze moglibysmy sie wymienic doswiadczeniem!
Dorota
dorota44@yahoo.co.uk

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2012-01-12 23:07:07 (12 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

A czy ktos uczy angielskiego w UK nie będąc "anglistą"?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

asiunia84

Post #7 Ocena: 0

2014-01-01 15:52:09 (10 lat temu)

asiunia84

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 01-01-2014

Skąd: Londyn

Witam was kochani!

Jestem w Londynie kolo 4 miesięcy. Mam 4 lata doświadczenia w zawodzie nauczyciela angielskiego w PL. Tutaj starałam się dostać pracę choćby jako TA ale przez agencje to wyląda strasznie. Najgorsze jest to, że dają pojedyncze godziny. Nie tłumaczyłam swoich dyplomów i z racji czasu nie mam tez QTS.

Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie i chciałby się ze mną podzielić? Zatrudniłam się w supermarkecie by mieć jakieś dochody i z racji tego nie mam już tak flexible time by się w pełni poświęcić szkole. Co radzicie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kazikTV

Post #8 Ocena: 0

2016-10-23 21:27:58 (8 lat temu)

kazikTV

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 23-10-2016

Skąd: Plymouth

Cytat:

2008-03-10 11:26:16, yanovitz napisał(a):
Cytat:

2008-03-10 11:05:26, martagaj napisał(a):
Hej 8-)

Ja pracuję w FE college - uczę ESOL i Literacy. Miałam epizod z uczeniem IT, Numeracy i Citizenship. Pracuję też jako tłumacz ale to tak trochę z doskoku, jak coś się trafi.

W Polsce skończyłam studia ale nie obroniłam pracy, tylko zrobiłam taki śmieszny certyfikat dla tłumaczy (zupełnie bezwartościowy papierek jak się później okazało). Pracowałam jako tłumacz techniczny przez jakiś czas ale jakoś tak bez entuzjazmu ;-) Tutaj zrobiłam CELTA, potem PGCE i ESOL Extension. Trochę mi wstyd więc chyba wezmę się za MA (Applied Linguistics albo TEFL).

Jeśli o mnie chodzi to raczej zostaniemy tu na dłużej, dużo dłużej...

Jeśli ktoś ma jakieś namiary na pracę dla tłumacza freelance (techniczne, biznesowe i IT) to dajcie znać: <a href="mailto:martagaj@wp.pl" target="_new">martagaj@wp.pl</a>

Pozdrawiam.

Marta


To ciekawe bo ja tez wlasnie pracuje w FE College, na razie tylko jako visiting lecturer, tak z doskoku ;)

W Polsce licencjat, tutaj MA TESOL (Koncze w czerwcu i jeszcze tylko dissertation jeszcze :) ), i prawdopodobnie czeka mnie ESOL level 4 Cert., jak chce sie wkrecic na stale.

Pozdrawiam


Hej koledzy i koleżanki po fachu. Ja też w FE już szósty rok. Skończyłam BA i PGCE tutaj, w Plymouth. Za magisterkę się jakoś nie zabieram. Bardziej pociąga mnie praca zdalna, passive income i podróże. Kazik orze jak może. Pozdrawiam.

[ Ostatnio edytowany przez: kazikTV 23-10-2016 21:29 ]

Work hard, play hard!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

LondonCalling

Post #9 Ocena: 0

2016-10-24 08:31:19 (8 lat temu)

LondonCalling

Posty: 112

Kobieta

Z nami od: 27-10-2012

Skąd: London

Cytat:

2014-01-01 15:52:09, asiunia84 napisał(a):
Witam was kochani!

Jestem w Londynie kolo 4 miesięcy. Mam 4 lata doświadczenia w zawodzie nauczyciela angielskiego w PL. Tutaj starałam się dostać pracę choćby jako TA ale przez agencje to wyląda strasznie. Najgorsze jest to, że dają pojedyncze godziny. Nie tłumaczyłam swoich dyplomów i z racji czasu nie mam tez QTS.

Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie i chciałby się ze mną podzielić? Zatrudniłam się w supermarkecie by mieć jakieś dochody i z racji tego nie mam już tak flexible time by się w pełni poświęcić szkole. Co radzicie?


Ciekawe co zrobilas w ciagu tych ostatnich 3 lat...:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

robson77

Post #10 Ocena: 0

2016-10-24 19:50:29 (8 lat temu)

robson77

Posty: 29

Mężczyzna

Z nami od: 19-07-2008

Ciekawy watek. Ja wlasnie zaczalem dzienne roczne studia magisterskie, kierunek Language teaching and learning...
Napiszcie co robicie tutaj po anglistyce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,