MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polscy Anglisci w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 30

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

yanovitz

Post #1 Ocena: 0

2008-02-15 17:26:21 (16 lat temu)

yanovitz

Posty: 629

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Witam,

Tak z ciekawosci tylko, interesuje mnie ilu Anglistow/ek, nauczycieli/ek Angielskiego, tlumaczy/ek z Polski przebywa obecnie na wyspach.

Zglaszajcie sie ;-)
Co porabiacie? Jak wam sie wiedzie? Uczycie, czy moze sie przekwalifikowaliscie? Zostajecie? Wracacie?

Zapraszam
Pozdrawiam
Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście. Robert Frost

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Andrew_Bird

Post #2 Ocena: 0

2008-03-08 23:13:16 (16 lat temu)

Andrew_Bird

Posty: 217

Z nami od: 01-11-2007

Ja jestem tłumaczem angielskiego i niemieckiego - mail: andrew69@interia.pl

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yanovitz

Post #3 Ocena: 0

2008-03-10 10:52:10 (16 lat temu)

yanovitz

Posty: 629

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Ha w koncu ktos! :-D

Opowiedz mi swoja historie, he he...

Ja sam myslalem o zapisaniu sie na kurs dla tlumaczy ale musze najpierw studia skonczyc. Powiedz mi tylko, przyjechales tu juz jako tlumacz, czy moze robiles tu jakis kurs?

Pozdr, ;-)
Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście. Robert Frost

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

martagaj

Post #4 Ocena: 0

2008-03-10 11:05:26 (16 lat temu)

martagaj

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 24-03-2005

Hej 8-)

Ja pracuję w FE college - uczę ESOL i Literacy. Miałam epizod z uczeniem IT, Numeracy i Citizenship. Pracuję też jako tłumacz ale to tak trochę z doskoku, jak coś się trafi.

W Polsce skończyłam studia ale nie obroniłam pracy, tylko zrobiłam taki śmieszny certyfikat dla tłumaczy (zupełnie bezwartościowy papierek jak się później okazało). Pracowałam jako tłumacz techniczny przez jakiś czas ale jakoś tak bez entuzjazmu ;-) Tutaj zrobiłam CELTA, potem PGCE i ESOL Extension. Trochę mi wstyd więc chyba wezmę się za MA (Applied Linguistics albo TEFL).

Jeśli o mnie chodzi to raczej zostaniemy tu na dłużej, dużo dłużej...

Jeśli ktoś ma jakieś namiary na pracę dla tłumacza freelance (techniczne, biznesowe i IT) to dajcie znać: artagaj@wp.pl">martagaj@wp.pl

Pozdrawiam.

Marta

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yanovitz

Post #5 Ocena: 0

2008-03-10 11:26:16 (16 lat temu)

yanovitz

Posty: 629

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Cytat:

2008-03-10 11:05:26, martagaj napisał(a):
Hej 8-)

Ja pracuję w FE college - uczę ESOL i Literacy. Miałam epizod z uczeniem IT, Numeracy i Citizenship. Pracuję też jako tłumacz ale to tak trochę z doskoku, jak coś się trafi.

W Polsce skończyłam studia ale nie obroniłam pracy, tylko zrobiłam taki śmieszny certyfikat dla tłumaczy (zupełnie bezwartościowy papierek jak się później okazało). Pracowałam jako tłumacz techniczny przez jakiś czas ale jakoś tak bez entuzjazmu ;-) Tutaj zrobiłam CELTA, potem PGCE i ESOL Extension. Trochę mi wstyd więc chyba wezmę się za MA (Applied Linguistics albo TEFL).

Jeśli o mnie chodzi to raczej zostaniemy tu na dłużej, dużo dłużej...

Jeśli ktoś ma jakieś namiary na pracę dla tłumacza freelance (techniczne, biznesowe i IT) to dajcie znać: <a href="mailto:martagaj@wp.pl" target="_new">martagaj@wp.pl</a>

Pozdrawiam.

Marta


To ciekawe bo ja tez wlasnie pracuje w FE College, na razie tylko jako visiting lecturer, tak z doskoku ;)

W Polsce licencjat, tutaj MA TESOL (Koncze w czerwcu i jeszcze tylko dissertation jeszcze :) ), i prawdopodobnie czeka mnie ESOL level 4 Cert., jak chce sie wkrecic na stale.

Pozdrawiam
Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście. Robert Frost

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

martagaj

Post #6 Ocena: 0

2008-03-10 22:10:43 (16 lat temu)

martagaj

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 24-03-2005

A gdzie robisz MA? Full time czy distant? Masz jakieś dofinansowanie czy wszystko sam/a płacisz?
Ponieważ pracuję to full time raczej nie wchodzi w grę, ale trochę martwię się czy dam radę na odległośc - czy starczy mi motywacji-, bo pracuję na pełen etat i mam małe dziecko.
Mimo wszystko chciałabym zacząć we wrześniu więc będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yanovitz

Post #7 Ocena: 0

2008-03-11 10:44:44 (16 lat temu)

yanovitz

Posty: 629

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Part-time na Canterbury Christ Church Uni., jest naprawde ok. czasami trudno pogodzic prace ze studiami ale ogolnie daje rade, nie moge narzekac. w ogole poziom i dydaktyka jest zupelnie inna, moim zdaniem lepsza od Polskiej. Co do dofinansowania to zapytaj sie swojego pracodawcy czy nie dorzucilby ci troche do studiow, z reguly mozna cos wyluskac :-)
Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście. Robert Frost

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Andrew_Bird

Post #8 Ocena: 0

2008-04-10 22:22:03 (16 lat temu)

Andrew_Bird

Posty: 217

Z nami od: 01-11-2007

Przyjechałem już jako bardzo doświadczony tłumacz techniczny i konferencyjny z prawie 20 letnim stażem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yanovitz

Post #9 Ocena: 0

2008-04-15 14:53:06 (16 lat temu)

yanovitz

Posty: 629

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Chyle czolo ;-)

Orientujesz sie jak tu wyglada kwalifikowanie sie na tlumacza? Wiem ze sa np. jakies Community Interpretor i inne wymysly. Wszystko chyba zalezy od tego jaki kurs sie robi.

Pozdr,
Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście. Robert Frost

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

handza

Post #10 Ocena: 0

2008-08-20 22:44:41 (16 lat temu)

handza

Posty: 2

Z nami od: 07-02-2008

Hej Ja przyjechalam pol roku temu i w sumie na poczatku bylo dosc trudno. POczatkowo pracowalam jako asystent nauczyciala w szkolach panstwowych ale naprawde praca jest niewdzieczna. Teraz pracuje jako ESOL lecturer i EFL teacher.

Jesli jacys anglisci sa w Londynie i reflektuja na spotkanie przy kawie to prosze o kontakt na hanna_w@yahoo.co.uk

pOzdrawiam serdecznie
Hania

[ Ostatnio edytowany przez: handza 20-08-2008 22:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,