MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mam pytanie jak jest osobami Niepełnosprawnymi Anglii

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

anna67

Post #1 Ocena: 0

2015-09-20 14:00:35 (9 lat temu)

anna67

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Liverpool

Mąż pracuje Anglii ,ale od jakiego czasu mówi żebyśmy my się przeniesli z córką .Ja i córka Niepełnosprawna .W polsce ma rente na stałe , a ja mam świadczenie na nią opiekuńcze .Mój wyjazd wiąże się tym żebym musiała zawiesić jej rentę i zasiłek pielęgnacyjny na nią .Moja córka chocaż jest osobą dorosłą nie nadaje się do pracy ze względu na swoje schorzenia .Mam pytanie możemy sie starać na nią o jakieś benefity dla niej czy jej się nic nie należy .Boje się że moje dziecko zostanie bez zabezpieczenia na przyszłość .Może mi ktoś wytłumaczy jak jest na wyspach z osobami dorosłymi niepełnosprawnymi po wyjezdzie z polski .dziękuje za jaką kolwiek odpowiedz tej kwestii.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2015-09-20 14:20:25 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anna67

Post #3 Ocena: 0

2015-09-20 14:28:35 (9 lat temu)

anna67

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Liverpool

Dziękuje , a jak dostępem do lekarzy specjalistów jest Anglii .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2015-09-20 15:38:09 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anna67

Post #5 Ocena: 0

2015-09-20 16:15:11 (9 lat temu)

anna67

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Liverpool

dziękuje od państwa za informacje , szukam trochę ich więcej .Może ktoś był był podobnej sytuacji jak to wszystko załatwiał .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2015-09-20 17:30:30 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anna67

Post #7 Ocena: 0

2015-09-20 18:38:15 (9 lat temu)

anna67

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Liverpool

Tego się obawiam że moja córka zostanie bez środków do życia .A przed wyjazdem bym musiała zawiesić jej rentę socjalną .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #8 Ocena: 0

2015-09-20 20:01:56 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Może jest jakieś rozwiązanie, ja tego nie widzę. Tu jest jakoś tak, że jeżeli nie możesz się utrzymać to wracasz do PL. Jest też tak, że jeżeli mieszkasz tu już kilka (3???) miesiące to masz szanse na jakieś tam benefity. Z tym że te benefity zanim trafią na konto, to trochę czasu mija, może się zdarzyć że po dwóch latach dostaniesz niezłą sumkę.
Co innego jeżeli dziecko jest małoletnie i przyjeżdża tu z rodzicem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GiantGoram

Post #9 Ocena: 0

2015-09-20 21:20:58 (9 lat temu)

GiantGoram

Posty: 291

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Bristol

W UK dla osoby doroslej mozna ubiegac sie o tzw PIP czyli Personal independent Payment,zas dla osoby nieletniej DLA,czyli Disability Living Allowance.
Obie w/o renty dostaje sie w oparciu w jaki sposob niepelnosprawnosc wplywa na zycie codzienne. Pytania w formularzu sa od tego Czy potrafi sama sobie ugotowac I Czy ma z tym problemy do pytania o zdrowie psychiczne.
Niestety zeby dostac PIP jako osoba dorosla trzeba miec statut rezydenta czyli mieszkac tu rok. Dokumenty do formularza mozna zobaczyc polski,te od lekarza,przetlumaczone oczywiscie.
Mam klienta ktory ma raka I ubiegalismy sie o PIP w maju I dostal odpowiedz odmowna bo nie byl rezydentem,podobnie Nie dostal ESA,z tych samych powodow.
Teraz minal rok I znow wypelnimy podania.
Inny moj klient zatrzymal sobie rente w Polsce no wychodzi my prawie tyle samo co by dostal tutaj,czyli okolo £76 tyg I pracuje w UK.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2015-09-21 11:10:28 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Status rezydenta jest po pobycie powyzej pol roku, inne wymagania sa co do ubiegania sie o zasilki, szczegolnie z tytulu niepelnosprawnosci(2 lata z ostatnich 3). Do tego dochodzi kwestia, ze niepelnosprawna jest osoba pelnoletnia. Wiecej na https://www.gov.uk/pip/eligibility
Co do podejscia do niepelnosprawnosci,juz zostalo wyjasnione, ze inaczej wyglada kwalifikowanie w Pl a inaczej w UK. Na samym forum jest pare tematow w tej kwestii, warto je przejrzec.
Poza tym co do srodkow do zycia, niestety wiekszosc obowiazkow spada na rodzicow, w UK maja co najwyzej wiecej mozliwosci, by zapewnic lepszy standart finansowy rodzinie.
W przeciwnym razie do UK przyjedzaliby gromadnie dorosli niepelnosprawni,niezdolni do samodzielnego funkcjonowania i pracy, oczekujacy pelnego wsparcia ze strony panstwa, taka jest niemila prawda...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,