MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wybory parlamentarne 2023/ referendum

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 153 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 151 | 152 | 153 ] - Skocz do strony

Postów: 1520

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

SweetLiar

Post #1 Ocena: 0

2023-09-01 21:52:45 (8 miesięcy temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

sprawdzałam czy można się już rejestrować online do głosowania za granicą i niestety strona e-wybory nie jest jeszcze uruchomiona, ale na dniach pewnie się to zmieni, tym bardziej, że według zapewnień głosowanie za granicą ma być ponoć … łatwiejsze
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2023-09-01 22:14:29 (8 miesięcy temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

W srode mielismy meeting online z Konsulem w Los Angeles. MSZ ma termin do 25 wrzesnia na ogloszenie o lokalach wyborczych, komisjach terenowych oraz o sposobach rejestracji wyborcow. Pozostaje miec nadzieje ze nie zrobi tego na ostatnia chwile.
W tym roku bede w naszej komisji wyborczej w Portland OR.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2023-09-04 11:52:59 (8 miesięcy temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Z jakiegos powodu rzadowi nie zalazy na glosach Polonii;) ja bede w Pl tym razem glosowac. Dowod w razie czego mam ( na sam paszport nie mozna;)
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #4 Ocena: 0

2023-09-04 12:15:39 (8 miesięcy temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Łatwiejsze? Tak pokombinowali, że jak im będzie zależało to sobie głosów z zagranicy nie policzą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #5 Ocena: 0

2023-09-05 18:55:59 (8 miesięcy temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Narazie to kiszka absolutna z wyborami za granica. W ubieglym tygodniu zwolnili vice ministra, ktory m.in. byl odpowiedzialny za wybory za granica. Do niego nalezalo wyznaczyc komisje wyborcze (ponoc mialo byc wiecej niz dotychczas), powolac komisje wyborcze i wydac zarzadzenia organizacyjne. Jak znam podejscie PiS do takich spraw to jeszcze nikt z nich sie nie zorientowal ze ta robota calkowicie lezy.
Narazie zajeli sie ocieplaniem blokow mieszkalnych i wyzywieniem w szoitalach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

daavid

Post #6 Ocena: +1

2023-09-05 23:35:29 (8 miesięcy temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Jakby mięli poparcia za granicą to by mieli całkiem inne podejście do głosowania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2023-09-12 20:43:13 (7 miesięcy temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ja sie przygladalam kto w mojej rodzinie na kogo glosuje. I tak, bezrobotny, nawiedzony ( podobnoz nawrocony, w kazdym badz razie z cechami i pogladami neofity, a nawiedzilo go po przedawkowaniu dopalaczy czy czegos tam) od 10 lat na utrzymaniu rodzicow, czyli mojego brata 34 lat- konfederacja. Siostra, lat 65 i poczatki demencji, niegdys zagorzaly zwolennik Pisu i teorii katynskich , dzis pis zwalcza i tez konfederatka. Zeby bylo weselej, cale zycie na utrzymaniu rodzicow, samotna matka, jeden syn w UK, drugi przeszedl na islam i mieszka w Saudi ( to dopiero patriotyzm:8 i cale zycie ona pracuje jako pracownik socjalny. Ogolnie jest sto procent pro socjalna i z krwiozerczym kapitalizmem w zyciu nie miala nic wspolnego. No ale tez jest neofitka od jakis 10 czy wiecej lat…przedtem cale zycie byla raczej hipisem i jak to teraz okresla- lewakiem. Wg mnie ona za jakies kolejne pare lat tez przejdzie na islam. Ten typ tak ma.

Tata, mowi, ze w sumie gdyby nie te autorytarne cyrki, to by glosowal na pis. No i brat, jego zona ratuja honor rodziny tradycyjnie glosujac na PO. ja sie zastanawiam nad SLD. ot tak sobie, zlosliwie:8 Wiadomo, zaglosuje sie jednak na mniejsze zlo; )

Co jeszcze rzuca sie w oczy, oni tam kazde zyje w swoim swiecie i swoich telewizjach, w opinii kazdego ta jedna jedyna ich ulubiona jest jedyna wlasciwa i niezalezna. Nie ma tam ani krzty tzw critical thinking, w zadnym z obozow. No, moze rodzice, pewnie z racji wieku i tzw doswiadczenia zyciowego.

Temat uchodzcow jest arcy na topie w Pl, przemadrza sie jeden przez drugiego powtarzajac kazdy wersje ze swoich kanalow prikazujac im co maja myslec na dany temat. Najlepsza jak zwykle jest moja siora z polowa rodziny uchodzcow, no ale jesli po linii ultra prawicowej, to chyba te jej koneksje nie bardzo po drodze. Tak poza tym nie wiem co ona za mlodu czytywala, ale raczej nie trylogie, skoro Zaporoze i Krym chce Rosji oddawac :8 Ot tacy to dzis patrioci…

Myslicie, ze ktos mnie o zdanie albo jak to w praktyce wszystko wyglada zapytal? No co ja tam wiem, od roku z uchodzcami tak na polu zawodowym jak prywatnym. PO spoty reklamowe to akurat od Nigela chyba skopiowali. Normalnie Brexitowskie reklamy tylko pod innym szyldem.

Dobrze, ze nie mam polskiej telewizji tu: D :8

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 12-09-2023 20:47 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #8 Ocena: +1

2023-09-12 23:42:06 (7 miesięcy temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Mam podobne spostrzeżenia. Ciotka która przeszła na przedwczesną emeryturę przed 50 urodzinami, myślę że grubo szybciej "recami i nogami" na PiS bo "dają". Ojciec, który ma 70 i dalej pracuje nie może patrzeć na darmozjadów i narzeka, że go okradają, bo mało co podwyżek dostaje, bo "ma za dużo". Mógłbym tak wiele akapitów wypisać.

Spoty KO popieram - chodzi o to, że nie ma większych obłudników jak pisowcy - robią pseudoreferendum o emigrantach a nikt ich tylle nie wpuścił co oni i bynajmniej nie chodzi o Ukraińców i jeszcze jakby było mało to wizami handlują.

[ Ostatnio edytowany przez: daavid 12-09-2023 23:44 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2023-09-13 01:39:32 (7 miesięcy temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Wybrali wreszcie wiceministra na miejsce wyrzuconego Wawrzyka. Jest nadzieja że Komisje Wyborcze jak i Lokale Wyborcze za granicą zostaną wyznaczone w terminie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

CuriousCatAlive

Post #10 Ocena: 0

2023-09-16 20:12:51 (7 miesięcy temu)

CuriousCatAlive

Posty: 685

Kobieta

Z nami od: 10-05-2017

Skąd: uk

Cytat:

2023-09-12 20:43:13, galadriel napisał(a):

PO spoty reklamowe to akurat od Nigela chyba skopiowali. Normalnie Brexitowskie reklamy tylko pod innym szyldem.



To znaczy jak? Zawsze wydawało mi sie ze PO byla pro-UE?

Mnie sie dowod osobisty przeterminowal wiec nie kwalifikuje sie do polskiego glosowania i mam nadzieje ze nadrobie glosujac moze za rok w Anglii... zobaczymy.

"Curiosity killed the cat", they say.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 153 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 151 | 152 | 153 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,