MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 36 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 34 | 35 | 36 ] - Skocz do strony

Postów: 351

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2021-09-25 21:29:40 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Zamkniete stacje benzynowe pilnowane przez policje. Na wlasne oczy widzialam dzis wracajac z nadgodzin, inaczej bym nie uwierzyla.

Puste polki w sklepach to juz sie chyba wszysty zdazyli przyzwyczaic:8
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #2 Ocena: 0

2021-09-25 21:44:23 (3 lata temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

-"Chemotherapy rationed amid shortage of NHS staff to deliver it"- The Telegraph, Nottingham Queen's Hosp
-znowu odwolywanie zabiegow planowych przez NHS, tym razem z powodu niedoborow CO2
-podatki w gore od kwietnia
-wzrost cen zywnosci, juz widoczny
-bankrutujace firmy energetyczne
-ograniczenia w podrozowaniu w momencie gdzie cala Europa kontynentalna porusza sie po swiecie bez wiekszych klopotow od paru miesiecy
-niedobor opiekunow osob starszych
-niedobory w sklepach
-niedobor paliwa
-ciagle opoznienia poczty, kurierow, wszelkich dosta
-praktycznie brak mozliwosci zobaczenia GP "na zywo", dostep do publicznej opieki medycznej na poziomie RPA (albo i juz gorzej)
Powyzsze punkty brzmia jak wiadomosci z takiej np Kuby.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2021-09-25 21:48:21 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Podwyzki pradu i gazu. A, to sie zawiera w bankrutujach firmach energetycznych; )

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2021-09-25 21:51:44 (3 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Może ja mam wyjątkowe szczęście, ale nie zauważyłam żadnych problemów z pocztą i kurierami.
Braki w sklepach owszem są, ale ja pamiętam z dzieciństwa jak ludzie walczyli o papier toaletowy i watę w aptece więc brak brukselek czy cytryny nie robi na mnie większego wrażenia, kupię w innym sklepie.

Ale to co się działo na lotnisku Heathrow pod koniec sierpnia trudno mi opisać bez łamania regulaminu. Tydzień po naszym przylocie pokazywały to już stacje telewizyjne bo w kilkugodzinnej kolejce zasłabło kilka osób, w tym kobieta w ciąży.

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2021-09-25 22:08:28 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Osoby z problemami psychicznymi na terapie przez IAPT (Improving Access to Psychological Therapies) czekaja rok. Ta nazwa, to chyba na ironie.

Tyle samo albo i dluzej na assessment z Health Advisory Service. Drugie tyle moga czekac zeby DWP ich wogole do HAS skierowalo).

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 25-09-2021 22:10 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #6 Ocena: 0

2021-09-25 22:10:31 (3 lata temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Sweet mi na pewno z dostawami nie pomaga lokalizacja, nigdy pieknie nie bylo ale teraz to juz dramat.
Co do niedoborow w sklepach to ja tez z tego pokolenia co pamieta kartki, GSy i ocet ale jednak pustawe polki mnie wk...bo nie zyje w PRL ani na Bialorusi, zeby kotom zarcia nie moc kupic normalnie od poltora roku.
I nastroj spoleczny stoickiego spokoju tez mnie juz dobija- jasne, czlowiek do wszystkiego sie przyzwyczaja i wojne przezyc mozna ale zeby az taka pasywnosc...

To Heathrow to w sumie pech, inne lotniska normalnie funkcjonuja w miare z tego co wiem. Co oczywiscie nie znaczy, ze taki cyrk jest do zaakceptowania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maat17

Post #7 Ocena: 0

2021-09-25 22:16:19 (3 lata temu)

Maat17

Posty: 5840

Kobieta

Z nami od: 18-02-2021

Skąd: New Kingdom

Cytat:

2021-09-25 21:44:23, dominikana36 napisał(a):
-"Chemotherapy rationed amid shortage of NHS staff to deliver it"- The Telegraph, Nottingham Queen's Hosp
-znowu odwolywanie zabiegow planowych przez NHS, tym razem z powodu niedoborow CO2
-podatki w gore od kwietnia
-wzrost cen zywnosci, juz widoczny
-bankrutujace firmy energetyczne
-ograniczenia w podrozowaniu w momencie gdzie cala Europa kontynentalna porusza sie po swiecie bez wiekszych klopotow od paru miesiecy
-niedobor opiekunow osob starszych
-niedobory w sklepach
-niedobor paliwa
-ciagle opoznienia poczty, kurierow, wszelkich dosta
-praktycznie brak mozliwosci zobaczenia GP "na zywo", dostep do publicznej opieki medycznej na poziomie RPA (albo i juz gorzej)
Powyzsze punkty brzmia jak wiadomosci z takiej np Kuby.





Polska lata 80... daleko nie trzeba szukac.
Od 4 rano z siostra czekalismy na cukier.
Ja mialam cos okolo 6 lat, siostra 3 lata starsza. Dobrze pamietam... o 8 to nas w drzwiach przewrocili.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #8 Ocena: 0

2021-09-25 22:24:07 (3 lata temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Cytat:

2021-09-25 22:08:28, galadriel napisał(a):
Osoby z problemami psychicznymi na terapie przez IAPT (Improving Access to Psychological Therapies) czekaja rok. Ta nazwa, to chyba na ironie.

Tyle samo albo i dluzej na assessment z Health Advisory Service. Drugie tyle moga czekac zeby DWP ich wogole do HAS skierowalo).

[ Ostatnio edytowany przez: <i>galadriel</i> 25-09-2021 22:10 ]




W calym Lincolnshire nie ma ani jednego zamknietego osrodka rehabilitacyjnego leczacego uzaleznienia. Ja sie pytam po co w ogole tu sie tych alkoholikow i narkomanow odtruwa jesli nie ma ich gdzie wypisac?
W UK w praktyce do nielicznych zamknietych osrodkow leczenia uzaleznien trafiaja jedynie osoby skierowane nakazem sadowym jako czesc wyroku.

Ach i zadna z nas nie wspomniala o poziomie panstwowej opieki dentystycznej, profilaktyce i leczeniu. A tu to juz gorzej niz w PL w 80. latach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

teresa2462

Post #9 Ocena: 0

2021-09-25 22:53:05 (3 lata temu)

teresa2462

Posty: 440

Kobieta

Z nami od: 26-03-2009

Skąd: walia

Mad max

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #10 Ocena: 0

2021-09-25 22:53:06 (3 lata temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Mi się udało napełnić bak do końca. Co prawda nie było wyboru i musiałem wsiąść benzynę 99 oktanów, ale co mi tam....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 36 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 34 | 35 | 36 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,