MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Władza - Pieniądze - Pasja - Cel

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 3 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

SweetLiar

Post #1 Ocena: 0

2021-07-04 23:21:08 (3 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2021-07-04 22:34:22, Gwontownik napisał(a):
Cytat:

2021-07-04 22:23:32, SweetLiar napisał(a):
1 Pieniądze/ władza bo to jedno i to samo
2 Szczęście
3 Rodzina/przyjaciele
4 Zdrowie

Tylko w odwrotnej kolejności



Pkt 2 szczęście=zdrowie
I odwrotnie


Nie zgadzam się.
Są głusi, niemi, bez kończyn, ale szczęśliwi.
Wszyscy też znamy ludzi w pełni zdrowia i sił, a nieszczęśliwych.

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AbacusII

Post #2 Ocena: 0

2021-07-05 00:09:35 (3 lata temu)

AbacusII

Posty: 721

Mężczyzna

Z nami od: 12-05-2021

Skąd: Londyn

Co wybieram z waszej listy ? Juz wybrałem jakiś czas temu .Właściwie to nie był wybór , poczułem to . I teraz mi wystarczy żyć z Pasją :)





[ Ostatnio edytowany przez: AbacusII 05-07-2021 00:42 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwontownik

Post #3 Ocena: 0

2021-07-05 05:11:24 (3 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5120

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

Cytat:

2021-07-04 23:21:08, SweetLiar napisał(a):

Nie zgadzam się.
Są głusi, niemi, bez kończyn, ale szczęśliwi.
Wszyscy też znamy ludzi w pełni zdrowia i sił, a nieszczęśliwych.



Możesz się nie zgadzać. A czy głuchota to choroba, czy kalectwo? To samo z pozostałymi przykładami.
Zdrowie to stan ciała, czasami ducha, szczęście natomiast jest tylko stanem mentalnym, odczuciem powiązanym nie tylko ze stanem zdrowia, lecz stanem wszystkiego co nas otacza i wpływa na nasze życie. Stąd też znamy ludzi w pełni sił i zdrowia, a nieszczęśliwych. Ja nie znam chorych, którzy byliby szczęśliwi.




[ Ostatnio edytowany przez: Gwontownik 05-07-2021 05:38 ]

Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #4 Ocena: +1

2021-07-05 07:33:24 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2021-07-04 22:30:54, rafal80 napisał(a):
Pieniądze nie są ważne.... dla tych którzy je mają :-]


Dobre :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2021-07-05 07:57:23 (3 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Problem w tym, że te rzeczy się pokrywają.
Co jeżeli pasją jest robienie pieniędzy? I one są celem?
Co jeżeli cel wymaga pieniędzy? A wynika on z pasji?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

ZlotaPerla1

Post #6 Ocena: 0

2021-07-05 08:00:35 (3 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2021-07-05 07:57:23, stanislawski napisał(a):
Problem w tym, że te rzeczy się pokrywają.
Co jeżeli pasją jest robienie pieniędzy? I one są celem?
Co jeżeli cel wymaga pieniędzy? A wynika on z pasji?


To trzeba się urodzić w bogatej rodzinie :-] :-] :-]
... no problem :-8
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #7 Ocena: 0

2021-07-05 08:44:14 (3 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Cytat:

2021-07-04 20:54:24, Gwontownik napisał(a):
Cytat:

2021-07-04 20:33:44, xxxx1234 napisał(a):
Emitentami pieniądza są bankierzy centralni/ banki centralne mniejsza z tym jak zwał i to one rozdają karty powiedzmy dzisiaj wychodzi Borys i mówi, że jak wygra następne wybory każdy mieszkaniec Anglii dostanie 1000 funtów no i stało się Borys wygrał kolejne wybory i co gorsze bierze się za realizację swoich obietnic i teraz skąd wziąć te 1000 funtów dla każdego mieszkańca Anglii przecież na drzewach nie wyrosną w takiej sytuacji, możesz podnieść podatki zebrać odpowiednią ilość pieniędzy i ponownie rozdać je ludziom, ale podnosząc podatki wkurzysz wyborców, więc możesz dołożyć, dodrukować, wyemitować (nieważne jak zwał) odpowiednią ilość pieniędzy i dołożyć je do systemu, żeby dać każdemu mieszkańcowi Anglii 1000 funtów, ale na to zgodę muszą wyrazić bankierzy centralni i w ten sposób dochodzimy do tego kto ma władzę. Bankierom centralnym do rządzenia są potrzebni albo głupi politycy, albo tacy, którzy zgodzą się dla swoich korzyści być ich sługusami, a kto w tym wszystkim będzie najbardziej poszkodowany pozostała cześć społeczeństwa, bo dostanie tak naprawdę nic nie warte 1000 funtów. Logiczne, że jak dołożysz do systemu pustego pieniądza pojawi się inflacja i automatycznie ceny pójdą w górę i co jest w tym najsmutniejsze, że w 95% ludzi nawet tego nie rozumie, że została oszukana. :-(

P.s
Oczywiście to jest napisane w bardzo uproszczony sposób, ale chciałem w bardzo przejrzysty sposób pokazać o co mi chodzi i kto tak naprawdę ma władze.

Bo to jest tak jak z falszowaniem pieniedzy. Jezeli ty to zrobisz to jestes przestępcą, ale rzad, wladza, bank centralny może falszowac pieniadz w miarę potrzeb. I oni ratuja gospodarke, a ty tylko nieuczciwie chcesz posiadac kasę.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Gwontownik</i> 04-07-2021 20:55 ]




Gwontownik w pełni się z Tobą zgadzam dodam tylko, że ludzie jako cywilizacja nie dorośli do tego, żeby odejść od złota jako pieniądza. Uważam, że tak jak np. 500 lat temu powinniśmy nosić w kieszeniach srebrne i złote monety w takim systemie nie było by niszczenia pieniądza inflacją, a jeśli nawet to na pewno nie w takim tempie jak teraz. Pieniądz powinien być magazynem wartości i przy rozwijającej się technologi gdy wiele towarów i usług, możemy wykonać szybciej niż jeszcze 10 lat temu za pieniądze zarobione w przeszłości dzisiaj powinniśmy być w stanie kupić więcej, a jest zupełnie na odwrót.

Co do pieniądze vs zdrowie jedno z drugim wcale się nie wyklucza gdy masz odpowiednią ilość pieniędzy jesteś w stanie lepiej zadbać o zdrowie. Odrazu przychodzi mi do głowy przykład moich znajomych, którzy mogą sobie pozwolić na zakup "ekstra witamin" dla swojego syna, ale sobie odmawiają witamin ze względów finansowych. Zachowują się jak większość rodziców stawiając dobro dziecka nad swoim, ale w pewien sposób zaniedbując swoje zdrowie.
Znam też osobę, która dzięki swoim pieniądza przeszła bardzo drogą ratującą życie operację i dzięki pieniądza ciągle chodzi po tym świecie. Dlatego dla mnie to nie jest takie 0-1 pieniądze, albo zdrowie bo to czy mamy zdrowie, może zależeć od tego czy mamy pieniądze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Wembley27

Post #8 Ocena: 0

2021-07-05 09:56:03 (3 lata temu)

Wembley27

Posty: n/a

Konto usunięte

Pieniądze

Passje i cel mam
A władzy nie potrzebuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #9 Ocena: 0

2021-07-05 10:21:00 (3 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2021-07-05 05:11:24, Gwontownik napisał(a):
Zdrowie to stan ciała, czasami ducha, szczęście natomiast jest tylko stanem mentalnym, odczuciem powiązanym nie tylko ze stanem zdrowia, lecz stanem wszystkiego co nas otacza i wpływa na nasze życie.

To nie jest szczęście.
Ja mówię o poczuciu szczęścia, zadowolenia z tego kim jestem, co mam i nie w sensie dóbr materialnych, które dziś są a jutro może ich nie być. Podobnie jest ze zdrowiem. Każdy inaczej rozumie czym jest szczęście.

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #10 Ocena: 0

2021-07-05 13:41:15 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

'Władza jest dla Tych, co są gotowi siegnąć dna, aby ją podnieść...'



*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 05-07-2021 13:41 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,