MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wątek historyczny

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 25 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 23 | 24 | 25 ] - Skocz do strony

Postów: 245

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

daavid

Post #1 Ocena: 0

2020-12-28 11:06:05 (3 lata temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Temat historii przewija się w innych tematach, czasami mocno je zaśmiecając.
Proponuje wszystkie rozmowy przenieść w te miejsce.

Na początek proponuję, szczególnie Jurkowi film na YouTube.






Opinia moderatora: Poprawiony link do filmu. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2020-12-28 11:19:26 (3 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

To niezły pomysł, ale wszystkie będzie trudno - zwłaszcza, jeżeli wynikają z innych wątków i są z nimi związane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

sqlserver

Post #3 Ocena: 0

2020-12-28 11:24:00 (3 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Takie dyskusje to idealna pożywka dla putinowskiej propagandy. Im tego tylko trzeba aby utwierdzić ich w słuszności ich obecnej narracji historycznej.
Dzisiaj wyraźnie widać, że Historia to przedłużenie polityki i kiedy wszystkie mądre narody odcinają się od Hitlera (żeby uniknąć odpowiedzialności która słono kosztuje) na świecie znalazł się tylko jeden naród, który dywaguje nad korzyściami wynikającymi z sojuszu z trupem. Co to za naród ? Wiadomo...Polacy idący na pasku skończonych idiotów-rewizjonistów historii, których wypociny w odpowiedniej chwili na forum międzynarodowym wyciagną; Putin i Netanjahu.
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #4 Ocena: 0

2020-12-28 11:32:48 (3 lata temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Źle odczytujesz tę dyskusję. To jest przede wszystkim o tym, że inne narody dobrze rozgrywają swoją kartę a my zawsze dajemy się wykiwać. W 1939r wykiwali nas wszyscy. Problem w tym, że bardzo się o to prosiliśmy. To po pierwsze.
Po drugie ja rozumiem, że politycy używają historię do uprawiania bieżącej polityki, ale mi osobiście to nie może przeszkodzić w dyskutowaniu o faktach i zdarzeniach jakie miały miejsce w historii.

[ Ostatnio edytowany przez: daavid 28-12-2020 12:00 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #5 Ocena: +1

2020-12-28 14:04:38 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Pewnie nie na temat, ale pod rozwage. Spotkalam siez opiniami od osob z lower socio economic status ( a wiec i bez jakichs szczegolnych osiagniec w edukacji- czy,i reprezentatywnych dla tzw wiekszosci) zePolska historii nie ma bo jej przez 100 lat nie bylo, licza sie takie panstwa jak Rosja, Turcja( o dziwo) Niemcy, Angole itd...

Zupelnie abstrahujac pomyslcie o filmach, serialach ktore odnosza sukcesy. Niech bedzie Vikings, LastKingdom, the Crown , Rzymianie a nawet GOT. Oprocz Got to jakas tam fikcja mniej lub bardsiej zgodna z historia. Jedno jest pewne- sa to historie sukcesu. Podboju, morderstw,wyzysku,zdrad, manipulacji itd A nie martrologii i moralnego zwyciestwa ( czyli przegranej). Jaki z tego wniosek czy raczej nauka dla tych co chca rzadzic a nie byc rzadzonymi . Czego uczy przeszlosc jesli nie patrzymy na nia przez pryzmat polski ( przymiotnik ) .i blagam nie ostatnie sto lat, ten pattern o ktorym pisze to dalekoooo dalej w przeszlosc i przyszlosc siega. Szerokokatne myslenie w kontekscie tysiacleci a nie tylko na linii Pilsudski- Dmowski jak nasi politycy. Ich chyba faktycznie nico nie uratuje, utkneli w 20 wieku. Moze dlatego nigdynie zajmiemy miejsca Vikingow, Rzymian czy Brytow...: 8
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #6 Ocena: 0

2020-12-28 15:06:16 (3 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Jeżeli spojżeć na Żydów to i na martyrologii narodu można budować siłę, a ludzie o których piszesz historie znają z seriali i filmów, pokaz mi film albo serial o między narodowym zasięgu który pokazał nas w dobrym świetle
Nigdy nie zajmiemy miejsca Rzymian czy Brytow bo nie mamy geograficznie szczęścia i leżymy pomiędzy Niemcami a Rosją a nasi politycy (z każdej strony) są skorumpowani i krótkowzroczni a obce wywiady u nas są jak u siebie
W stanach decyzje rzadu są lobbowane przez przemysł nawroty, farmaceutyczny albo zbrojeniowy i podjęte decyzje zależą kto mocniej nacisnął u nas lobbuje GRU, Mosad, BND albo CIA
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #7 Ocena: 0

2020-12-28 16:00:50 (3 lata temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2020-12-28 14:04:38, galadriel napisał(a):
Pewnie nie na temat, ale pod rozwage. Spotkalam siez opiniami od osob z lower socio economic status ( a wiec i bez jakichs szczegolnych osiagniec w edukacji- czy,i reprezentatywnych dla tzw wiekszosci) zePolska historii nie ma bo jej przez 100 lat nie bylo, licza sie takie panstwa jak Rosja, Turcja( o dziwo) Niemcy, Angole itd...

Zupelnie abstrahujac pomyslcie o filmach, serialach ktore odnosza sukcesy. Niech bedzie Vikings, LastKingdom, the Crown , Rzymianie a nawet GOT. Oprocz Got to jakas tam fikcja mniej lub bardsiej zgodna z historia. Jedno jest pewne- sa to historie sukcesu. Podboju, morderstw,wyzysku,zdrad, manipulacji itd A nie martrologii i moralnego zwyciestwa ( czyli przegranej). Jaki z tego wniosek czy raczej nauka dla tych co chca rzadzic a nie byc rzadzonymi . Czego uczy przeszlosc jesli nie patrzymy na nia przez pryzmat polski ( przymiotnik ) .i blagam nie ostatnie sto lat, ten pattern o ktorym pisze to dalekoooo dalej w przeszlosc i przyszlosc siega. Szerokokatne myslenie w kontekscie tysiacleci a nie tylko na linii Pilsudski- Dmowski jak nasi politycy. Ich chyba faktycznie nico nie uratuje, utkneli w 20 wieku. Moze dlatego nigdynie zajmiemy miejsca Vikingow, Rzymian czy Brytow...: 8


Czcimy przegrane powstania. Teraz warszawskie a przed wojną listopadowe. Oba przyniosło gigantyczne straty, listopadowe być może nawet większe....

Było jedno udane, ale tym się za dużo nie zajmujemy...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #8 Ocena: 0

2020-12-28 16:50:18 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

@sq...geopolityka, really? Zydzi wogole swojego panstwa nie mieli. No dobra, niech bedzie ze Bog im obiecal juz w Biblii, a ze na tym wyrosla potem cala zachodnia cywilizacji, to mieli fuksa.

Ale to dobry przyklad na myslenie typu niegdy nic nie osiagniemy, bo to, bo tamto; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2020-12-28 17:59:13 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie oceniałbym tak ostro faktu, że utknęliśmy - w pewnym sensie - w wieku 20. Od 1945 do 1989 dyskusja o Piłsudskim czy Dmowskim nie była możliwa.
Streszczać dziejów PRL nie będę. Wszyscy znamy tę opowieść. Natomiast musimy nadrabiać pewne zaległości, a więc stąd dywagacje o tzw 'opcji niemieckiej' w roku 1939.

-----

Ja jestem w tę hisorię najnowszą zaangażowany osobiście. Mój Pradziad: legionista Piłsudskiego, osadnik wojskowy w Województwie Nowogródzkim - mam opis majątku, operat szacunkowy (pod odszkodowanie za mienie zabużańskie); wywieziony z Rodziną w 1940 roku pod Archangielsk.
Zdążył do Armii Andersa. Walczył pod Monte Cassino - szlak bojowy, odznaczenia dostałem z Ministerstwa Obrony UK...
Mam kopię biletu z Glasgow do Gdańska z 1947 roku...zmarł jeszcze nim ja się urodziłem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 28-12-2020 18:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwontownik

Post #10 Ocena: 0

2020-12-28 20:57:25 (3 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5121

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

David
Temat super jeśli chodzi o wątek historyczny. Nie bawił bym się jednak w dewagowanie typu co by było gdyby..., bo mamy swoje nierozwiązane problemy, które w najbliższej przyszłości niewyjaśnione, mogą się stać zaczątkiem dla rewizjonistów historii do postawienia naszego kraju w zupełnie nowej rzeczywistości. Mowa oczywiście o kwestiach 7ydowkich. Nie to, abym był przeciwny jakiejś nacji, ale własnej obrażać nie pozwolę, ze względu na obecnie żyjących i ich przodków, którzy niejednokrotnie życie poświęcili dla ojczyzny. Jak się to robi to zapewne wiecie i pamiętacie historię, jakiej uczono w szkole za słusznie minionych czasów. 17 wrzesień 1939, Katyń i inne. Nie dalej jak w ubiegłym roku mieliśmy przykład jak to Putin światu oznajmił że 17 to oni jednak "save life" w co jeszczena zachodzie nie uwierzono. Nawet BBC pisało. Dało się? Ale jak długo to potrwa?
A teraz mamy po części wyprostowane. Pozostały jednak inne: Jedwabne, Wołyń. Gdy tego nie zrobimy to na polskim narodzie odbije się to negatywnie. Póki co jest nielegalne publikowanie niewygodnych niektórym nacjom informacji, nawet kiedy są prawdziwe. Na dzień dzisiejszy jednak można sobie wejść na popularny serwis z filmami i odszukać na nim polskie zbrodnie w czasach drugiej światowej, uznanie obozów zagłady za fikcyjne i wiele innych. Nie, nie. U nas są strażnicy moralności pilnują treści, ale w Australii już nie. Gdzie jeszcze to zobaczymy tego nie wiem, bo korzystałem tylko z 'australii'. Niewiele potrzeba aby rozlało się na świat cały. A że słyszenia wiem z dobrze poinformowanych źródeł, że pisemnych dowodów zbrodni posiadamy już niewiele.

Tak więc dbajmy o to co mamy i róbmy wszystko aby następne pokolenia nie musiały cierpieć z powodu naszego zaniechania. Z całym szacunkiem dla Piotra Zychowicza za pracę jaką wkłada w pracę nad naszą historią, jego książka history fiction, moim zdaniem była bublem. Nie w sensie literackim lecz słuszności i sensu poruszanego tematu. Woda na młyn rewizjonistów.
Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 25 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 23 | 24 | 25 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,