MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

"Praca dla mlodych ambitnych". Kiedy mniej wiecej umiera ambicja?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 2 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Turefu

Post #1 Ocena: 0

2020-08-31 17:33:45 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

I znowu zgadzam sie z Richmond . Sama naleze do pokolenia 40+ I nie znam nikogo wsrod rowiesnikow , ktoby nie mial ogolnego pojecia, do czego sluzy komputer. Do pracy na kasie naprawde nie potrzeba wielkiej znajomosci informatyki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

NightFury

Post #2 Ocena: 0

2020-08-31 17:34:31 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2020-08-31 14:11:07, cris82 napisał(a):
jakbym mial sklep lub restauracje to tez wolalbym zeby pracowaly tam mlode ladne dziewczyny

to normalka wszedzie


Nie wszędzie.
W miejscach, gdzie rekrutacja opiera się na kompetencjach wygląd schodzi na dalszy plan.
Wbrew pozorom sporo jest takich miejsc.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #3 Ocena: 0

2020-08-31 18:26:47 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-08-31 17:34:31, NightFury napisał(a):
Cytat:

2020-08-31 14:11:07, cris82 napisał(a):
jakbym mial sklep lub restauracje to tez wolalbym zeby pracowaly tam mlode ladne dziewczyny

to normalka wszedzie


Nie wszędzie.
W miejscach, gdzie rekrutacja opiera się na kompetencjach wygląd schodzi na dalszy plan.
Wbrew pozorom sporo jest takich miejsc.


W ktorym kraju?

A czy ktos zna kogos w Polsce kto przebranzowil sie po czterdziestce chwalac sie na rozmowach kwalifikacyjnych kompetencjami miekkimi i dostajac prace w troche innej dziedzinie bez specjalistycznego doswiadczenia, bez znajomosci?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #4 Ocena: 0

2020-08-31 23:16:25 (4 lata temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Cytat:

2020-08-31 18:26:47, PannaZMokraGlowa napisał(a):
Cytat:

2020-08-31 17:34:31, NightFury napisał(a):
Cytat:

2020-08-31 14:11:07, cris82 napisał(a):
jakbym mial sklep lub restauracje to tez wolalbym zeby pracowaly tam mlode ladne dziewczyny

to normalka wszedzie


Nie wszędzie.
W miejscach, gdzie rekrutacja opiera się na kompetencjach wygląd schodzi na dalszy plan.
Wbrew pozorom sporo jest takich miejsc.


W ktorym kraju?

A czy ktos zna kogos w Polsce kto przebranzowil sie po czterdziestce chwalac sie na rozmowach kwalifikacyjnych kompetencjami miekkimi i dostajac prace w troche innej dziedzinie bez specjalistycznego doswiadczenia, bez znajomosci?


Jak znam taką osobę. To mój kolega od ponad 10 lat. W UK pracował 7 lat jako kierowca TIR-a dla dużej firmy logistycznej - w 100% na trasach europejskich - ponad 500 wyjazdów.W ostatnim roku jako spedytor o oddziale firmy w Derby.
Wiosną ub.roku z powodów rodzinnych wrócił z żoną i córką do kraju.Zatrudnił się jako kierowca ...TIR-a aby po paru miesiącach awansować na specjalistę spedycji międzynarodowej pracę w branży automotive w niemieckim oddziale tej firmy w Polsce.
Pomogła doskonała znajomość języka angielskiego,znajomość procedur i po prostu znajomość realiów "na żywo" w praktyce !!! Nie potrzebował żadnych znajomości a obecny jego wiek to 44 lata...:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #5 Ocena: 0

2020-09-01 00:26:04 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Bez przesady. Powyżej 40 roku życia to jeszcze ktoś kogo czeka dwadzieścia parę lat aktywności zawodowej.

Nie jest przypadkiem tak, że dużo osób boi się tak naprawdę nowych wyzwań i wszystko zwala na swój wiek?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #6 Ocena: 0

2020-09-01 07:19:26 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Tu w Anglii @daavid, ale w Pl sa inne realia.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tesstickle

Post #7 Ocena: 0

2020-09-01 09:36:16 (4 lata temu)

tesstickle

Posty: 4137

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2020

Skąd: Dolna szuflada

Kiedyś napisałem że szukam pracy i nic.
Na tą ilość aplikacji wynik - 0
Nie mogę sprawdzić wszystkich ale w kilku przypadkach udało mi się potwierdzić że ... wakat został obsadzony młodym Anglikiem ze znikomym doświadczeniem lub w najlepszym wypadku sporo mniejszym niż moje.:-8
- Jurandzie, powiedziałeś, żebym wydał wszystkie pieniądze, bo umrę w maju. A mamy wrzesień. - Ale pieniądze wydałeś? - Tak - Czasem moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2020-09-01 09:44:41 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie zapominaj, ze w UK musza obsadzac stanowiska niebialymi osobami z mniejszosci, wiec bialy mezczyna ma najmniejsze szanse (poza City). Szczegolnie dziala to w sektorze publicznym.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tesstickle

Post #9 Ocena: 0

2020-09-01 09:59:37 (4 lata temu)

tesstickle

Posty: 4137

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2020

Skąd: Dolna szuflada

Cytat:

2020-09-01 09:44:41, Richmond napisał(a):
Nie zapominaj, ze w UK musza obsadzac stanowiska niebialymi osobami z mniejszosci, wiec bialy mezczyna ma najmniejsze szanse (poza City). Szczegolnie dziala to w sektorze publicznym.


Przykra ale prawda.
Kiedyś starałem się o stanowisko kierowcy transportu dla starszych i niesprawnych. Robota przez borough council, pełny etat/ swietne godziny/przyzwoita stawka.
Biorąc pod uwagę stanowiska na których pracowałem/doświadczenie/customer service/full DBS check etc.. miałem spore szanse.

Któregoś dnia zjawiłem się w "złym miejscu i złym czasie" bo miałem okazję zobaczyć kogo przyjeli na to stanowisko.
Młody, "bardzoniebiały" właśnie wypełniał papiery a pani go informowała że jeszcze dziś złożą wniosek o DBS.
Tak że tego :-8

Szkoda ze to widziałem, bo tak to bym się jeszcze łudził że starszy/stateczny/doświadczony itd dostał tą robotę.

btw. "tĄ" czy "tĘ" robote.:-]
- Jurandzie, powiedziałeś, żebym wydał wszystkie pieniądze, bo umrę w maju. A mamy wrzesień. - Ale pieniądze wydałeś? - Tak - Czasem moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2020-09-01 10:24:09 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6742377/Police-chiefs-son-denied-job-force-not-female-LGBT-ethnic-minority.html

"Police chief’s son, 25, denied a job with the force because he is not ‘female, LGBT or ethnic minority’ says he no longer wants to become an officer despite winning discrimination battle"
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,