MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Notice of intended prosecution - pomoc prawnika

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

renafem

Post #1 Ocena: 0

2020-06-22 13:20:28 (4 lata temu)

renafem

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 22-06-2020

Skąd: Bristol

Witam
Niedawno wyprowadzilem sie z UK, przed wyprowadzka mialem male uderzenie autem, Anglik stal na poboczu drogi i otworzyl nagle drzwi gdy ja przejezdzalem bardzo wolno, nie mialem mozliwosci unikniecia uderzenia. Podalem mu swoje dane ale nie wzialem jego, bylo ciemno, nie widzialem nawet uszkodzenia wiec odjechalem. On pojechal na policje i powiedzial ze go nawet w aucie nie bylo gdy drzwi byly otwarte (tak mi ubezpieczyciel powiedzial). Oskarzony jestem o to, ze jezdzilem niedbale, nie zatrzymalem sie i nie wymienilem danych. Mam nagranie z kamery ze ten czlowiek wtedy jechal autem po poboczu. Na moj stary adres przyszedl notice of intended prosecution - nie zatrzymanie sie i nie wymienienie danych. Prawdopodobnie sprawa pojdzie do sadu. Nie ma mnie w UK. Potrzebuje prawnika, ktory odbierze listy i odpisze policji, oraz bedzie mnie reprezentowal w sadzie jezeli bedzie to wymagane. Prosze o pomoc, czy kogos zna prawnika od spraw motoryzacyjnych? Nie wiem jak to inaczej zalatwic a chcialbym zalatwic ta sprawe od razu, poniewaz boje sie ze zostanie wystawiony nakaz aresztowania, gdy nie zjawie sie w sadzie i mnie zlapia podczas przekraczania granic Europy. Po prostu mialem wielkiego pecha.

[ Ostatnio edytowany przez: renafem 22-06-2020 13:29 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #2 Ocena: 0

2020-06-22 13:30:56 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

A jestes pewien ze nie dostales w pismie namiarow na strone internetowa gdzie sie odwolac?

Ja raz w imieniu firmy odwolalam sie wlasnie w internecie od kary i anulowano.
Poza tym, podajesz swoj polski adres.

---
Cos czuje ze okaze sie to blyskotliwa reklama jakiegos blyskotliwego prawnika.

[ Ostatnio edytowany przez: PannaZMokraGlowa 22-06-2020 13:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

renafem

Post #3 Ocena: 0

2020-06-22 13:45:05 (4 lata temu)

renafem

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 22-06-2020

Skąd: Bristol

Pod moim starym adresem mieszka nowy lokator i ta osoba mi wysyla zdjecia dokumentow na maila, nie widzialem zadnego odwolania sie od kary, zadnej strony internetowej, nawet nie ma podanej kary. Jeden dokument przyszedl od ubezpieczyciela zeby sie z nimi skontaktowac, dwa dokumenty od policji 1) notice of intended prosecution 2) application for name and address of driver, aby wypenic jakis form, ale nie dostalem zdjecia tego formularza, wiec nie wiem jak on wyglada.

Od jakiej kary sie odwolalas? i gdzie/komu mam podac polski adres bo nie rozumiem.

Dlaczego myslisz ze to reklama prawnika? Prosze o pomoc bo naprawde nie wiem jak to zalatwic, chcialbym aby ktos w moim imieniu mnie reprezentowal w UK, moze to byc angielski prawnik z Bristolu najlepiej, nie ma znaczenia dla mnie bo rozmawiam po angielsku. Jezeli bez prawnika da sie to zalatwic to jeszcze lepiej. Po prostu prosze o pomoc.

[ Ostatnio edytowany przez: renafem 22-06-2020 13:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #4 Ocena: 0

2020-06-22 13:51:10 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Tam sa namiary na jednostke policji I Twoj numer referencyjny. Skontaktuj sie z nimi zeby przedstawic swoje polskie namiary, zeby do Polski sie zwrocili do Ciebie. Masz nagranie wiec nic Ci nie grozi. Chyba ze bardzo chcesz placic tu swojemu jakiemus przedstawicielowi.

Anulowano mi zwykla kare drogowa z dzielnicy, ale mielismy tez notice of intended prosecution tylko ze kierowca nie kontestowal. To prawda, wypelnialismy taki formularz poczta. Skontaktuj sie z odpowiednia jednostka terenowa.


[ Ostatnio edytowany przez: PannaZMokraGlowa 22-06-2020 13:55 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

renafem

Post #5 Ocena: 0

2020-06-22 14:05:39 (4 lata temu)

renafem

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 22-06-2020

Skąd: Bristol

Tak widze namiary na policjie i moj numer referencyjny. Tylko boje sie ze samemu moge to zle zalatwic, bo nie mam doswiadczenia w tych sprawach i jeszcze uznaja mnie bardziej winnym niz jestem. Juz zadzwonilem do ubezpieczyciela swojego i od razu po tym uznal mnie za winnego, anulowal mi no claim bonus i nie sciagnal moich nagran z kamery, wiec ich nawet nie ogladal tak jakby go nie interesowalo kto jest winny a kto nie. Pozostawil sprawe dla policji. Nie ma mnie w Europie obecnie, nie moge przedstawic polskiego adresu. Sytuacja wydaje sie skomplikowana z tego powodu. Chcialbym zeby to zalatwil ktos z doswiadczeniem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #6 Ocena: 0

2020-06-22 14:18:02 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-06-22 14:05:39, renafem napisał(a):
Tak widze namiary na policjie i moj numer referencyjny. Tylko boje sie ze samemu moge to zle zalatwic, bo nie mam doswiadczenia w tych sprawach i jeszcze uznaja mnie bardziej winnym niz jestem. Juz zadzwonilem do ubezpieczyciela swojego i od razu po tym uznal mnie za winnego, anulowal mi no claim bonus i nie sciagnal moich nagran z kamery, wiec ich nawet nie ogladal tak jakby go nie interesowalo kto jest winny a kto nie. Pozostawil sprawe dla policji. Nie ma mnie w Europie obecnie, nie moge przedstawic polskiego adresu. Sytuacja wydaje sie skomplikowana z tego powodu. Chcialbym zeby to zalatwil ktos z doswiadczeniem.


OK Renafem jestem samozatrudnionym tlumaczem od 1998r. Odpowiada doswiadczenie? Bo tlumacze zeby podac swoj adres pobytu policji jako pierwszy krok, jesli chcesz to wyjasnic. Powinienes dac rade z adresem. Nie musi byc w Europie. Pisze glownie dlatego bo moze innym sie tez przyda. Twoj adwokat to dopiero jesli dojdzie do prosecution. Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

renafem

Post #7 Ocena: 0

2020-06-22 14:26:43 (4 lata temu)

renafem

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 22-06-2020

Skąd: Bristol

Cytat:

2020-06-22 14:18:02, PannaZMokraGlowa napisał(a):
Cytat:

2020-06-22 14:05:39, renafem napisał(a):
Tak widze namiary na policjie i moj numer referencyjny. Tylko boje sie ze samemu moge to zle zalatwic, bo nie mam doswiadczenia w tych sprawach i jeszcze uznaja mnie bardziej winnym niz jestem. Juz zadzwonilem do ubezpieczyciela swojego i od razu po tym uznal mnie za winnego, anulowal mi no claim bonus i nie sciagnal moich nagran z kamery, wiec ich nawet nie ogladal tak jakby go nie interesowalo kto jest winny a kto nie. Pozostawil sprawe dla policji. Nie ma mnie w Europie obecnie, nie moge przedstawic polskiego adresu. Sytuacja wydaje sie skomplikowana z tego powodu. Chcialbym zeby to zalatwil ktos z doswiadczeniem.


OK Renafem jestem samozatrudnionym tlumaczem od 1998r. Odpowiada doswiadczenie? Bo tlumacze zeby podac swoj adres pobytu policji jako pierwszy krok, jesli chcesz to wyjasnic. Powinienes dac rade z adresem. Nie musi byc w Europie. Pisze glownie dlatego bo moze innym sie tez przyda. Twoj adwokat to dopiero jesli dojdzie do prosecution. Pozdrawiam.




Zle mnie zrozumialas, prosze sie nie obrazac, ja szukam doswiadczonego prawnika w sprawach motoryzacyjnych, nie szukam tlumacza poniewaz znam jezyk angielski.

Jezeli chodzi o podanie mojego obecnego adresu to wydaje mi sie ze nie do konca jest to dobre rozwiazanie poniewaz nie wiem jak dlugo bede tu gdzie jestem, a po drugie poczta wolniej dziala obecnie. Chcialbym to lokalnie zalatwic przez jakiegos prawnika.

[ Ostatnio edytowany przez: renafem 22-06-2020 14:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2020-06-22 14:45:11 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Miales legal cover z ubezpieczeniem?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

renafem

Post #9 Ocena: 0

2020-06-22 15:08:51 (4 lata temu)

renafem

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 22-06-2020

Skąd: Bristol

nie mialem legal cover tym razem :(
boje sie jeszcze jednego, poniewaz wyjechalem angielskim autem z UK do PL i mi sie ubezpieczenie skonczylo w PL, mialem tylko wrocic i sprzedac auto, wiec kupilem ubezpieczenie na swoj stary adres w UK. Tylko ze ja juz wtedy nie mieszkalem pod starym adresem i zamieszkal tam nowy lokator. Nie wiem czy to oznacza ze ubezpieczyciel anuluje mi ubezpieczenie poniewaz kupilem to na stary swoj adres.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,