MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kim Dzong Un nie żyje?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

stanislawski

Post #1 Ocena: 0

2020-04-27 18:22:19 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Abstrahując od sytuacji wewnątrz Korei, to co do tego to się zupełnie nie zgodzę.
"i to jest następny mit , według wielu łatwiej dostać się do Korei niż do USA, oczywiście od paru dni z USA jest dla nas lepiej"

Nie tylko moja rodzina lata tam kilka razy w roku. Jedyna osoba, której nie chcieli ponownie, to ta, która poważnie przedłużyła pierwszy pobyt.
Ja zaś dostałem wizę nawet nie pokazując zaproszenia. W ogóle nie byli zainteresowani. 10 lat temu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

sqlserver

Post #2 Ocena: 0

2020-04-27 20:30:08 (4 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Cytat:

Nie tylko moja rodzina lata tam kilka razy w roku. Jedyna osoba, której nie chcieli ponownie, to ta, która poważnie przedłużyła pierwszy pobyt.
Ja zaś dostałem wizę nawet nie pokazując zaproszenia. W ogóle nie byli zainteresowani. 10 lat temu.

Czyli jednak wizę musiałeś mieć, wiesz dlaczego Polska długo nie podlegała pod ruch bezwizowy czyli nie wszystkim jest tak dobrze, z mojej rodziny nikomu nie odmówiono wizy do KRLD i nie znam tez nikogo z poza rodziny :-]:-M]
Tu masz opis jak to jest z wiza do kima
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2020-04-27 20:54:13 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Tak, musiałem mieć.

A wy często latacie do Kima? ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

daavid

Post #4 Ocena: +1

2020-04-27 22:19:55 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2020-04-27 17:09:33, sqlserver napisał(a):
Cytat:

Pan propozycje dla Ciebie.
Załóż sobie konto w odpowiednim miejscu i zbierz fundusze na wyprawę do Korei Północnej. Myślę, że to nie takie trudne. Następnie wystąp o pozwolenie do władz KRLD, powiedz im, że chciałbyś zdementować wszystkie te kłamliwe plotki i samodzielnie przemierzyć Koreę wzdłuż i wszerz.
Jak myślisz, jaką dostaniesz odpowiedź?



i to jest następny mit , według wielu łatwiej dostać się do Korei niż do USA, oczywiście od paru dni z USA jest dla nas lepiej ale i tak nie masz pewności czy sympatyczny pan na lotnisku cie nie zawróci nie podając przyczyny.
Korea mocno stawia na turystykę i wielu np Chińczyków tam spędza urlopy
To ze nie zobaczysz wszystkiego a tym bardziej nie będziesz mógł robić zdjęć to oczywiste, podobnie jak w USA za robienie niektórych zdjęć można trafić na polskie mazury albo spędzić pare lat w ambasadzie Ekwadoru.
Musisz pamiętać ze z ich perspektywy oni są ciągle w stanie wojny USA, która okopuje polowe ich terytorium.
Oczywiście ze ci na południu maja klawe życie, ale to jak w bajce o psie i wilku.
Pod wpływem wydążeń z pandemia oglądałem Koreanski film Flu
wspominany na tym forum i tam jest scena gdzie amerykański doradca CIA mówi Koreańskiemu prezydentowi co ma robić, film jest z tej dobrej Korei, ale pokazuje jak suwerennym państwem jest Poludniowa Korea
Przy okazji materiały wikiliks na temat Korei są bardzo ciekawe
np to ze umieralność niemowląt jest tam niższa niż w Polsce
i państwowa telewizja retransmituje dwa kanały telewizji z Korei Południowej, jakoś to nie pasuje do narracji która nam się podaje
Nawet jak bym tam pojechał i przywiózł filmy jak faceta od tego filmu https://youtu.be/fmE_MgWG4j0 to by było ze jestem przekupnym agentem i wspieram totalitarny rzad, tak brytyjskie media mówiły o nim

[ Ostatnio edytowany przez: <i>sqlserver</i> 27-04-2020 17:13 ]




Boziu, ostatnio wysyp głupot w necie... Jesteś w czołówce.

Ja nie mówię, że tam się nie da wyjechać. Mówię, że tam swobodnie nie da się kroku zrobić.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #5 Ocena: 0

2020-04-27 23:02:42 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Od razu przypomina to np. takie historie:

,,23 czerwca 1944 szwajcarski i duński Czerwony Krzyż dokonały inspekcji obozu i getta w Terezinie za zgodą Niemców. Obóz został wcześniej przygotowany, wyremontowany a także wzmożono wysyłki ludzi do obozu śmierci Auschwitz-Birkenau aby zmniejszyć przeludnienie. Wizyta inspekcji Czerwonego Krzyża na czele ze Szwajcarem dr Maurice Rosselem padła ofiarą wielkiego oszustwa przygotowanego przez niemieckich nazistów. Inspekcja została zaproszona tylko do obejrzenia wyremontowanych zabudowań i parków oddalonych od brudnych baraków i krematorium. Na rynku grała orkiestra, na ulicach bawiły się dzieci. Urządzono na rozkaz nazistów fałszywą synagogę w dawnej sali gimnastycznej. Żołnierze niemieccy nagle zniknęli, po ulicach spacerował spokojnie żydowski policjant. Inspekcja Czerwonego Krzyża sporządziła wtedy pozytywny raport na temat tego niesławnego nazistowskiego obozu, po którym oprowadzał ich zastraszony przez Niemców "burmistrz" Paul Eppstein, który miał świeżo podbite oko...''

Nadmienię po korwinowemu, że by uzyskać pozwolenie na wjazd do III Rzeszy nie trzeba było mieć żadnych dokumentów, wystarczyło pójść na posterunek niemieckiej policji np w Paryżu i powiedzieć - Siema, nazywam się Izaak Szechter i chciałbym odwiedzić Czechy a potem Kraków, Wieliczkę i coś niedaleko...
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2020-05-01 22:01:20 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Dość ciekawy materiał o KRLD, plotkach, mitach, o geopolityce.
Emil, Polak mieszkający w Japonii, systematycznie podróżuje do Korei, organizuje też wycieczki dla Polaków (dużo taniej niż przez biura podróży-nie żebym reklamowała) ma sporo ciekawych rzeczy do powiedzenia. Napewno warto posłuchać

Part I

[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 01-05-2020 22:51 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #7 Ocena: +1

2020-05-01 22:29:19 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Pytanie czy powinno się tam jeździć i wspierać w jakiś sposób system KRLD. Moim zdaniem ciężko o jednoznaczną odpowiedź. A sam kanał ciekawy, oglądam od dawna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2020-05-01 22:56:14 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Chińczycy trochę rzeczy produkują u nich, później sprzedają w świat jako swoje. Myślę, że każdy system totalitarny znajdzie sobie sposób, żeby kręcić lody, a pewnie niejeden z nas ma w domu jakaś rzecz wyprodukowaną przez Koreańczyków.
Samo pojawianie się tam turystów ze ”zgniłego kapitalizmu” jest też jakimś oknem na świat dla nich.
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #9 Ocena: +1

2020-05-02 04:23:54 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Jakie okno na świat skoro oni tam wszystko reżyserują a "turyści" w znakomitej większości natrafia na ludzi podstawionych przez służby specjalne?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #10 Ocena: 0

2020-05-02 11:40:40 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Nikt nie przeczy, że jest tam kilka miejsc odpicowanych dla klientów Emila. Emilów pewnie dużo, część bierze reżim...

No chyba, że przyznamy iż KRLD to cool i fajna jest i żadne tam komunistyczne państwo totalitarne.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,